Travanj 18, 2024, 08:34:15 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Okrug reef 210*50*55  (Posjeta: 156074 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #600 u: Rujan 27, 2016, 12:52:33 poslijepodne »
Aj bas mi je drago da je i neka korist od mene hehe

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #601 u: Rujan 29, 2016, 18:28:32 poslijepodne »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #602 u: Rujan 29, 2016, 22:23:15 poslijepodne »
Šta bi sa Styloporom, uvukla se nekako?


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #603 u: Rujan 30, 2016, 07:27:31 prijepodne »
Ako obratis pozornost na kraju videa vidjet ces calcinus raka unutar nje. Malo je gladi pa se uvukla hahaha

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #604 u: Rujan 30, 2016, 07:43:38 prijepodne »
Podhitno počet rezati sinulariju, jer ce stvoriti preveliku sjenu. Ispod nje nista neće imati dovoljno svijetla.
Osobno mislim da treba reducirati, rijediti koralje na vrhu grebena baš iz tog razloga što zbog sijene dno i niži djelovi akvarija ostaju pusti.
Vidim da si rezao već sinulariju, reci mi jel bilo kakvih loših efekata na sistem, pošto sam već u par navrata čuo da ona kad se reže pusta neku opasnu sluz koja smeta drugim koraljima.?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #605 u: Rujan 30, 2016, 08:32:30 prijepodne »
Da slazem se poceja sam je rezuckat. Pa ako je more unutar tanka dobre kvalitete i ne rezes je sad previse ono granu dvije pa pustis da se malo oporavi nema problema. Da u pravu si ispust svoju tekucinu ali ka sta sam napisa kada kidas u malom postotku nemas problema. I naravno gonis au uz sve to.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #606 u: Rujan 30, 2016, 15:28:50 poslijepodne »
evo da se pridružim iskustvom oko rezanja sinularije! ja sam do sada rezao dva puta i to veće komade i sve je bilo ok. sada se spremam rezati skoro 1/3 od cca 40 cm . jedina reakcija je bila ta da je cca 2 dana bila uvučena u sebe i onda sve po starom. ugljen vrti, pumpe isto i to je to.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #607 u: Listopad 07, 2016, 21:16:01 poslijepodne »
Stigle lampe i prominjene. Evo samo 2 brzinske da imamo i to dokumentirano. Dakle Blue+,blue+,coral + , blue+. To je raspored u dva stupca kako vidite tank. Na slikama je dosta plavije nego u prirodi a ja napokon zadovoljan jer volim da mi baca vise na plavkasu boju. Nadalje promjenjen sistem balling ali tek sam poceo pa necu o tome jos nego kada se malo slegnu dojmovi.


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #608 u: Listopad 12, 2016, 15:22:11 poslijepodne »
Pozdrav narode. Lampe postavljene koralji dosli sebi sve divno i krasno pa stoga evo par videa koji sam snimija prije par dana. Presao kompletno na aquaforest balling ( bija na fauna marin balling light ) i dojmove cu napisat kada prode neko vrijeme ( trenutno sam nepuna 3 tjedna na AF ). Jedino sta mogu rec je da sam do sada impresioniran. Evo videa onako bez edita cisto vulgaris cak mi se cuje i fen dok je zena susila kosu i djeca kako pricaju ali who cares :D.

Prvi dio tanka



Drugi dio tanka



Mr. Mandarin - i dalje se ne mogu nagledat ljepoti ove zivotinje i prirode koje je ovako luckasta ponekad. Inace kod mene je u tanku nekih 8 mjeseci i meni osobno najdraza zivotinja.

https://www.youtube.com/watch?v=9OGmCCohzGQ&feature=youtu.be


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #609 u: Listopad 12, 2016, 15:35:18 poslijepodne »
Od mene sve pohvale!

TrpimirovichDesignStudio


Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #610 u: Listopad 12, 2016, 17:26:22 poslijepodne »
I od mene pohvale! :122:    Žena i tank ne idu zajedno, drugi puta na mute. :D

Vidim, i tebe bubble zeza.. :(   Jesi mjerio fosfate i nitrate, baš me zanima?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #611 u: Listopad 12, 2016, 17:32:17 poslijepodne »
Hehe  ;). Da jesam s JBL testom s kojim nisam bas zadovoljan ali u nedostatku boljeg posluzi. PO4 0 NO3 1 bar tako po njemu kaze iako ne vjerujem.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #612 u: Listopad 12, 2016, 18:34:26 poslijepodne »
Ja vjerujem....bubble voli zero nutrijente.. 

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #613 u: Listopad 12, 2016, 19:04:56 poslijepodne »
koliko dnevno doziraš AFa?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #614 u: Listopad 12, 2016, 19:12:12 poslijepodne »
65 ml od svake komponente i stoju parametri zakucani fiksno od prvog dana. Dakle 13 ml x 5 doziranja od svakog componenta 1+, 2+, 3+. Inaci parametri su mi sada vec 2 tjedna sljedeci

KH 8.6
Mg 1320
Ca 420
PH 8.1
Sal. 1.025
PO4 0
NO3 1

Znam da je kratak period o tome pricat ali moram priznat da sam jako zadovoljan proizvodom. Kada prode nekakav period od recimo mjesec dva napisat cu kompletan review, doziranje mjerenje i tako to za sve buduce generacije  ;)

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #615 u: Listopad 12, 2016, 19:38:30 poslijepodne »
doziranje si primjenio po preporukama AF ili si krenuo sa manjom dozom?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #616 u: Listopad 12, 2016, 19:59:06 poslijepodne »
Iako oni kazu 50 ml na 100 L poceo sam s 25 ml na 100 L i u prva 24 sata KH je skocija s 7.7 na 8.3 :D tako da sam onda spustija na 13 i od tada zakucano sve ko po knjizi. Ova stavka je meni jako bitna jer kante u mojoj potrosnji traju malo vise od 2 mjeseca a posto ste upoznati s time da ljeti nisam kuci sve vam je jasno. Takoder moram pohvalit cistocu otopina. Dakle kod FM uvijek je nekakav talog i u sumpu mi se uvije skupljao kamenac od soli od kada ovo koristim i taj problem je nestao. Ovo sta cu sada napisat mozete shvatit da sam nezbiljan ili kao nekakav placebo efekt ali kada sam poceo koristit ovaj balling u roku od 24 sata more unutar tanka nikad nije bilo bistrije a unutar 7 dana od koristenja ekstenzije polipa na koraljima do tada bar ja nisam u mome tanku dozivija. Nadalje sinularija koja je bila bijele boje je postala pastelno zuta i sveopci dojam tanka je kao da je dobija na dubini. Opet napominjem osobno iskustvo ili placebo efekt ali to sam ja vidio svojim ocima. Znam da je u 7 dana nemoguce dobit takve rezultate ( bar je do sada bilo ) ali ja sam osobno imao takvo iskustvo ( pricam kao da sam imao ukazanje hehe ).

Sve navedeno i receno nije namjera reklamirati nikakav proizvod te s AF nemam nista osim sta mi uzima par sto kuna svako 2 mjeseca :D ali kao sta je i do sada moja tema uvijek bila transparentna ostat cu dosljedan i napisat ono sta mislim. Za mene je AF buducnost akvaristike i dobar korak prema naprijed a vjerujem da ce s vremenom preuzeti dobar dio trzista jer u SAD-u je vec polako pocela rasprava i zahvati vezani uz upravo AF i ljudi polako prelaze s Zeovit sistema na njihove stvari. U principu on i je nekakava vrsta zeovita ali jednostavnija pa cu biti slobodan i nazvati je zeovit v1.02 ( how to have great reef for dummies :D ).

Nakon svega izgovorenog znam da cu dobiti opaske, flamove i neke osobe ce me gledat kao ludaka ali eto to su moji prvi utisci s AF ballingom.

Vise o svemu u narednim mjesecima :D.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #617 u: Listopad 12, 2016, 20:11:44 poslijepodne »
O i jos jedna mala sitnica. Moj tank je prije par dana ima punih 2 godine pa mu ovim putem zelin sretan rodendan

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #618 u: Listopad 12, 2016, 22:02:03 poslijepodne »
to me je interesiralo iz prve ruke, naime ti si već drugi koji ima isto iskustvo da dodaje manje otopine nego je po njihovoj preporuci što nije loše (financijski), a opet rezultati su bolji od onoga ćemu se nadamo kada prelazimo na nešto novo i kakvi su prije bili  !
Ne znam dali Bura čita ovo dopisivanje jer je on bio tražio info iz prve ruke prije nekog vremena o svemu ovome!
Imam sada samo još jednu dilemu?! Kako je moj tank jedan od rijetkih koji ima problem sa previsokim Mg (1490) cilj ga je potrošiti, a ovim doziranjem praktički bi ga još ubacivao!? Kako se to nemože izuzeti šta bi se dogodilo tada sa mojim Mg ? overdose ???

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #619 u: Listopad 12, 2016, 22:35:39 poslijepodne »
A kako stojis s drugim parametrima jer mislim ako ti je mg tako povisen onda vjerovatno je kh isto van balansa. Ako je tako posto recimo krenes doziranje i polako raste kh automatski pada mg ili obratno jer sva tri elementa su usko povezana. Dakle cilj ovih ballinga je dovesti sve u balans u prijevodu ako karikirano receno doziras 50ml svake i mg pocme padati a kh rasti taj rast ce ici do neke granice kao i pad i kada pogodis tocne omjere to je onda to ako si me shvatio sta zelim reci. Npr meni je kh bio 7.7 mg 1390. Poceo s doziranjem kh otisao na 8.3 mg pao na 1350. Tri dana posli kada sam smanjio dozu kh dosao na 8.6 a mg 1320 i tako stoji vec skoro dva tjedna. Nadam se da sam bar donekle ovo razjasnija jer ne znam drukcije hehe.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #620 u: Listopad 13, 2016, 12:13:08 poslijepodne »
meni se Kh vrti oko 7,3/ 7,5
Mg 1480/1490
jučer sam izmjenio 75 litara mora i sad je Kh 8,4 (?) Mg 1460 , Mg je u zadnjih mjesec i pol počeo padati polako sam, no sad ovaj skok od Kh je vjerojatno zbog soli koju sam koristio!? Vidjet ću za neko vrijeme šta će se dešavati sa drugim parametrima.

Objasnio si dobro- bar sam ja skužio , to sad pišeš odkako si počeo sa AF om, no nešto drugo me je zbunilo ;
c/p

Npr meni je kh bio 7.7 mg 1390. Poceo s doziranjem kh otisao na 8.3 mg pao na 1350. Tri dana posli kada sam smanjio dozu kh dosao na 8.6 a mg 1320 i tako stoji vec skoro dva tjedna.

zbunjuje me smanjio si doziranje Kh, a isti se povećao

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #621 u: Listopad 13, 2016, 12:28:15 poslijepodne »
Da smanjio sam dozu za pola skoro i digao se 0.3 u tri dana tako da je onda stao jer ocito tank jede u toj dozi taman. Prvotni skok je bio 0.6 u 24 sata. Da sam recimo stavio 80 ml umjesto 65 moze bit da bi rastao do 8.8 i tu stao ali ocito sam pogodija dozu iz druge. Uglavnom AF proizvodi su dosta " jaki " i uvijek kada se krene s doziranjem radi na principu 1/4 preporucene doze. Pa mjeris i fino kalibriras na taj princip radi.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #622 u: Studeni 21, 2016, 17:30:06 poslijepodne »
Samo da javim da sam dao drugu sansu Jebao wavemaker-u. Dakle radi se o novom SW15 modelu. Navodno su sve boljke odstranjene ali zivi bili pa vidili. Ima snage poprilicno te je dodan gyre mode kao oponasa gyre. Istina mjesa po cijelom presjeku za moj tank to much ali nisam vidija gyre u zivo pa necu tu komentirat nista. Dimenzije pumpe su se smanjile sta je plus a kao minus oni napisali da je pumpa jos utisana u odnosu na rw 15 model na sta cu samo rec da je bucna kao i prije u w1 modu je cujete kada u prostoriji je tisina cak i kada znas da je imas :D kada gledas film cujes svaki wave sta udre. Uglavnom detaljan review nakom minimalno 1 godine  :D

E i evo slika trenutnog stanja. Na AF componentama 1+2+3+ sam cca mjesec i po i dodajem jos AF vitality svako 2 dana po noci i ribama AF garlic u smrznutu isto svaka dva dana.


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #623 u: Studeni 21, 2016, 17:35:49 poslijepodne »
Tek sad vidim koliko je sinularija skroz lijevo i ova najveca te ova do nje napredovala u rastu u mjesec ipo. Pogotovo ova skroz livo jer je prakticki bila mali fragic ove velike.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Okrug reef 210*50*55
« Odgovori #624 u: Studeni 21, 2016, 19:17:07 poslijepodne »
Mislim da će ti prebrzo početi bujati koralji. Sinularie, sam si rekao, su buknule. Meni se čini da se čitav akvarij nekako nabildao. A i dalje je odličan :)

TrpimirovichDesignStudio