Travanj 24, 2024, 02:27:22 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Low-tech tank ?  (Posjeta: 1113 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Low-tech tank ?
« u: Srpanj 27, 2014, 21:01:46 poslijepodne »
Nisam zano pod koju bi ovo rubriku stavio, pa evo  :D... Jel bi ovo moglo funkcionirat http://www.sudeepmandal.com/hobbies/planted-aquarium/low-tech-planted-tank-guide/ . Pristup se svodi na ovo: akvarij s hrpom bilja (obarem 50% je brzorastuće), podloga je najmanje 90% pokrivena biljem, gnoji se malo, jer ribe davaju nutrijente biljkama, svjetlo je slabo (1-2 wate po galonu), voda se ne mjenja zato da kemija vode ostane ista, relativno slabo održavanje (svodi se na usisavanje gornjeg sloja podloge usisavačom koji vraća vodu, doljevanjem ishlapljene vode, i većim promjenama vode svakih 3-6 mjeseci, kada nešto trebamo isčupati iz akvarija), podloga je nešto sa jakim CEC-efektom ispod čega je leonardit ili treset. Pročitajte članak da shvatite u detalje. Što vi mislite ovakvom biljnom akvariju ?

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Low-tech tank ?
« Odgovori #1 u: Srpanj 27, 2014, 21:12:30 poslijepodne »
Ti bi verovatno našao način da zakomplikuješ i taj akvarijum bi ti bio jako zahtevan i ne bi bio zadovoljan :D
Enjoying cichlids...

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Low-tech tank ?
« Odgovori #2 u: Srpanj 27, 2014, 21:51:18 poslijepodne »
Ti bi verovatno našao način da zakomplikuješ i taj akvarijum bi ti bio jako zahtevan i ne bi bio zadovoljan :D
:doh:

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Low-tech tank ?
« Odgovori #3 u: Srpanj 27, 2014, 22:23:12 poslijepodne »
mislim da to u praksi bas nije tak jednostavno kao sto zvuci. Nije da nisam na pocetku probao te sve metode ali nikad se nisam bas usrecio sa time. Istina, tada nisam znao 10% stvari koje znam danas ali i dalje mislim da je za pocetnika laksi hi-tec u kojem ima preko nekoliko parametra sa kojima se moze igrati u nadi da dobije OK tank nego sto je to kod low-light gdje se nista ne bi trebalo dirati jer sve funkcionira samo po sebi.

A ti si imao sve preduvjete za dobar tank jedino ti je falilo strpljenja pa si stalno nesto cackao. Bas me zanima kako bi se tu suzdrzao  :D

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Low-tech tank ?
« Odgovori #4 u: Srpanj 27, 2014, 22:54:28 poslijepodne »
Ma nisam ni mislio ić s ovime, mislim bi funkcioniralo, ali...nešto meni tu ne štima i mislim da to nebi (pogotovo meni) funkcioniralo kak treba. Rađe ću ušparat pare pa probat sa high-trchom...

Ma znate kaj, dosta mi je, prelazim na ciklide, pa ako se zaželim biljnoga imam ovaj od 54l spreman i mogu ga začas postavit...

Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Low-tech tank ?
« Odgovori #5 u: Srpanj 27, 2014, 22:56:59 poslijepodne »
Ma znate kaj, dosta mi je, prelazim na ciklide
Idemooo :up: :up: :up:
Veruj mi,kada kreneš sa ciklidima,nećeš se zaželeti biljnog,već će ti taj 54l postati mresni :D
Pa oćeš praviti pauzu,ili krećeš uskoro?
Enjoying cichlids...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Low-tech tank ?
« Odgovori #6 u: Srpanj 28, 2014, 00:09:47 prijepodne »
Ma nisam ni mislio ić s ovime, mislim bi funkcioniralo, ali...nešto meni tu ne štima i mislim da to nebi (pogotovo meni) funkcioniralo kak treba. Rađe ću ušparat pare pa probat sa high-trchom...

Ma znate kaj, dosta mi je, prelazim na ciklide, pa ako se zaželim biljnoga imam ovaj od 54l spreman i mogu ga začas postavit...
gle, ne mozes. Tu si zeznuo sa ovime od 96l, zeznuo bi i sa slanim, zeznuo bi i sa ciklidima. Akvarij treba vremena....... A ti si svaki dan u njemu nasao neku novu bolest i stalno nesto prtljavio

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Low-tech tank ?
« Odgovori #7 u: Srpanj 28, 2014, 11:02:34 prijepodne »
Ne znam sta tebi ne stima kod ovog pristupa, ali znam da Diani Walstad itekako stima.
Treba citati i biti strpljiv.  ;)

Nadji akv Diane Walstad i ekipe i pogledaj. :up:
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Low-tech tank ?
« Odgovori #8 u: Srpanj 28, 2014, 13:54:25 poslijepodne »
Ma nisam ni mislio ić s ovime, mislim bi funkcioniralo, ali...nešto meni tu ne štima i mislim da to nebi (pogotovo meni) funkcioniralo kak treba. Rađe ću ušparat pare pa probat sa high-trchom...

Ma znate kaj, dosta mi je, prelazim na ciklide, pa ako se zaželim biljnoga imam ovaj od 54l spreman i mogu ga začas postavit...
gle, ne mozes. Tu si zeznuo sa ovime od 96l, zeznuo bi i sa slanim, zeznuo bi i sa ciklidima. Akvarij treba vremena....... A ti si svaki dan u njemu nasao neku novu bolest i stalno nesto prtljavio
Ma znam da nemogu, nego ja to tak kažem jer imam rezervne opreme i netrebam se pripremat tolko dugo ko prije. Znam da nemogu nabrzaka, nejde to tak...