Travanj 26, 2024, 19:38:34 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pajčolanka i obična zlatna  (Posjeta: 6907 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Pajčolanka i obična zlatna
« u: Ožujak 27, 2007, 20:20:00 poslijepodne »
Molim vas recite mi da li se mužjak pajčolanke i ženka zlatne(obična)mogu "pariti",vidim da je on naganja ali je još ne zrela..da li je moguće da on oplodi njenu ikru(kad sazrije cura) s obzirom da su različite podvrste zlatnih?Hvala unaprijed.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #1 u: Ožujak 27, 2007, 20:29:00 poslijepodne »
Prvo, dobro nam došla među ljubitelje zlatica!
Ne boj se, najvjerojatnije od dječice ne bude ništa. Za uzgojiti malene zlatice treba imati stvarno prave uvjete, što imaju zaista pravi uzgajivači. A frajer glumi mačo tipa i naganja curicu jer je, jednostavno, dečko. Ako postane previše grub, što moji znaju biti, onda imaš dva rješenja:
1. odvojiti njega na dan-dva u drugi akvač da se smiri, pa kad se vrati, mislit će da je došao u novi, i biti dobar, ali samo jedno vrijeme
2. odvojiti nju, na 5 - 6 dana, dok prođe vrijeme parenja, i onda je vratiti
Naime, moji su lopovi znali biti toliko divlji da su cure bile totalno iscrpljene ili čak ozlijeđene, zato, pazi jako što se dešava! Ja sad. čim vidim da je frka, isti čas reagiram, no, moji su i jako veliki pa mogu i jako ozlijediti. No, bolje paziti, nego imati frku poslije s liječenjem i ostalim.
Ako nemaš gdje s lopovom, onda probaj s maaaalom količinom sredstva za smirenje, iako to nije neki lijek, ali, za prvu pomoć....
Sretno!



Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #2 u: Ožujak 27, 2007, 20:43:00 poslijepodne »
Hvala ti ali on je takav prema njoj od prvog dana ha ha a tek nedavno je dobio te točkiceznači da je njemu vrijeme...lagano je gurka,odiže..Znači ništa od "parenja" a i ona je mlada još pa eto...Da li će ona izbacivati ikru kad joj bude vrijeme?
 

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2007, 22:35:00 poslijepodne »
evo ti jedan odlican link o zlaticama:

zlatice

mislim da se zasada ne trebas zamarati malim zlaticama jer je to u aq poprilicno tesko za izvesti... vodi brigu o njima, raznovrsna prehrana, dobra filtracija jer puno kakaju i velik aq i uzivaj u ljubimcima...  
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #4 u: Ožujak 28, 2007, 08:29:00 prijepodne »
Hoće, izbacit će kad bude spolno zrela, ali će je vjerojatno ostali ribovi popapati... Rekoh ti već, nije nimalo lako imati malu škvadru...moraš imati odvojeni tank, maksimalna visina vode 15 cm, grijanje, prozračivanje....cijela nauka. Uostalom dala ti je Pandorica Link, pa pogledaj!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #5 u: Ožujak 28, 2007, 15:22:00 poslijepodne »
Hvala cure,najbolje ste..ovdje je ekipa odlična i uvijek spremna za pomoći.
 

Offline goran_2711

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 39
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #6 u: Ožujak 28, 2007, 17:20:00 poslijepodne »
Nije to nista tesko, samo im treba osigurat dobre uvijete, za ostalo ce se oni pobrinut sami.
Nemoj nikam premijestat ribe ili neznam sto s njima radit. Za zlatne ti je normalno da se ganjaju i gurkaju, moje to cine stalno. Bitno je samo da je aq dovoljno velik s puno mjesta za plivanje i nekoliko mjesta za skrivanje i njihovoj igri nikad kraja.
Moguce je dobit potomstvo o tvoje dvije ribe, rijec je o istoj vrsti, samo drugoj varijaciji.


Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #7 u: Ožujak 28, 2007, 18:54:00 poslijepodne »
Ma, nisam baš siguran da je lako dobiti potomstvo od zlatnih kad trebaš imati posebne uvjete u akvaču, inače ikra strune ili je pojedu ostali lopovi.... Pročitaj literaturu uostalom, pa vidi...ima na netu dosta stranica koje obrađuju i tu temu....
Svakako ikra treba biti u posebnom akvaču i u vodi koju sam ti već opisao, inače ništ od beba.... Naravno, ako to želiš, ništa nije teško...ali ako si samo hobist koji voli svoje ribice i ne gnjavi mu se, odluka je jasna...
A da se stalno gurkaju...hm...igraju se, to da....ali i naganjaju dečki cure i znaju ih totalno iscrpiti, e to baš nije igranje....imam dva velika akvača sa zlatnima...iskustvo je identično....uostalom, Vikingica, uvjeri se sama....



Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #8 u: Ožujak 28, 2007, 20:37:00 poslijepodne »
daj malo podataka o akvariju, od temp nadalje... velicina aq... velicina samih riba... starost... da ne nabrajam - sve sto ti padne na pamet...Edited by: Pandorica
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #9 u: Ožujak 29, 2007, 08:43:00 prijepodne »


Čini mi se da ti u akvaču imaš svakojake ribice....ili imaš dva akvača?


Za zlatne ne brini, iskustva su s njima dobra ako ih držiš kako treba...dobar filter, pumpica za zrak, redovno čišćenje....one su društvene, nisu zločeste, osim kad dečki pobenave (a onda poduzmeš što sam ti predložio), dobro se slažu s drugim ribicama...sve bude ok!



Offline goran_2711

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 39
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #10 u: Ožujak 29, 2007, 18:18:00 poslijepodne »
Za aq neznam koliko je tesko dobit male zlatne, ali znam da u jezercu to nije nikakav problem. Ja slozim uvijete, ribe obave svoje i puf evo ti nekoliko stotina mali zlatnih (odrasle nisam vadio van iz jezera!!!).

Offline spok69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 271
    • http://www.boomcity.hr
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #11 u: Ožujak 29, 2007, 19:42:00 poslijepodne »


Vikingica mislim da se poznajemo od prije!


Vidis kakoto ljepo moze biti kad ne napadaš i ne osudivas druge forumaše. Ajd sad molim te samo polako i imaj puno strpljenja sve ce doci na svoje, na svako ce ti pitanje biti dan odgovor ali moras imati strpljenja, mozda neznam ja ili netko drugi ali vec ce se naci netko tko je prije tebe imao isti problem te ga uspiješno riješio ili ti zna dati tocan odgovor!
Ljubitelj akvaristike Ðakovo

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #12 u: Ožujak 29, 2007, 19:52:00 poslijepodne »
Točno, Gorane, u jezercu to one same obave, pojedu pol ikre, a istatak nastanu mali kinkići! U akvačima nije tako lako...pročitaju uostalom...ima puno napisanog o tome i na ovom forumu, i na početnim stranicama, i u literaturi....


Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #13 u: Ožujak 29, 2007, 20:00:00 poslijepodne »
 
Citat: spok69


Vikingica mislim da se poznajemo od prije!


vidis vidis... kako je svijet mali... mislila sam si jos dal si to ti ili ne... uglavnom, daj pokusaj biti strpljivija...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pajčolanka i obična zlatna
« Odgovori #14 u: Ožujak 29, 2007, 20:04:00 poslijepodne »
Oprostite, a što vam je cura skrivila?