Ožujak 28, 2024, 09:32:16 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: dnevnik mog 200l Jadranskog akvarija  (Posjeta: 4243 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
dnevnik mog 200l Jadranskog akvarija
« u: Siječanj 10, 2004, 21:24:00 poslijepodne »


akvarij - osobna iskaznica:


dimenzije:100 x 51 x 41 (200l)


rasvjeta:1x daylight 30 W i 1x marine glo 30 W


filtracija: 1x interni filter (kanistar) 600 l/h.. (keramika, aktivni ugljen i vata)


 2x vanjski filter 1000 l/h.. (keramika, aktivni ugljen i vata)


podloga: granulacije 3-5 mm i mrlje bijelog kvarcnog pijeska..


dekoracija:živo kamenje...


------------------------------------------------------------------------------------------


komentare molim stavljajte pod: https://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=1213&PN=1


------------------------------------------------------------------------------------------


10/01/2004





evo jutros od 8:00 sam u kupovini, na moru.. ma svugdi.. umoran sam kao pas - blago rečeno.. kupio sam 2 vanjska filtera, svaki me je došao 500 kn + cca300 kn filter mediji.. kupio sam i 3x kante od 30l da mogu donit mosku vodu do akvarija.. kad se sve to kupilo, krenuo sam do mora.. na moru sam skupio žalo za podlogu, s plaže (na mijestu gdje je plima/oseka)skupio "ex živa" kamenja raznih oblika i veličina, napunio kante morem i doma.. ručao sam ništa jer se sebe nisam sjetio, pa sam jo gladan.. joj ta slatka ovisnost - akvaristika..


kad sam došao doma, vrelim tušem sam podlogu isprao 5-6 puta, isto tako učinio i s kamenjem.. to se osušilo, pa sam opet isprao da izađe nečistoća.. puno toga je izletilo van!!


podlogu sam stavio u tank i napravio rupe, tes bijelim kvarcnim pijeskom (u bauhausu je 23,60 kn 25 kg)popunio te rupe.. tako sam dobiomrlje po podlozi na kojima će se skupljat riba kojoj to odgovara (trlja, kokot, list..).. s tim sam našao zlatnu sredinu tako da mogu gržat više vrsta riba u njemu..


poslagao sam kamenje po želji.. slagao sam tako da ostane malo mjesta između kamenja, da cirkulira tuda more.. (ovo nije finalni raspored, jer ima još par sitnica koje namjeravam rasporedit - znate kako je to već.. )


otišao sam (opet) do mora i uhvatio kozica.. naselio ih u tank i sada guštaju.. to je "ukratko to za danas".. ovih dana namjeravam skupit moruzgva i vlasulja te s njima još dekorirat tank.. isto tako ću skupit malih "ŽIVIH" kamenja, koje ću stavit kraj postojećih da i ona "ožive".. isto tako mislim nabavit (jase pošalji malo - ) drage nam travke koja uništava jadran - caulerpe.. ali to nije sve od "biljaka" koje ću naselit u tank.. o tome u idućim postovima...


voda je bistra, iako se još malo mora razbistrit.. evo prvihslika..

















Edited by: Ars

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
dnevnik mog 200l Jadranskog akvarija
« Odgovori #1 u: Siječanj 11, 2004, 17:10:00 poslijepodne »


11/01/2004





evo novosti.. bio ja na moru i skupio super stvari.. moruzgve, vlasulje, plave male zvjezde, ježa - mali, mali.. i koralj koji raste u plićaku.. razgovarao sam s tipom iz instituta i rekao mi je za taj koralj.. super je!!! uživajte i bacite koji komentar.. i treba mi pomoć... ova moruzgva koja je na ctre.. što je to??


























Edited by: Ars

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
dnevnik mog 200l Jadranskog akvarija
« Odgovori #2 u: Siječanj 13, 2004, 09:24:00 prijepodne »


evo da se javim s novostima..


nema nikakvih promjena u akvariju.. sve životinjice su se premjestile tamo gdje im odgovara, ludilo za gledati.. da se kucnem u drvo; voda je kristalno bistra, niti jeno stvorenje nije umrlo, svi imaju predivne boje, papaju od prvog dana.. ponašaju se za 10!! eto.. znači.. sve OK.. javim kada se stavi caulerpa u tank s fotkom..

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
dnevnik mog 200l Jadranskog akvarija
« Odgovori #3 u: Siječanj 14, 2004, 11:18:00 prijepodne »


evo.. nekoliko dana posli.. voda je svaki dan sve bistrija i bistrija.. niti jedan ogranizan nije loše.. čak su dobili predivne boje.. kozice sve na broju.. osim 2-3 koje su papili.. hehe.. ljudi moji evo mog skromnot jadranskog tanka.. za sada je skorma.. ovo ipak nije jadranski s koraljima ili nešto slično, ali čini zadovoljstvo.. p.s. ubrzo dolazi koja ribica i malo dekoracije unutra..


tema fotki: hranjenje!!! kako dobro izgleda kada papaju.. hehe.. koliko da dam srdele za moruzgvu ili vlasulju?? sada sam stavija komade na svaku od nekih 0,7 cm.. i evo već sada su zatvorene i pape.. odmah su primile komad i počele jest..


























Edited by: Ars

Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
dnevnik mog 200l Jadranskog akvarija
« Odgovori #4 u: Siječanj 14, 2004, 11:33:00 prijepodne »


evo koja fotka kako izgledaju otvorene.. predino..












Offline Ars

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1702
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Split
dnevnik mog 200l Jadranskog akvarija
« Odgovori #5 u: Veljača 06, 2004, 17:58:00 poslijepodne »


evo da se malo javim s fotkom - 2.. u tanku je sve super kao i prvoga dana.. ima puno novih stanovnika.. od samoga početka nije ništa u tanku crklo osim kozicakoje su uhvaćene od strane moruzgva, vlasulje i ribai poslužile kao živahrana, voda je i dalje kristalno bistra, svaki tjedan prominem 50% mora.. proces smeđih algi je skoro pa gotov, sada dolaze zelene i nakon njihcrvene.. same odu kako su i došle (tako ide proces).. uživajte u slikicama ovih divnih stvorenja..