Ožujak 28, 2024, 12:32:04 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Stara betta  (Posjeta: 6645 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Armina

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Stara betta
« u: Rujan 16, 2022, 16:16:56 poslijepodne »
Pozdrav svima,


Imam bettu borca oko godinu dana i u zadnje vrijeme se smirio ,jede malo najvise lezi na dnu akvarija promijeno je boju postao je tamniji a i peraja su mu se nekako slijepila i uvila. Moje pitanje je da li je to zbog starosti ili bolesti bette? Imam samo jednu ribicu tj ovog bettu ,zivi u kugli od 6 litara u njoj sam stavila kamencice i drvo ukrasno. Sve je bilo ok do zadnjih 7 dana,vodu mijenjam jednom sedmicno...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Stara betta
« Odgovori #1 u: Rujan 17, 2022, 21:39:38 poslijepodne »
Kod Betta postoji bolest sljepljenih peraja. Ako se ne varam, simptomi bi se trebali vidjeti i na škrgama.
Uzrok je najčešće loša kvaliteta vode. Znači, kod tebe je problem što nemaš filter, pretpostavljam da nemaš ni grijač, a Bette su tropske ribe i prilično su osjetljive na promjene temperature vode, a ni kugla od 6 litara stvarno nije akvarij u kojem se može držati ijedna riba. Vjerovatno nemaš ni živih biljaka među koje se Bette vole zavlačit i odmarati se na njima tako da je riba još pod dodatnim stresom što doprinosi padu imuniteta ribe.
Postoje lijekovi, General tonic ili kombinacija costapura i bactopura, zasoljavanje vode...
U svakom slučaju, češće izmjene s odstajalom i temperiranom vodom i poboljšanje životnih uvjeta, natrpat makar malo rogolista unutra.

Offline Armina

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Stara betta
« Odgovori #2 u: Rujan 18, 2022, 09:46:43 prijepodne »
Kod Betta postoji bolest sljepljenih peraja. Ako se ne varam, simptomi bi se trebali vidjeti i na škrgama.
Uzrok je najčešće loša kvaliteta vode. Znači, kod tebe je problem što nemaš filter, pretpostavljam da nemaš ni grijač, a Bette su tropske ribe i prilično su osjetljive na promjene temperature vode, a ni kugla od 6 litara stvarno nije akvarij u kojem se može držati ijedna riba. Vjerovatno nemaš ni živih biljaka među koje se Bette vole zavlačit i odmarati se na njima tako da je riba još pod dodatnim stresom što doprinosi padu imuniteta ribe.
Postoje lijekovi, General tonic ili kombinacija costapura i bactopura, zasoljavanje vode...
U svakom slučaju, češće izmjene s odstajalom i temperiranom vodom i poboljšanje životnih uvjeta, natrpat makar malo rogolista unutra.


Hvala puno za savjet,pokusat cu popraviti koliko mogu. Sad cak i ne jede. Moje neznanje ce je izgleda dotuci....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Stara betta
« Odgovori #3 u: Rujan 18, 2022, 12:27:57 poslijepodne »
Kolika ti je uopće temperatura vode?
Zadnjih par dana je naglo zahladilo, a još se ne pali centralno.
Ak je temperatura vode pala ispod kojih 21C nebi bilo čudo da ne jede...

Offline Armina

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Stara betta
« Odgovori #4 u: Rujan 18, 2022, 16:11:30 poslijepodne »
Kolika ti je uopće temperatura vode?
Zadnjih par dana je naglo zahladilo, a još se ne pali centralno.
Ak je temperatura vode pala ispod kojih 21C nebi bilo čudo da ne jede...



Mjerila sam jutros 26 stepeni ali on je najvise na pijesku  ,tuhinja malo se provrtii opet miruje....hranila sam ga sa betta granulama i sve bilo ok do sada