Ožujak 28, 2024, 09:31:34 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ribe plivaju po površini  (Posjeta: 1626 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kalemaja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski  
Ribe plivaju po površini
« u: Kolovoz 29, 2016, 06:59:38 prijepodne »
Pozdrav! Otkad imam jabučare,ribe su mi uvijek pri vrhu akvarija,rijetke su te koje se spuštaju na sredinu ili na dno. Jel može biti da im fali kisika? Pumpa za zrak mi trenutno ne radi,danas idem kupiti nastavak za cijevčicu koji izbacuje mjehuriće zraka,nadam se da će to biti dovoljno. Ima li tko šta za dodati?

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Ribe plivaju po površini
« Odgovori #1 u: Kolovoz 29, 2016, 08:24:29 prijepodne »
Ako se ribe ponašaju kao da hvataju zrak sa površine onda nešto nije u redu u akvariju. Po tvojim prijašnjim postovima ne vidim kakvu filtraciju imaš, koliko i kako mijenjaš vodu, koliko hraniš ribe te gnojiš li biljke.
Pitanje je i koliko se ribe drže površine jer je to normalno ponašanje gupija (ribe gornjeg stupa)Ako su konstantno gore i otvaraju usta te šire brzo škrge onda nešto ne valja, ako nije takav slučaj onda si bez brige.

Najbolje solomonsko riješenje bi bilo da promijeniš danas veću količinu vode 50-30% i za par dana opet.
X

Offline Kalemaja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski  
Odg: Ribe plivaju po površini
« Odgovori #2 u: Kolovoz 29, 2016, 09:16:08 prijepodne »
Gupiji se ne ponašaju tako ali algojedi,pogotovo sijamski da. Imam nekakav filter Flamingo Swordfish 380 L/H i stalno me nešto zeza, malo radi, malo ne a kupili smo ga prije nekoliko mjeseci. Danas ću ga očistiti i pripremiti vodu za sutra, koliko znam, mora odstajati 24 do 36 sati prije nego se stavi u akvarij. Inače, svaka 3 do 4 tjedna mijenjam vodu,oko 1/3 do pola. 

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Offline Kalemaja

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Ženski  
Odg: Ribe plivaju po površini
« Odgovori #3 u: Kolovoz 29, 2016, 09:17:21 prijepodne »
Hranim ribe jednom dnevno i gnojim biljke jednom tjedno.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Ribe plivaju po površini
« Odgovori #4 u: Rujan 02, 2016, 01:08:14 prijepodne »
Vodu mijenjaj 1/3 1x tjedno, filter materijal isperi u ivadjenoj akvarijskoj vodi isto jednom tjedno. Kupi neko sredstvo za tretiranje vode, npr dajana start plus pa voda iz pipe moze u akvarij i nakon pola sata.

Viktor via mobile