Travanj 20, 2024, 05:22:13 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj prvi zeleni...  (Posjeta: 8641 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #25 u: Studeni 29, 2016, 22:59:01 poslijepodne »
Jarane naspi još vode, popravit ces se bar za 5 litara, a i ljepse izgleda kad se nevidi nivo vode ;)

Sent from my Huawei G8


Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #26 u: Prosinac 01, 2016, 14:59:27 poslijepodne »
evo prošlo 7 dana...biljke izgleda da napreduju,danas promjenio nekih 40-50% vode(valjda nisam previše) ...samo me zanima,sad kad sam podignuo nivo vode,filter sam isto dignuo više i ona cjevčica s kojom mogu regulirat jačinu onog mlaza mi samo smeta...a kad je skinem ne vidim baš neku razliku ili da filteru ona fali?! mogu li ostavit filter bez nje ?  btw. filter je eheim 2008 :D

Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #27 u: Prosinac 01, 2016, 15:30:13 poslijepodne »
evo ga...ovakvo je trenutno stanje nakon promjene vode,dodao sam 10ml easystarta,5ml seachem flourish excela,i 10ml profitoa ...iz filtera još nisam izbacio aktivni ugljen,ovo mu je drugi dan unutra,sutra cu ga izvadit !

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #28 u: Prosinac 01, 2016, 16:16:59 poslijepodne »
evo prošlo 7 dana...biljke izgleda da napreduju,danas promjenio nekih 40-50% vode(valjda nisam previše) ...samo me zanima,sad kad sam podignuo nivo vode,filter sam isto dignuo više i ona cjevčica s kojom mogu regulirat jačinu onog mlaza mi samo smeta...a kad je skinem ne vidim baš neku razliku ili da filteru ona fali?! mogu li ostavit filter bez nje ?  btw. filter je eheim 2008 :D
Mislim da ti je ta cjevčica za ubacivanje zraka, a ne za protok.

Mislim da filter trebaš još potopit, da smanjis mreškanne vode, samim tim ce se odredjeni elementi duže zadržati u vodi, smannit ces isparavanje vode, smanjit ces vlagu u poklopcu, a i filter će lakše kupiti prljavštinu sa dna.

Po potrebi, mozes ga uvjek malo podići, da mreška vodu, ako budeš imao potrebe za tim...

Iskreno, nisam se susretao s takvim filterom, pa nek ti još neko da savjet, ovo je moje mišljenje...

Sent from my Huawei G8


Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #29 u: Prosinac 01, 2016, 16:32:48 poslijepodne »
Ok, spustio sam ga do dna, stavio cjevcicu nazad..  U pravu si mreskanje je dosta manje, ali smanjilo se i čim sam dodao aktivnog ugljena u filter.. Nema onih malih mjehurića!  :) 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #30 u: Prosinac 01, 2016, 17:46:15 poslijepodne »
Filter ti je slab sa filter materijalom
I drugo stoji u akvariju sto je ruzno
Ako budes zelio imati bolju filtraciju ciscu vodu i bistriju potrazi vece filtere hang on
Prednost izvan akvarija su vise na zadnjoj strani,u akvariju je samo cijev za uvlacenje vode u filter
Prednost je jos vise filter materijala i lako je dostupan

Moja preporuka Aquaclear 30 filter za akvarije do neki 115l

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #31 u: Prosinac 01, 2016, 18:08:19 poslijepodne »
Ok, spustio sam ga do dna, stavio cjevcicu nazad..  U pravu si mreskanje je dosta manje, ali smanjilo se i čim sam dodao aktivnog ugljena u filter.. Nema onih malih mjehurića!  :) 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Mjehurići su se vjerovatno smanjili, posto si stavio to crijevo. Probaj odvrnuti na vrhu čep i vidi šta će se dogoditi?

Aktivni ugalj ti netreba, njega koristis poslije liječenja neke bolesti, nakon zamućenja vode i sl... Poslije upotrebe se baca.

Kao sto kolega kaze, hang on filteri su u prednosti, no sve u skladu s mogucnostima. I ovaj moze posluzit, sakrijes ga s nekim biljkom, tipa limpophila i sl. Ja imam dobra iskustva sa Haqos Expro 500. Kratko ga koristim, ali mnogi su potvrdili njegov kvalitet.

Sent from my Huawei G8


Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #32 u: Prosinac 01, 2016, 18:10:22 poslijepodne »
Filter ti je slab sa filter materijalom
I drugo stoji u akvariju sto je ruzno
Ako budes zelio imati bolju filtraciju ciscu vodu i bistriju potrazi vece filtere hang on
Prednost izvan akvarija su vise na zadnjoj strani,u akvariju je samo cijev za uvlacenje vode u filter
Prednost je jos vise filter materijala i lako je dostupan

Moja preporuka Aquaclear 30 filter za akvarije do neki 115l
Znam sve mane ovog filtera,ali trenutno nemogu ulagat u novi, nek s ovim završim cikliranje... Vidit ću kako će biljke napredovati, a i kako će ribice funkcionirati, ne budem li zadovoljan, onda ću za božić poklonit ribicama novi filter! :)   

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #33 u: Prosinac 01, 2016, 18:11:14 poslijepodne »
Ok, spustio sam ga do dna, stavio cjevcicu nazad..  U pravu si mreskanje je dosta manje, ali smanjilo se i čim sam dodao aktivnog ugljena u filter.. Nema onih malih mjehurića!  :) 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Mjehurići su se vjerovatno smanjili, posto si stavio to crijevo. Probaj odvrnuti na vrhu čep i vidi šta će se dogoditi?

Aktivni ugalj ti netreba, njega koristis poslije liječenja neke bolesti, nakon zamućenja vode i sl... Poslije upotrebe se baca.

Kao sto kolega kaze, hang on filteri su u prednosti, no sve u skladu s mogucnostima. I ovaj moze posluzit, sakrijes ga s nekim biljkom, tipa limpophila i sl. Ja imam dobra iskustva sa Haqos Expro 500. Kratko ga koristim, ali mnogi su potvrdili njegov kvalitet.

Sent from my Huawei G8
Je je.. Kad ga odvrnem na jednu stranu onda pojača mjehuriće..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #34 u: Prosinac 01, 2016, 18:14:48 poslijepodne »
Filter ti je slab sa filter materijalom
I drugo stoji u akvariju sto je ruzno
Ako budes zelio imati bolju filtraciju ciscu vodu i bistriju potrazi vece filtere hang on
Prednost izvan akvarija su vise na zadnjoj strani,u akvariju je samo cijev za uvlacenje vode u filter
Prednost je jos vise filter materijala i lako je dostupan

Moja preporuka Aquaclear 30 filter za akvarije do neki 115l

eh sad vidim...onda nebih mogao ni poklopac staviti,morao bih nesto improvizirati.. :D to će pričekat veći akvarij :D

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #35 u: Prosinac 01, 2016, 18:15:01 poslijepodne »
Ok, spustio sam ga do dna, stavio cjevcicu nazad..  U pravu si mreskanje je dosta manje, ali smanjilo se i čim sam dodao aktivnog ugljena u filter.. Nema onih malih mjehurića!  :) 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Mjehurići su se vjerovatno smanjili, posto si stavio to crijevo. Probaj odvrnuti na vrhu čep i vidi šta će se dogoditi?

Aktivni ugalj ti netreba, njega koristis poslije liječenja neke bolesti, nakon zamućenja vode i sl... Poslije upotrebe se baca.

Kao sto kolega kaze, hang on filteri su u prednosti, no sve u skladu s mogucnostima. I ovaj moze posluzit, sakrijes ga s nekim biljkom, tipa limpophila i sl. Ja imam dobra iskustva sa Haqos Expro 500. Kratko ga koristim, ali mnogi su potvrdili njegov kvalitet.

Sent from my Huawei G8
Je je.. Kad ga odvrnem na jednu stranu onda pojača mjehuriće..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
To ti je fora kao sa zračnom pumpom. Zavrni ako nemas potrebe za zrakom, to ti sluzi da poboljšaš unošenje kisika u vodu.

Ako budes kupio novi filter, nemoj napravit grešku kao ja. Ostavi jedno mjesec da zajedno rade, pa onda skloni stari...

Sent from my Huawei G8


Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #36 u: Prosinac 05, 2016, 12:23:28 poslijepodne »
evo jučer malo po malo kroz cili dan,naselio sam svoj akvarij...postava nije kakvu sam želio,ali i ovako sam prezadovoljan! :D

znači:

2 x corya
2 x ančija
4 x neon tetre
4 x skalara
10-tak guppya
2 x jabučara
2 x mollya

za sad već 12 sati sve funkcionira savršeno,ribice su i više nego živahne,samo sta sam jednog ančija zagubio :D jedan se sakrio u rupu ispod kamena,drugog nemogu naći..moguće da su skupa! prvih par sati neonke su malo neaktivne bile,sad su jedne od življih u akvariju,ako zanemarim jabučare ..koji jednostavno ne miruju,prešli su akvarij 100puta do sad .. nema biljke na koju se nisu popeli :D

nisam imao u planu skalare držati..ali jednostavno kad sam vidio kako super izgledaju,umjesto 10-tak tetri odlučio sam se na njih.

znam da postava nije idealna i da će mi se ovi gupiji nakotit...ali pokušat ću ovako izdržat nekako! :D

evo jedna slikica .. poslje dobacim još koju!

edit:evo još par slikica...našao sam i drugog ančija :D
« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2016, 12:38:14 poslijepodne od MeanBoss »

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #37 u: Prosinac 06, 2016, 13:19:21 poslijepodne »
evo jučer malo po malo kroz cili dan,naselio sam svoj akvarij...postava nije kakvu sam želio,ali i ovako sam prezadovoljan! :D

znači:

2 x corya
2 x ančija
4 x neon tetre
4 x skalara
10-tak guppya
2 x jabučara
2 x mollya

za sad već 12 sati sve funkcionira savršeno,ribice su i više nego živahne,samo sta sam jednog ančija zagubio :D jedan se sakrio u rupu ispod kamena,drugog nemogu naći..moguće da su skupa! prvih par sati neonke su malo neaktivne bile,sad su jedne od življih u akvariju,ako zanemarim jabučare ..koji jednostavno ne miruju,prešli su akvarij 100puta do sad .. nema biljke na koju se nisu popeli :D

nisam imao u planu skalare držati..ali jednostavno kad sam vidio kako super izgledaju,umjesto 10-tak tetri odlučio sam se na njih.

znam da postava nije idealna i da će mi se ovi gupiji nakotit...ali pokušat ću ovako izdržat nekako! :D

evo jedna slikica .. poslje dobacim još koju!

edit:evo još par slikica...našao sam i drugog ančija :D

Super sve izgleda samo što ti je akvarij preprepremali za skalare. to je akvarij 60x30x30cm? ako sam pogriješio oprosti.

Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #38 u: Prosinac 06, 2016, 13:23:50 poslijepodne »
Nisi pogriješio... Al nisu odrasli skalari mladi su, koliko vidim za sad se ponašaju ok, imaju prostora.. Uglavnom, ionako ću pola ribica selit u prijatelja u malo veći akvarij, ako a nadam se da neće, bude problema.. Lako ću ih prebacit iako mi se sviđaju..  :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #39 u: Siječanj 08, 2017, 18:58:01 poslijepodne »
Evo ljudi, stanje je trenutno odlično, slike ću stavit kad se dočepam kompjutera.. Ribice zaigrane i zdrave, skalari mi rastu enormno brzo, ili se meni čini, sve bliže su seobi kod nekoga drugog.. Biljke mi rastu ko blesave, barem ove iz pozadinskog plana, već dva puta sam ih sišao i čistio... Ali muče me dvije stvari, pojavilo se malo zelene alge, ali samo po kamenu, nema je na staklu i biljkama... I vidim da mi treba malo jača rasvjeta, jer biljke koje su mi u krajevima akvarija dosta slabije napreduju, sad koja mi je najlaksa opcija za ovaj akvarij, da samo promjenim neonku? Ako da, možete li mi preporučiti neku?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #40 u: Siječanj 08, 2017, 19:16:17 poslijepodne »
Evo i slikica...ako imate koji savjet ili nešto slobodno recite,ili ako imate nekoga na području splita,sinja i okolice ko bi htio i može udomit ove skalare slobodno javite pa da se dogovorimo,ljepi su i sve,ali su preveliki za ovaj moja akvarij i još i rastu  :D  radije bi se orjentirao na recimo neonke ili švertove :D

Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #41 u: Siječanj 08, 2017, 20:44:03 poslijepodne »
Sta ti je sa cory-jima ???
Izgledaju kao tuljani  :o

Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #42 u: Siječanj 09, 2017, 10:49:59 prijepodne »
Ne kužim šta je Coryima...  Takve sam ih i dobio, normalno se ponašaju, brzi, živahni?? Dobro jedu, još bolje čiste i ruju po dnu..  Jel stvarno ne izgledaju zdravo ili?

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #43 u: Siječanj 09, 2017, 11:03:21 prijepodne »
Imas dvije zenke corya koje su prepune jaja,trebas nabaviti vitkog muzijaka da dovede te prasice u red  :D

Offline MeanBoss

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #44 u: Siječanj 09, 2017, 12:07:44 poslijepodne »
hahahah :D  pa odmah mi je lakse :D  već sam mislio da je nesto drugo na stvari!

nista ...minjam 4 skalara za jednog muskog corya :P

nek su sve zdrave i lude ...lako meni za jaja..

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #45 u: Siječanj 25, 2017, 23:13:47 poslijepodne »
Imas dvije zenke corya koje su prepune jaja,trebas nabaviti vitkog muzijaka da dovede te prasice u red  :D
Posto vidim da se kuzis u Coridorase... Imam nekako slican problem. Imam 5x Coridoras Juli, full aktivni, izgledaju vise nego dobro. Najveci od njih (to je zenka predpostavljam) je takodjer napuhan, ne kao kod kolege, al svejedno u srednjem djelu je napuhan... To "stanje" je vec sigurno 10-tak dana. Ribe se ponasa normalno, pliva, jede, rovari... Jel moguce da je isto puna jaja ili pak imam drugi problem?! Neidem u smjeru mrijesta, al ako je to u pitanju, bar znam da nisam u problemima...

Video u prilogu:

Sent from my Huawei G8


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #46 u: Siječanj 26, 2017, 09:21:15 prijepodne »
Također prelijepa ženka u odlicnome stanju,nemas brige
I da se desi mrijest ona ce biti "ispuhana " dva dana i vec ce imat nova jaja i opet se zaokruziti
Kod corydorasa kad udu u mrijest ako su uvijeti dobri mrijeste se svakih par dana

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi zeleni...
« Odgovori #47 u: Siječanj 26, 2017, 13:27:03 poslijepodne »
Također prelijepa ženka u odlicnome stanju,nemas brige
I da se desi mrijest ona ce biti "ispuhana " dva dana i vec ce imat nova jaja i opet se zaokruziti
Kod corydorasa kad udu u mrijest ako su uvijeti dobri mrijeste se svakih par dana
Mislim da imam dobre uvjete sto se akvarijuma tice, voda je dobra i sl... Problem je u tome, sto je to zajednicki akvarij, tu su ramirezi, ancistrusi, frenatus- pa ne ocekujem pozitivan ishod glede mrijesta.

Bitna informacija je da je riba zdrava i u dobrom stanju.

Hvala na info!

Sent from my Huawei G8