Travanj 19, 2024, 07:36:14 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Cro tarantula  (Posjeta: 7430 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Cro tarantula
« u: Studeni 03, 2010, 18:54:58 poslijepodne »
Toncek,vidim da se nisi pohvalio,nema smisla da cutis,pa cu ja da te pohvalim :D
Necu vise nista da govorim,sami vidite :)  http://www.crotarantula.eu

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #1 u: Studeni 03, 2010, 19:01:37 poslijepodne »
odakle si ti saznao?? ja ti taman mislio rec
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline KLOKI95

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Srbija-Majdanpek
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #2 u: Studeni 03, 2010, 19:02:42 poslijepodne »
odakle si ti saznao?? ja ti taman mislio rec
Od Tonceka,ali on nece da se hvali  :)

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #3 u: Studeni 03, 2010, 19:18:26 poslijepodne »
Stranica je još u izradi... postavljeni su neki tekstovi ostatak ovih dana :up:

nadam se da će vam se svidjeti...uživajte! :up:

Offline Manc12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 316
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #4 u: Studeni 03, 2010, 21:53:23 poslijepodne »
več sada vidim da ce bit predobra stranica  :klap:

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #5 u: Studeni 03, 2010, 22:48:09 poslijepodne »
stranice je u izradi.....

nemrem vidjet....
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #6 u: Studeni 04, 2010, 09:10:54 prijepodne »
stranice je u izradi.....

nemrem vidjet....

Tu i tamo je zatvorimo kad se nešto isprobava... ;) sad je opet ok. Do kraja tjedna će bit 90% popunjeno :up:

Offline Danijel8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški   Lokacija: Srbija
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #7 u: Studeni 04, 2010, 12:49:22 poslijepodne »
Sve pohvale kad se popuni bice vr:)

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #8 u: Studeni 05, 2010, 11:23:56 prijepodne »
Svidja mi se stranica, mislim da je odlicna za pocetnike  :klap:

Samo jedna dobronamjerna, konstruktivna kritika: Toncek, provjeri pravopis!

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #9 u: Studeni 05, 2010, 12:05:44 poslijepodne »
 :up: :up:

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #10 u: Studeni 05, 2010, 12:44:59 poslijepodne »
Svidja mi se stranica, mislim da je odlicna za pocetnike  :klap:

Samo jedna dobronamjerna, konstruktivna kritika: Toncek, provjeri pravopis!


 :D znam...kad sam pisao tekst odma sam znao da će bit gramatičkih pogrešaka...tekst je na obradi kod prof. koja mi je predavala Hrv.u srednjoj,pa će uskoro bit zamjenjen ispravljenim :up: usput,ako primjetite nešto nepravilno,slobodno javite na mail ;)


Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #11 u: Studeni 05, 2010, 13:14:21 poslijepodne »
Odličan site, sve pohvale!  :up:

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #12 u: Studeni 05, 2010, 18:32:39 poslijepodne »
Odličan site, sve pohvale!  :up:

Hvala! Evo dodano je dosta sadržaja...ubiti je najteže prikupiti sve slike,da su dobre i da su privatno vlasništvo-da ne moram posuđivat od nikoga.. :blink: složio sam tolko terarija da ih nikad nisam poslikao ne uređene :D ili imao sam crva fobasa na bacanje...al nikad mi nije palo na pamet da ih slikam :doh: jbg.

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #13 u: Studeni 06, 2010, 01:59:53 prijepodne »
samo sam letimicno pregledao stranicu tak da nisam vidio sve...

uglavno vidim da si uzeo slike s neta a nisi naveo izvor (konkretno mislim na one 2 s djelovima tjela i organima, a vidio sma da su te 2 slike zasticene autorskim pravima na orginalno sajtu pa se nadam da imas dozvolu, ako nemas radije ih izbrisi...i na toj slici pise zadek, kajs e ne kaze po naski zadak?)
a ovo ostalo me jako podsjeca na matijinu stranicu no nema se tu bas puno mudrovat....

stavil si dosta svojih slikica sto je jako pohvalno, stranica ima potencijala iako ima dosta programa s kojima je lakse radit ako si pocetnik u webstvarima....

eto sad to sve fino popuni i popravi tekstove pa ce bit jos bolje....ja cu procitat sve kad uhvatim vremena pa ti jos javim ako najdem neku gresku
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #14 u: Studeni 06, 2010, 02:02:31 prijepodne »
e i jedno pitanje, vidim login a nema nigdje link za registraciju...ili sma ja samo plav pa nevidim?đ

jer to za neki buduci forum ili?
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #15 u: Studeni 06, 2010, 08:56:03 prijepodne »
a kako si dobar Boroša  :up:  Uzeo sam slike sa foruma kojeg sam naveo u linkovima i dobio sam dozvolu za korištenje posuđenih slika od svih njihovih autora,to su 3 posuđene slike...trudim se da izradim sve svoje slike,znači ovo su samo posuđene slike dok ne izradim svoje,ponekad to baš i nije jednostavno...a i bude ti žao iskopavat pauka ispod 20cm treseta da bi ga jednom uslikao...

Drago mi je da se brineš za mene :D ,malo detaljnije pregledaj site pa me onda ocjenjuj.Kad me stariji ocjenjuju to poštujem i cijenim,ti mi još uvijek možeš dati samo dobar savijet ;) kad budeš stariji od mene jednog dana onda da ;)

Valjda sam drukčije naravi pa ću tvoje komentare pogledat sa pozitivne strane ;) samo bih ti dao stvarno jedan dobronamjeran,frendovski savijet,ubaci samo malo poštovanja i pristojnosti u svoje poruke koje pišeš ovdje na forumu.

Zaboravio sam ti reč za login...tu se mogu samo ja logirat kad radim kaj na stranici :up:
« Zadnja izmjena: Studeni 06, 2010, 09:06:37 prijepodne od toncek12 »

Offline frga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški  
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #16 u: Studeni 06, 2010, 13:10:43 poslijepodne »
Pošto si sam pozvao da prokomentiramo, ja ću reći svoje osobno mišljenje…

Optički meni jako atraktivna stranica i prikladna za tematiku. No onda kad sam se prebacio na sadržaj, prvo sam pomislio da je to sve copy/paste sa stranice http://www.clankonosci.com , jer na pamet ne znam točno od riječi do riječi što piše tamo, ali neki detalji i redoslijed je ostao u sjećanju… i tako sam usporedio malo stranice

http://www.clankonosci.com/tarantule/t.odrzavanje.php
http://www.crotarantula.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=24

 i vidi se da nije doslovno od riječi do riječi  prepisano, ali skuži se od kuda je uzeta šablona i da su rečenice samo preformulirane … zbog toga i toliko gramatičkih greški… možda nije meni mjesto ovdje da ovo pišem, al ovo pišem više kao znak zahvalnosti prema onome ko je napisao originalan tekst jer na samom početku mog ulaska u ovaj hobi ta stranica je pružilo mnogo korisnih informacija koja su pobile neadekvatne savijete nesavjesnih prodavača u raznim pet shopovima…

E sada što se tiče godina, kakve veze godine imaju sa davanjem savjeta? Teoretski gledajući u tom slučaj bi savjet od djedice od 70 godine koji nije nikada vidio tarantulu bio bolji od Rick Westa… Ovdje bi ti skrenuo pozornost na Kori-a (kolegu s dijela o kornjačama) osobno ga nikada nisam upoznao, ali  kolega ima 20 godina i svojim znanjem o kornjačama sigurno premašuje 99% starijih članova od sebe, to znači da ga oni ne bi trebali poslušati samo zato jer je mlađi? A što se tiče poštovanja, po mojem mišljenju ono se ne steče automatski s godinama već se zaslužuje s djelima, i ako se sam ne odnosiš prema nekome s poštovanjem kako možeš očekivati da će se netko drugi prema tebi tako ponašati?

A sada na propuste, s obzirom da tehnologija svakodnevno napreduje tako se svakodnevno dolazi do novih otkrića, kako u svijetu tako i u hobiju. Teraristika tu nije iznimka, u vremenu kada se radila stranica http://www.clankonosci.com , „tarantule kopače“ se držalo isto kao i terrestrialne vrste samo s malom većom razinom zemlje. Do danas su neki znanstvenici koji se bave tarantulama (više nego mi obični smrtnici) opisali čak tri tipa terarija za uspješno držanje i razmnožavanje „tarantula kopača“. Pa mogao si malo i to updateati …

Eto pošto si drukčije naravi nadam se da ćeš i moje savijete pogledati s pozitivne strane ;) ...i da samo da znaš stariji sam od tebe…
 :D
"Samo dvije stvari su beskrajne, svemir i ljudska glupost, a za ono prvo nisam siguran."  Albert Einstein

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #17 u: Studeni 06, 2010, 14:29:43 poslijepodne »
Haha toncek zaista me iznenadjujes svakim svojim novim postom...
Ja tebe niti jednom nisam ocjenio, dao sam ti savjet kao i svakom drugom, primjetio isto sto i drugi i ocu ti pomoć a ti ovak.... Jesam mladji od tebe (koliko?hehe) ali to ne znaci da sam manje pametan/iskusan

Ovo je javni forum i svatko može iznjet svoje misljenje pa tako i ja. U ovom slučaju je ono jako jako pozitivno i ne da si ti gledo s pozitivne strane nego je i upućeno na takav način .... Cjenim te kao kolegu, sve osim jedne stvari ali o tome neću javno....

Do prije ovog posta si imo veliki + od mene, a SAD me iskreno briga, jer neznas prihvatiti kritiku, ja s tim ne gubim ništa jer bukvalno gledano sve te stvari s stranice sam preso prije par godina...nisam ni u jednom trenu osporio tvoj trud i pohvalio sam ono kaj mi se svidja ali ok....možda je moj problem jer sam preso zaista puno stranica pa znam di, kaj i kak piše ... A pamtim i slike i zato sam ti reko jer sam vidio da si ti samo odrezo autorski potpis s slike i prikeljio ju a za to mos završit na sudu pa sam te htio upozoriti

Sretno s stranicom i radi na njoj i dalje

Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #18 u: Studeni 06, 2010, 15:16:20 poslijepodne »
frga - prešao sam dosta web.str. i primjetio sam da je to sve tako reć prepričavanje "jedne epizode serije" o tarantulama... redosljed pisanja i tematika je jako slična kod svih,neki opišu opširnije,neki malo manje...šablona je slična kao kod Matije,jer radije cu stavit Link od njegove stranice na svoju nego link nekoga koga ne poznam...redosljed pisanja mora postojati...a tekst o tarantulama,opčenito o njima ili održavanje svuda je isti,nemožeš ga previše izmjeniti..ja sam se čuo sa Matijom,kad sam složio tekst poslao sam mu ga,i objasnio mi je da ga treba još izmjeniti da bude što manje sličnosti..prešao sam tekst još par puta i izmjenio i dodao razne stvari da bi bio što drukčiji..više od toga nemože..lagano dolaze razne ideje i ja se uvijek mogu logirati i izmjeniti,dodati neku novu informaciju itd. stranica je otvorena pred 1-2 dana,kroz vrijeme ce se puno tog promijeniti..

ivborosa- nikada nisam rekao da si manje pametan ako si mlađi,samo me je zasmetalo to kako si napisao,postavio post...kasnije kad sam si razmislio možda nisam ni trebao tako odgovoriti..ovim putem se ispričavam.. Nikada nebi uzeo tuđu sliku a da vlasnika prvo nisam pitao,naprotiv vlasnik slike se je sam ponudio za pomoć :)
« Zadnja izmjena: Studeni 06, 2010, 15:28:45 poslijepodne od toncek12 »

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #19 u: Studeni 06, 2010, 17:28:29 poslijepodne »
 :D :D :D

jedno je "prepričavanje "jedne epizode"".. drugo je prepisivanje istog...
jedno je "redoslijed" tema.. kao što su držanje..prehrana...podloge...   drugo je kad prepišeš iste riječi/rečenice/termine... svaku rečenicu/misao možeš napisati valjda na sto različitih načina...ako hoćeš jel ;)

primjer "• Nastambe:    u prirodi žive na tlu (terrestrial). " ovo sam napisao prije deset godina.. i da ti sad nemožeš nać bolje termine, bolje složit tu "rečenicu" je u najmanju ruku smiješno... (ovo je jedan primjer koji sam zapamtio..) znam da imaš i ono neko trkeljanje "old world"  "new world".. jednostavno nemam vremena pregledavat i tebi prepravljat tekstove... jer da imam vremena presložio bi svoje.. pošto vidim da su drugi forumaši primjetili isto..znači da ima još toga...

objasnio sam ti zašto nemožeš imat dijelove mog teksta u svojem...  pa se malo više potrudi jer iskreno ni ne vidim kakvo zadovoljstvo imaš u tome da nekom kažeš da je to tvoja stranica..a dijelovi tekstova i slika nisu uopće tvoji (?)... stranica ima puno potencijala..al kad već ulažeš svoje vrijeme i trud...daj to napravi kak spada da se ne sramotiš bezveze... a i kako smo se dogovorili..da se ne svađamo radi "gluposti" (koja je u ovom slučaju kršenje zakona o autorskom djelu)..

ajde..kako bi jedan nepoznati fenički pjesnik rekao.."Pamet u glavu.. guzicu uza zid.."
 

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
CRO tarantula i na facebooku
« Odgovori #20 u: Prosinac 21, 2010, 15:57:20 poslijepodne »

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Cro tarantula
« Odgovori #21 u: Prosinac 22, 2010, 01:21:10 prijepodne »
...u sklopu sajta otvoren je i mini forum CRO Tararantula vezano samo za tarantule  :)

http://www.crotarantula.eu/hr/forum