Ožujak 28, 2024, 18:41:26 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Dennerle marinus cube  (Posjeta: 3993 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PetarB

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Omiš
Dennerle marinus cube
« u: Svibanj 13, 2016, 08:56:09 prijepodne »
Ako može samo odgovor jeli dotični akvarij dovoljno dobar za uspješno držanje nekog jednostavnog malog grebenčića sa par koralja koji ne zahtijevaju top uvjete. Vidim da akvarij ima kupiti u pet centru i da su navodno opremljeni svime šta je potrebno za morski akvarij pa nisam siguran dali je to istina i koliko još zapravo treba uložiti u opremu. Ispričavam se ako je tema već bila ja je nisam uspio pronaći. Hvala na odgovorima!

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #1 u: Svibanj 13, 2016, 09:05:23 prijepodne »
To je ako se ne varam 60 L. Ako je onda je odrzivo s manje zahtjevnim koraljima ( meki ) tipa zoe, xenie, kenya i tako to. Tu dodaj jos gljive kojih ima raznih boja i mozes imat jedan prekrasan mali sistem i eventualno 1-2 ribice ali se vise koncentriraj na kozice. Recimo jedna royal gramma i fino slozeni greben pun zoa i gljiva bi bas figurao i stavis jednu debelius i jednu lysmata kozicu. Eventualno kojeg raka tipa calcinus splendidus koji ce cistit hranu s dna i mozda 2 turbo snaila i mislim da to moze biti jako zanimljiv i koloristican reef. Nego samo reci koja je cijena toga sistema ? Racunaj i na nekakav top off da iskombiniras s njim da automatski naddoljeva gubitak izhlapljene tekucine te ako nisi konstantno doma jedna 3 kanalna dozirka.

Offline PetarB

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Omiš
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #2 u: Svibanj 13, 2016, 09:09:22 prijepodne »
Cijena je oko 1700kn i još na to ide popust od 10% na gotovinu tako da i nije preskupo ako to stvarno funkcionira. Već duže vrijeme razmišljam o tome a ovo mi se čini baš ono šta mi treba jer ne znam ništa o kompliciranim morskim sistemima prepunim skupe tehnike.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #3 u: Svibanj 13, 2016, 09:57:19 prijepodne »
Pričamo o ovome  od 30 litara ili ovom od 60 litara?
Generalno, ako imaš volje možeš napraviti i reef u puno manjem akvariju. Sve ostalo ti je Slim napisao. Ja bih samo dodao da ćeš uz trošak opreme imati još i trošak za koralje, živi kamen, kozice, ribe, ATO bi trebao uzeti, pa onda postolje....

Kalkulacija (govorim iz svojeg iskustva) izgleda ovako:
1. ormarić/postolje (s produžnim kablom, utičnicama, tajmerima i ostalim sitnicama) cca. 850,00HRK
2. rakovi, školjke i morske alge (ono što je napisao Slim, recimo 2 kozice i 2 ribice) cca. 800,00HRK
3. ATO na primjer od TUNZE onaj za nano akvarije s karnisterom ili nekim spremnikom za RO vodu cca. 750,00HRK
4. Živi kamen za greben, mislim da ne trebaš više od 5 ili 10kg ovisno o kojem akvariju pričamo cca. 600,00 ili 1200,00HRK (Renta baš prodaje odličan kamen)
5. Koralji, kupuješ fragove koji će se jednog dana razrasti, 15-ak vrsta mekih koralja možeš bez problema ubaciti u akvarij, cijena od 50,00 do 250,00HRK na forumu
6. KH, Mg, Ca testeri cca. 300,00HRK
7. Refraktometar cca. 200,00HRK ili običan salinimetar (plovak) cca. 50,00HRK
8. Ostalo po želji (dozirka, aditivi, hrana, dodatna rasvjeta, WIFI nadzor parametara akvarija, wavemaker, dodatne cirkulacijske pumpe...)

Cijene sam naveo za originalnu opremu i custom made kakva je kod mene. Naravno da postoji i DIY varijanta, koja ja isto dobra ako te zadovoljava. Ja osobno preferiram original ili po narudžbi.


Offline PetarB

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Omiš
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #4 u: Svibanj 13, 2016, 11:58:45 prijepodne »
Eh o tome ja govorim. Skupi se tu još par tisuća kuna dodatnog troška. Ali svejedno mislim da ću ga uzet. Nisam siguran jeli ovaj od 30 ili 60 nadam se da je ovaj veći jer mi se 30l ne sviđa uopće niti kao ideja jer će ljeti temperatura divljat a i svi drugi parametri. Mislim da to nije baš za početnike.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #5 u: Svibanj 13, 2016, 12:02:06 poslijepodne »
Eh o tome ja govorim. Skupi se tu još par tisuća kuna dodatnog troška. Ali svejedno mislim da ću ga uzet. Nisam siguran jeli ovaj od 30 ili 60 nadam se da je ovaj veći jer mi se 30l ne sviđa uopće niti kao ideja jer će ljeti temperatura divljat a i svi drugi parametri. Mislim da to nije baš za početnike.

Ja sam počeo s 10-ak litara i ostao na tih 10-ak litara  ;) Ali to zahtjeva puno angažmana...

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #6 u: Svibanj 13, 2016, 12:20:00 poslijepodne »
Eh o tome ja govorim. Skupi se tu još par tisuća kuna dodatnog troška. Ali svejedno mislim da ću ga uzet. Nisam siguran jeli ovaj od 30 ili 60 nadam se da je ovaj veći jer mi se 30l ne sviđa uopće niti kao ideja jer će ljeti temperatura divljat a i svi drugi parametri. Mislim da to nije baš za početnike.

Veci sistem veca tolerancija ali i mozes izvest vise kombinacija u 60 L jer 30 nebi bas isa s ribom unutar toga. Bitno je da ako krenes krenes kako treba ako si voljan potrosit oko 5000 kn na sve onda naprid i zapamti za uspjesan tank uz dobru opremu 2 stvari su najbitnije a to je strpljenje i sta manje ruke unutar tanka. Pusti da priroda odradi svoj posao. Kada krenes pisi redovito i izvjestavaj. Ne radi nista brzopleto i trazi savjet ja s moje strane cu pomoc koliko mogu i to je to. Samo hrabro naprid ( osobno skroz su mi zanimljivi ti mali sistemi i moze se zbilja jako lipi tank napravit samo moras biti pedantan ).

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #7 u: Svibanj 13, 2016, 13:22:56 poslijepodne »

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #8 u: Svibanj 13, 2016, 14:32:10 poslijepodne »
Ima tema bas s tim tankom od 60l https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=92628.0

Baš sad gledam. I baš je akvarij taman, ni prevelik ni premali. Jedino što je završna tehnikalija na njemu totalno drugačija od osnovne (drugi skimmer, cirkulacijska pumpa, maxspect razor LED...). Nekako me ulovila ideja da napravim još jedan morski, baš ove veličine....

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #9 u: Svibanj 13, 2016, 16:16:19 poslijepodne »
Ja sam uzeo 60 l, pa kad krenem u akciju - eto slika.

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #10 u: Svibanj 13, 2016, 17:55:41 poslijepodne »
Ima tema bas s tim tankom od 60l https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=92628.0

Baš sad gledam. I baš je akvarij taman, ni prevelik ni premali. Jedino što je završna tehnikalija na njemu totalno drugačija od osnovne (drugi skimmer, cirkulacijska pumpa, maxspect razor LED...). Nekako me ulovila ideja da napravim još jedan morski, baš ove veličine....
Imam doma 70ak litara i vjeruj mi to "taman" odavno više nije.Tako to ide u morskoj ☺nikad dosta cm.

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
Odg: Dennerle marinus cube
« Odgovori #11 u: Svibanj 13, 2016, 17:58:41 poslijepodne »
Koliko sam vidio Biocirkulator nema odjeljak za ugljen i fosfat remover, pa treba računati i na hang on filter ili sl.