Travanj 26, 2024, 06:50:39 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: KUĆNI PAUCI  (Posjeta: 21774 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #50 u: Srpanj 04, 2006, 18:13:00 poslijepodne »


ej bok dobrodošla na forum drago mi je da si se prijavila. ovaj novi paukić je koliko moja prastara encoklopedija kaže Tegenaria domestica ali sumnjam jer mi google pokazuje nesto drugo.


d i on se hrani predatorski dakle lovi a dal ceto bit mučica ili neki mali kornjaš,m crvić nije bitno.najvažnije je daon može svladat žrtvu. nećeš vjerovat ali sam u mreži tevrste u dvorištu našao isisanog euscorpiusa (škorpiona) stavit ću i sliku kao dokaz.


dakle sredi mu neki viši terarij i nešto gdje će moći napraviti mrežu.... terarij ti mogu ja srediti to ćemo se dogovoriti ionako se znamo;).


to je uglavnom to.... a zasad dok ne središ terarij u tu staklenku stavi malo vodom natopljenu vatu ako je slučajno žedan. insekata naravno ima dakle ulovu mu kakvog skakavca ili nešto.... pozdrav!
† BLACK RAIN †

Offline Helvete

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #51 u: Srpanj 04, 2006, 20:23:00 poslijepodne »


Ej! Meni se čini da je tvoja enciklopedija u pravu! Pogledala sam na google,neke slike se poklapaju :D


vec sam mu ja stavila malu spuzvicu natopljenu vodom. :D


KAKO JE SLAADAAAK! Izgleda tužnjikavo,al to sad nije bitno


btw. sorry na duplim postovima,ne kuzim ovaj forum lol. nemogu se postove editirat,a?


a koliko ce mi on zivit?
 

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #52 u: Srpanj 04, 2006, 23:32:00 poslijepodne »


ma nema beda ne brini za postove.


živit će...hm neznam ali prvenstveno o tebi. i ja sam ih držao radi fore neko vrijeme ali sma ih tad pustio... i super napreduju presvlače se piju vodu hrane se sve 5. sad po prvi put u životu odhranjujem mlade pauke i super mi napreduju samo me buni...nisma primijetio kanibalizam u početku.
† BLACK RAIN †

Offline Helvete

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #53 u: Srpanj 05, 2006, 02:16:00 prijepodne »


ja kad sam imala male su se pojeli međusobno. svi. eeee


zaboravih ti reć. onaj paučić kojeg sam imala 2- 2,5 godine se presvuko jednom. LOL.stari gleda kako su unutra 2 pauka,a ne jedan i pita me da šta imam novog. lol. i ja skužimda se on presvuko. lol.
 

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #54 u: Srpanj 05, 2006, 08:28:00 prijepodne »


neznam mozda zato sto je bio vec dosta velik pa mu je jedno presvlačenje trebalo do odraslog oblika. recimo moja avicularia avicularia se nije presvukla od 2.11. i već sam lud stavio sam je u novi teraraij kojeg želim preuredit a ne usudim ga se dirat da je ne uznemirujem previše jer sam je nedavno stavio unutra!


pričaj s roditeljima za tarantulu jako su zanimljive životinje a ako nedaju sredim ti ja neku lycosu pogledaj u google jako su lijepi, domaći pauci (tarantule)
† BLACK RAIN †

Offline Helvete

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #55 u: Srpanj 05, 2006, 11:13:00 prijepodne »


pitat ću ih,malo ovo ono,sad kad tata vidi ovog pauka pa će se uživit,pa ono kao...tatice...ZAR NE BI MALO VEĆEG? lol hahahaha kak će me izbacit iz kuće lol a šta bi da tebe imaju i tvoje ljubimce
 

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #56 u: Srpanj 05, 2006, 12:43:00 poslijepodne »


pa da izdresiras starce kad kupis pauka dobijes ga do kje jako mali mozda 1cm ili vise. i onda kako postepeno raste starci jednostavno to prihvaćaju! ok moja ih mama voli i zbilja ih voli promatrati a tati je svejedno samo da je sve zatvoreno


evo pogledaj neke lijepe vrste: brachypelma smithi, b.boehmi, b. emilia, avicularia avicularia, vicularia versicolor, metalica, lasiodora parahybana (koja nije bas za amatere zbog svoje veličine i temperamenta) nhadnu chromatus koji brijem može proć po mom mišljenju..


† BLACK RAIN †

Offline Helvete

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #57 u: Srpanj 05, 2006, 15:51:00 poslijepodne »


brachypelma je krasnaaaaa


I parahybana.A nju nećemo,a?


btw. još nisam našla skakavca
 

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #58 u: Srpanj 05, 2006, 16:01:00 poslijepodne »


da brachypelme ja zovem kraljice pogotovo smithi.... i boehmi.


paa..parahybana ako si spremna da dobiješ hrpu iritirajućih dlaka il da ti nepažnjom pobjegne.... a i velik naraste 20-25cm ovisi o nekim čimbenicima...onda je uzmi. sviđa mi se jer brzo raste ja je imam i prokužio sam joj narav tako da me ne može iznenaditi. bez beda mogu kopat po terariju ali ne blizu nje jerodma baca dlake. ljubica moja hahaha
† BLACK RAIN †

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #59 u: Srpanj 05, 2006, 17:41:00 poslijepodne »
Ozzy nemoj biti siguran da te nemože iznenadit ona je puuuno brža od tebe. pazi na ruku

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #60 u: Srpanj 05, 2006, 18:37:00 poslijepodne »
brachypelme su..po mojem iskustvu... a nije da ga nemam
pecto* puta gore od parahybana kaj se tiće iritirajučih dlaka... a i parahybane nisu ništa "opasnije" od nekih odraslih brachypelmi.. tak da... to ti je sve individualno...
pričao sam sa nekoliko ljudi koji su potpuno odustali od brachypelmi baš zbog tih dlaka...





* (c)(R)


Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #61 u: Srpanj 05, 2006, 22:44:00 poslijepodne »
ja sam govorio opcenito ali na bazi svojih bestija rekao sma ti da me klaasina mirnoica brinula mogu joj radit sto pozelim...gladit po zatku bez beda gotovo je za noge vuć i ništa neće... samose možda pomaknut ako joj se da... smithi isto iako je mali ok emilia i boehmi su malo živčanije.. a parahybanica mi je mirna al ako se osjeti ugrođena muf dlaka obavezno leti
† BLACK RAIN †

Offline Scorpion 467

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 231
    • http:// scorpion.byethost7.com
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #62 u: Srpanj 16, 2006, 06:47:00 prijepodne »



http://godofinsects.com/museum/thumbnails.php?oid=77ej evo ti link pa pogledaj da li su tu neki kucni paukici? ima svega i svacega a tu ti pisu i nazivi i slika


Citat: ozzy osbourne
gle u pauke se ne kužim nego nešto malo u anatomiju! probat æu uzet na proljeæe onog pauka iz konobe sta su po prozorima..oni veliki neznam ni naziv cak...pa cu vidit...


 
 

Offline Helvete

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #63 u: Studeni 03, 2006, 11:48:00 prijepodne »


E da! Evo mene ovdje nakon duuugog vremena(ha,ha,ha,sad cu vam temu popet na vrh :D). Moram reci da se moja tegenarijica dooobro drzi. Presvukla se 2 puta odonda . Zadnju puta,prije 4 dana. Stari ju je zvao "MALA MAJMUNICA",jer je,logicno,stajala naopacke. Malo me zivcira sto on jadan ne razumije da se pauk nesmije uznemiravat,pa kad joj da hranu zeli vidjet kako jede,pa ju trese da izadje iz mreze il nesto slicno. Ok,ona ne zeli jos jest,dala sam joj nocnu leptirinu,koje obozava. I do jucer navecer je stajala naopacke. Pa je malo izasla iz mreze,i sad je opet unutra. A do nje stoji leptir :D E da! I cini mi se da nije domestica,nego gigantea,tu cu trazit vasu pomoc za koji dan. Slikat cu je kad izadje. Imam samo jednu sliku prije oba 2 presvlacenja.


Here you go:








Isn`t she adorable?
 

Offline Helvete

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
KUĆNI PAUCI
« Odgovori #64 u: Studeni 03, 2006, 11:52:00 prijepodne »