Ožujak 29, 2024, 00:33:01 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Tunze Osmolator Nano 3152 sigurnosna elektronika  (Posjeta: 1447 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Tunze Osmolator Nano 3152 sigurnosna elektronika
« u: Kolovoz 24, 2017, 09:52:51 prijepodne »
Pozdrav svima,

na pico tanku imam instaliran navedeni ATO. Prije ljeta se počelo događati nešto čudno a to je da kad spremnik s RO vodom ostane prazan, pumpa vrti, vrti, vrti i vrti...U par navrata se već dogodilo da dođem doma i čujem buku iz spremnika. Sigurnosna elektronika je do sada bila OK, nakon 1.4 minute, više ili manje, je pumpa bila iskopčana i samo je davala svakih 10-ak sekundi impuls da je tank prazan. Sve sam iskopčao, prekopčao, provjerio jumper na elektronici, testirao pumpu, no ona ne staje. Radi u nedogled. Pretpostavljam da je jedino mogla elektronika krepati.

Ima ili je imao netko sličan problem? Ja već tražim po webu rezervnu elektroniku jer rezervna elektronika košta 200kn manje nego čitav Osmolator Nano...

Offline royal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški  
Odg: Tunze Osmolator Nano 3152 sigurnosna elektronika
« Odgovori #1 u: Kolovoz 24, 2017, 16:15:54 poslijepodne »
Imao sam bas isti kvar. Kupis jeftinog kineza ne valja, kupis skupog svaba ("made in China") i opet isto sranje.

Elektroniku bacio a jednu fazu od pumpe spojio preko plovka i sve fercera.

Jedina razlika je sto nema zastite kad je tank od vode prazan pa pumpa radi na suho ako tank padne nisko.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Tunze Osmolator Nano 3152 sigurnosna elektronika
« Odgovori #2 u: Kolovoz 24, 2017, 16:25:31 poslijepodne »
Meni pumpa radi, plovak ju pali i gasi bez problema tako da ne trebam prebrikavati elektroniku. Jedino kad nestane vode u spremniku pumpa se više ne gasi nakon tih 1.4 minute nego radi u nedogled.

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Tunze Osmolator Nano 3152 sigurnosna elektronika
« Odgovori #3 u: Kolovoz 24, 2017, 21:29:19 poslijepodne »
Pumpa je ta koja definitivno ne zajee.. :D,moja topla preporuka je ta da plovak koji ti pali/gasi pumpu dobrano rucno izmaltretiras u smislu sa prstom dizi i spustaj plovak bar 100/200 puta"moras cuti skljocanje sklopke ili pumpe",jer ces tada vidjeti da te plovak zeza"u jednom od tih momenata nece htjeti ukljuciti ili iskljuciti pumpu",jer magnet u plovku oce vrisnuti a jos banalnije oce oksidirati spojevi zica"pozeleniti,pocrniti".

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Tunze Osmolator Nano 3152 sigurnosna elektronika
« Odgovori #4 u: Kolovoz 24, 2017, 21:36:33 poslijepodne »
Plovak je ok, sve je ok. Sve se pali i gasi bez greške jedino što elektronika više ne gasi pumpu nakon što radi duže od 1.4min što je tvornički podešena sigurnosna mjera protiv prepumpavanja tanka. Pumpa radi stalno nakon što nestanr vode u spremnkiku a prije je najnormalnije bila iskopčana nakon određenog vremena i davala je samo svakoh 10ak sekundi impuls koji kaže da nema vode u spremniku. Sad kad nema vode radi stalno, elektronika koja je vremenski podešena ili ako jednostavnije napišem vremenski prekidač, ne radi.

Trpimirovich Design Studio


Offline royal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški  
Odg: Tunze Osmolator Nano 3152 sigurnosna elektronika
« Odgovori #5 u: Kolovoz 25, 2017, 13:42:09 poslijepodne »
Sad vidim da sam imalo malo drugaciji problem jer je meni elektronika stalno davala signal pumpi da radi. Plovak ispravan.
Pa je cijeli tank od RO vode na brzinu zavrsio u akvariju. I onda je pumpa radila na suho dok je ja nisam cuo cudno zvuci. A kako mi je sump u garazi ispod tinela tako je suhi rad vjerojatno trajao danima.
Ali pumpa je za razliku od elektronike ima bit kvalitetna jer i danas nadopunjuje akvarij.