Ožujak 28, 2024, 13:03:51 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kaj je Gluppyu?  (Posjeta: 2102 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivan2horvat

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Kaj je Gluppyu?
« u: Veljača 19, 2018, 02:51:45 prijepodne »
Lijepi pozdrav!
Ispričajte me što će post biti malo duži no mlada dama nije baš raspoložena za poziranje pa sam u nedostatku vizualnog detalja.  :roll: Možda će sutra biti bolje volje pa dignem sliku  :D
Prije tjedan dana pod prisilom žene i djeteta morao sam u shop po ribice. Htio sam uzeti od nekog uzgajivača ali što je tu je. Problem je nastao doma kad sam primjetio da mi jedna ženka Guppya ima "nešto". Prvo, malo joj je zakrivljena kralježnica od sredine prema repu. Drugo, leđna peraja je gotovo pa strunuta, a ispod dotične peraje prema gravid točki i malom dijelu repa proteže se nešto bijelo mutno ispod kože sa obje strane. Kao salo. Na prvu u vrećici mi je djelovala ozljeđena pa sam je odmah stavio u poseban akvarij. Ostale ribice sam pregledao i sve su u redu. Kasnije sam proučavao ribicu i informirao se na internetu kao i po forumu što me dovelo do zaključka da je možda zaražena nekom vrstom gljivica ili Columnarisom. Zabrinulo me njeno ponašanje. Od početka je čučala u kutu i odbijala hranu. Prvih par dana sam to pridonosio stresu, promjeni okoline i sumnjom da je napadnuta ili ozljeđena u nekom trenutku, no potražio sam savjete u shopu. Naime "Sera Baktopur direct" kao da tražim originalni dio prvog proizvedenog Mercedesa. Prošao sam valjda šest pet shopova i nula bodova. "JBL Furanol/2" ili ne drže ili ga trenutno nemaju. Zadnje što su mi savjetovali u tri shopa su od "Tetre Medica General Tonic+" i "Sera Baktopur". Kupio sam oba i započeo tretman prema uputstvima sa Serom Baktopurom. Drugi dan je ribica živnula i počela jesti. Pregledao sam ribicu nema nikakvih drugih simptoma dotičnih bolesti osim navedenih.

Trebala bi mi Vaša stručna pomoć oko daljnjeg liječenja? Odnosno kako uopće biti siguran idem li pravim putem? Nekakve preporuke, savjeti...ima li netko viška za prodati možda Baktopur Directa?  :) Nekako bi joj volio pomoći ako se može, koštala ona 3 ili 1003 Kn.  :)

p.s. - slika je skinuta sa neta. Dotično "bijelo i mutno" opisano u postu izgleda gotovo pa jednako ovome što ova riba ima na repu

Offline ivan2horvat

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kaj je Gluppyu?
« Odgovori #1 u: Veljača 20, 2018, 13:11:42 poslijepodne »
Samo da javim, ribica je noćas odlučila napustiti ovaj svijet, no ostavila je za sobom tri predivna mala Guppya :D

Offline Danijel-CH

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 337
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Villeneuve, VD
Odg: Kaj je Gluppyu?
« Odgovori #2 u: Veljača 20, 2018, 15:59:35 poslijepodne »
Moj savet za kupovanje Gupi u shopovima je da se trazi Gupi sa sto vecim stomakom koja ce se okotiti vrlo brzo, jer one uglavnom brzo uginu, a  ovako ostaju bar ribice za njom i nisu bacene pare.