Travanj 26, 2024, 00:38:36 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: mali život malih zlatica  (Posjeta: 7788 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mali život malih zlatica
« u: Veljača 24, 2007, 18:10:00 poslijepodne »

Evo, kako obećah, otvaram na "Hladnovodnom" forumu novu temu o zlatnim ribicama! Bilo bi lijepo da se jave i drugi vlasnici tih besmrtnih zafrkanata i daju svoj doprinos ovoj temi.
Počinjem s današnjim danom mojih gangstera (tako iz zovem od ljubavi, jer rade od svih nas u obitelji što hoće - nikad nisam vjerovao dok ih nisam dobio, da bi ribice mogle imati takav aktivan, društven život, pun svakakvih preokreta)
Dakle, danas smo imali dan durenja...nisu dobili tabletice i svi su kolektivno protestirali...a onda kad je stigla tabletica (naravno da je moja najdraža majčica popustila, što radi kod svih naših životinja), Tina je sa svojim crnim kompanjonima, Pepijem i Popijem (ne znam koji je koji) navalila tako da nitko nije smio prići, osim Franceka, kojeg, ne znam zašto, u zadnje vrijeme Pepi i Popi uključuju u svoje igre i zezancije...

Ovo je još faza durenja...Grga (šareni ljepotan) naganja malenog Bilba (zlatni mališan ispod) ali je maleni srećom prebrz za njega ...to su tatini miljenici, Bilbo i Frodo, kojeg nemrem ulovit da ga slikam...

Pamina se duri, što uostalom često čini...nema još mame da je mazi i da joj papati što ona voli....

Scena koju sam gore opisao...kao što vidite...majčica je stigla doma i ..... na djelu...
No, dosta o mojoj ekipi...da čujemo vas ostale malo!

Edited by: babyboom

Offline Andariel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 244
mali život malih zlatica
« Odgovori #1 u: Veljača 24, 2007, 21:40:00 poslijepodne »
Ajoj, kako su slatki! Praščići mali, čovjek bi ih cmoknuo da može...
 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
mali život malih zlatica
« Odgovori #2 u: Veljača 24, 2007, 21:40:00 poslijepodne »

ma medenajaci...kako su se samo zaljepili za tableticu ...ne znam šta ima u tome da ih tako raspameti...ali i moje kad stavim tableticu polude...
Koliko često im daješ?

 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
mali život malih zlatica
« Odgovori #3 u: Veljača 24, 2007, 21:44:00 poslijepodne »



Andariel..u isti èas...
Nego..još da spomenem....našla sam biljne tabletice od sere ali nigdje ne piše da je za zlatice nego su nabrojane neke druge ribe pa nisam kupila(ne znam sad toèno koje jer sam imala u rukama milion tih hranica) i na nijednima nisam našla da su za zlatice...neke su za živorotke,neke za ribe dna itd,itd...
Šta mislite o tome?

Edited by: zlatkica
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mali život malih zlatica
« Odgovori #4 u: Veljača 26, 2007, 08:07:00 prijepodne »


Bok društvo...eto mene nakratko...moram doktoru, malo sam bolestan (dobro da sam ja bolestan a ne netko drugi iz mog zoo-a)...


Moje papaju serine tabletice, one na kojima su nacrtane tropske ribice, ali su mi rekli dato nema nekakve velike veze...i obožavaju ih. U pravilu, osim ako moja draga majčica ne popusti, dajem im dva puta tjedno...u međuvremenu dobivaju svašta, a od gotove hrane jako vole osimtetrinih pahuljica i kuglica i one sitne štapiće (e da to vidite kako jedu...pljuckaju i love okolo)...


Da, a dajem svaki dan i čistilici (Pamini) tabletie koje tonu na dno...to zlatice uopće ne gledaju....niti ih zanima, niti bi im moja krampusica dozvolila...da vidite kako složi zločestu facu kad ih papa...tipa: To je moje i samo moje!!!!


A kad ćemo vidjeti vaše mališane? Kako je Baal? A Nemo?Edited by: babyboom

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
mali život malih zlatica
« Odgovori #5 u: Veljača 26, 2007, 13:41:00 poslijepodne »
Ajoj...valjda ti nije ništa ozbiljno...bu to doktor sredio...
Ove serine obične tabletice(O-nip) i ja dajem...na njima piše za sve ukrasne ribice ali imaju i neke biljne i tu baš piše za koje su ribice ali se zlatice ne spominju...
Ali super je vijest da sam konačno našla biljne granule od nutrafina,baš za zlatice...a vidiš... štapiće još nisam probala...morat ću im i taj oblizek nabaviti...
Nemo je odlično...glavna faca u akvariju...a lako mu je i biti,kad je jedini frajer...uživa u svom haremu ...a i mene zanima kako je Baal...al vjerujem da je ok...da se nešto događa bi nam Andariel javila...
A ti se čuvaj i brzo ozdravi...

 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mali život malih zlatica
« Odgovori #6 u: Veljača 26, 2007, 14:53:00 poslijepodne »


Hvala na dobrim željama, eto utrpah se kod stare na kompić, uzurpiram joj posao


Probaj svakako te štapiće, vidit ćeš što će stvarati s njima...moji u prvi čas nisu kužili što je to, pa su padali na dno, ali ih je Pamina pokupila (moraš nabavit neko tako malo čudo od plechostomusa, pa da ti naraste ko krokodil...), a kad su skužili...uglavnom to izleda ko tekma recimo u rukometu između naših i danaca, a Šola brani....


Sad vas ostavljam, provjerit ću navečer što se zbiva s vama. Andariel, daj nam javi što ima nova!

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mali život malih zlatica
« Odgovori #7 u: Veljača 26, 2007, 19:09:00 poslijepodne »
Eto opet imam novosti...ne samo da je Jozo zavodnik (i dalje glavni u akvariju jer je najveći) već su definitivno Francek (šareni karasić sa zlatnim ustima) i Grga (svjetli pjegavi karas sa crnom flekom na glavici) dečki....pobenavili načisto...jure okolo Tinu i Pepicu (mislio sam da je Pepi, a ono ispade Pepica - crna mala teleskopica)...sad mi je jasno zašto su komadi tolerirali malog Franceka kad se motao oko njih...
Blago meni...imam pravi rusvaj u akvariju...nemre ti bit dosadno kad ih gledaš nikada...no, sad sam ih strpao spavat - čitaj ugasio svjetlo, pa je relativni mir (moš mislit)


Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
mali život malih zlatica
« Odgovori #8 u: Veljača 26, 2007, 20:51:00 poslijepodne »
A kako se ti štapići konkretno zovu? I tko je prizvođač? Da pak ne kupim krive po dobrom starom običaju...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mali život malih zlatica
« Odgovori #9 u: Veljača 27, 2007, 08:30:00 prijepodne »


To su ti Tetrini i zovu se Tetra sticks for Golden fiches...crvena kutijica s plavim poklopcem i nacrtanim zlaticama...U stvari su to mali ko crveki, plutaju prvo po vodi dok se ne nasaftaju, a onda počnu tonuti, e onda nastaje kod mene pravi rusvaj....


Imaš i Tetrine kuglice, to je pak ista takva kutijica, ali sa zelenim poklopcem...to isto jako vole...


Samo, kod jednog i drugog moraš paziti na količine, da se ne prejedu, što im je poznata osobina...moj Pero (šareni pajčolanac) se zna tak najesti da mislim da će puknuti taj mali debeli trbušak...

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
mali život malih zlatica
« Odgovori #10 u: Veljača 27, 2007, 10:22:00 prijepodne »
Tnx...opet se bacam u potragu...taman sam obišla cijeli grad u potarzi za biljnim granulicama..i sad idemo ispočeka ...
 

Offline goran_2711

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 39
mali život malih zlatica
« Odgovori #11 u: Veljača 27, 2007, 10:46:00 prijepodne »
Ribice su prekrasne. Daj fotku cijelog aq.

Da li netko zna koja je to biljka na drugoj slici?



Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mali život malih zlatica
« Odgovori #12 u: Veljača 27, 2007, 11:30:00 prijepodne »


Dat ću vam fotku cijelog akvarija kad maknem groznu kamenčugu koja je obrasla algama, ali prije toga moram oca svoga jedinoga natjerat da mi lijepo otpili nekoliko loznih panjeva, pa da ih skuham i obradim i stavim u akvarij.


Biljka je nekakva za terarije, ali može i u akvarije...moram majku pitat, mislim da je ona spremila račun, pa ti javim. Kupljena je u Viliju, ima jako oštre listove pa je tako škvadra uglavnom ne dira. Za sad imam s njom dobro iskustvo, mislim daću još nabavit.


A kakve ribice imaš ti, Gorane?


Zlatkica, sretna kupovina...imaš to sve u viliju i pet centru...

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mali život malih zlatica
« Odgovori #13 u: Veljača 27, 2007, 19:38:00 poslijepodne »
Dakle, Gorane, kako sam obećao: biljka se zove: Ophiopogon japonicus, za sad se odlično ponaša u akvariju, a što je najvažnije, ribe je još nisu počele gnjaviti, dok su recimo Vallisneria gigantea (izgleda kao obična trava) skoro skorz očerupali, a isti dan sam ih usadio...dakle, preporučam!

Offline Andariel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 244
mali život malih zlatica
« Odgovori #14 u: Ožujak 01, 2007, 17:10:00 poslijepodne »
Babyboom, koliki je tvoj akvač i koliko dugo je već u pogonu?

Kaj se tiče Baaleka, vijesti su sljedeće: Lječenje je završilo, a Baalekov podljev se skoro skroz povukao. Sad se vide samo tragovi. Lećica još nije došla skroz na svoje, te izgleda kao da se "epitelizira" ili koji je već naziv kad imaš skulu na oku, pa ona pomalo otpada, a novi zdravi slojevi se stvaraju. Eto, meni i mami se čini da je u procesu zarastanja i da će sve biti u redu s okekom. Dugi je problem to što je zguren u kugić iz kojeg izlazi samo nakratko kad je hranjenje. Papa minimalno, ali tako je već mjesecima. Tko bi ga znao zašto. Naša pretpostavka je da mu je u tom kutu najmanje strujanje vode, pa mu je tu najzgodnije biti uz utrošak što manje energije. Vjerojatno se štedi. Kad bi malo više papao, sigurno bi imao i više energije. Baš mu kuham graškić. Ja se nadam da će sve doći na svoje. Dršte fige.

 

Offline goran_2711

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 39
mali život malih zlatica
« Odgovori #15 u: Ožujak 01, 2007, 17:26:00 poslijepodne »
Puno hvala za ime biljke.

Ja u akvariju imam guppye i plattye, a u jezeru od 6000L imam karase i
japanske šarane. Da se pohvlim prošlog proljća su mi se karasi
mrijestili. Preživjelo je nekih petstotinjak malih ribica.



Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
mali život malih zlatica
« Odgovori #16 u: Ožujak 01, 2007, 19:23:00 poslijepodne »
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mali život malih zlatica
« Odgovori #17 u: Ožujak 01, 2007, 21:16:00 poslijepodne »
Gorane, čovječe, pa ti imaš pravi ribnjak!!! Bravo majstore!!! Mogu ti reći da ti zavidim....naš je susjed na vikendici pokušao imati jezerce s karasima.....no, seoske mačke....i....ništa!
Šteta, sad smo mi kupili taj plac, a stara odmah zatrpala jezerce, kaže
da ne da mačkama zadovoljstvo da jedu njene ribice, koliko god volila
mace...

Uvijek mi je bila tajna kako ljudi uspiju sačuvati ribice u jezercima od mačaka i sličnih nametnika!



Offline goran_2711

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 39
mali život malih zlatica
« Odgovori #18 u: Ožujak 02, 2007, 20:43:00 poslijepodne »


Hvala. LINK! LINK!


Meni ni jedna riba još nije nastradala od maca. Fora je u tome da se voda nalije nekih 15-20cm od ruba jezera, tak da mace nemogu do ribica.

Offline goran_2711

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 39
mali život malih zlatica
« Odgovori #19 u: Ožujak 02, 2007, 20:45:00 poslijepodne »
Evo još jedan LINK!

Offline Andariel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 244
mali život malih zlatica
« Odgovori #20 u: Ožujak 03, 2007, 12:22:00 poslijepodne »
Jao, goran, oduševio si me svojim jezercem!

Prekrasno!!!

 

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
mali život malih zlatica
« Odgovori #21 u: Ožujak 03, 2007, 15:04:00 poslijepodne »
Prekrasna barica i još ljepši ribci...
 

Offline big bang

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 81
mali život malih zlatica
« Odgovori #22 u: Ožujak 03, 2007, 15:09:00 poslijepodne »
savrsenstvo na djelu

e sad malo pitanja
1 filteri pumpe i ostala oprema
2 kako si doveo struju do njih
3 jezero - kalup, najlon, beton
4 promjer ribnjaka
5 koliko riba
6 ako je najlon kakav i cijena


ja imam jedno malo bez bilja
sad kopam drugo od prilike 3,20x3,20 1m duboko
pa me zanima

Tovarnik

Offline goran_2711

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 39
mali život malih zlatica
« Odgovori #23 u: Ožujak 03, 2007, 22:15:00 poslijepodne »


Još jednom hvala, ali mislim da smo skrenuli s teme. Za one koji su zaboravili komentiramo aq kolege babyboom-a.


Evo odgovori:


Nema filtracije, samo jedna mala fontana koja mriješka vodu da bi se što više kisika otopilo u vodi (zimi pomoću nje održavam rupu u ledu).


Kabel zakopan u zemlji.


Beton, premazan nekim sredstvom kojim se premazuju betonski tankovi za pitku vodu.


Širok oko 3,5m, dugačak oko 4, dubok od 0,6 do 1,5m.


Previše:petnaestak odraslih karasa i isto toliko koi šarana od 8-35cm. I neprebrojivo mnogo malih karasa.


Sva ostal pianja na pp. Nemojte kolegi gušit temeu .

Offline zlatkica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 425
mali život malih zlatica
« Odgovori #24 u: Ožujak 04, 2007, 09:43:00 prijepodne »
Pa Gorane...mogao bi ti otvoriti vlastitu temu sa najnovijim fotkama i informacijama...bar sad imamo podforum...a sve nas to zanima...možda i mi jednog dana iskopamo jezerca...a i još bi malo gledali tvoje lijepe ribice...