Ožujak 28, 2024, 09:34:26 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ideja za mini vrtni ribnjak  (Posjeta: 6126 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 45
ideja za mini vrtni ribnjak
« u: Rujan 05, 2005, 15:11:00 poslijepodne »


danas sam bila u merkuru ( ducan koji prodaje sve za kucu, od posuda, alata, sve--) i uglavnom vidim ogromne posude za grozde od 500l i to sam cca 220 kn, naravno ima vecih i manjih, nego mi je bas ova zapela za oko.


i to lijepo uzet iskopat rupu u vrtu i imati ribnjak, bilo je manjih i vecih velicina..


da imam vrt sigurno bi to napravila...


Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline batana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 108
    • http://www.humagum.com
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #1 u: Rujan 05, 2005, 21:03:00 poslijepodne »
ja o tome razmisljam vec dugo ali se bojim macaka po dvoristu, smisljam rijesenje, moram prvo psa nabavit

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 45
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #2 u: Rujan 05, 2005, 23:37:00 poslijepodne »


..pa ja imam doma macku, ribe niti ne primjecije..


..mene to nebi sprijecilo..
Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline jursi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #3 u: Rujan 06, 2005, 11:55:00 prijepodne »


Točno znam na koju posudu misliš.... i ja baš razmisljam o vrtnom ribnjaku, imam ogroman vrt. Tata i ja planiramo na proljeće to srediti, ali mama baš nije pretjerano odusevljena jer ona odmah samo pita za troškove. I moj susjed je odlučio napraviti ribnjak, ali on to radi zbog svojih kornjača jer im je akvarij premalen. On zeli napraviti ogroman tako da bi i ribice mogle bezbrižno plivati.


Vrtni ribnjaci su mi prekrasni i svakako ću jednog dana ideju i želju provesti u djelo.
Palovec/Meðimurje/Hrvatska

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #4 u: Rujan 06, 2005, 12:09:00 poslijepodne »
ja sam imala tu ideju ali nakon iskustva od susjeda koji ima zablji orkestar i puno dvoriste jata komaraca sam odustala..........kod mene je koma jer sam okruzena parkom prirode medvednica i maksumirom a niti jedan se ne prasi protiv komaraca
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline pinko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 173
    • http://www.del-bianco.net
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #5 u: Rujan 06, 2005, 12:29:00 poslijepodne »


nesto (ako sam dobro shvatio) slicno sam ja napravio...ali...ima problema, poprilicno...naime...(bez puno novaca) ne uspijevam napraviti kvalitetnu filtraciju, mucim se sa algama po ljeti(voda bude nevjerojatno zelena)...tesko je uspostaviti kakvu takvu ravnotezu(ili ja konstantno grijesim u svemu)


problema sa mackama i komarcima nema, ribe zbrisu od macke, a, komarce i njihove licinke popapaju u sekundi........
Pula / Hrvatska://www.del-bianco.net
Na svijetu su samo dvije svari beskonaene, svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam bas siguran. EINSTEIN

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 45
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #6 u: Rujan 06, 2005, 12:52:00 poslijepodne »


..pa ako imas ribe ne bi trebala imati komarce..a sa larvama mozes hraniti svoje ribice..


...meni ni zabe nebi smetale..sto vise zivotinja , to bolje..


ma meni stara isto protestira, jer stalno nesto prckam, prijatelj mi je rekao da mi soba izgleda kao laboratorij.., i na kraju je rekla, radi sto oces u svojoj sobi..ali preko praga ne prelazi..(pokusavam uvalit akv ukuhinju , ali ne ide
Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline jursi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #7 u: Rujan 06, 2005, 13:52:00 poslijepodne »
Moj frend s kojim sviram ima ogroman vrtni ribnjak kojeg zapravo odrzava njegov stari koji si je zadao cilj, ribnjak bez algi. I poprilično uspijeva u tome jer je to definitivno najčišći ribnjak kaj sam imala priliku vidjeti. Upucali su puno love u filtraciju i UV i isplatilo im se, samo stari još nije zadovoljan rezultatima. Otići ću do njega pa malo poslikat i stavit na net da vide oni koje to zanima...
Palovec/Meðimurje/Hrvatska

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #8 u: Rujan 06, 2005, 20:04:00 poslijepodne »


Citat: Crazy-a3
..........kod mene je koma jer sam okruzena parkom prirode medvednica i maksumirom a niti jedan se ne prasi protiv komaraca



.... i njoj je koma..... sta bi ja trebao reci okruzen ovim betonom i prometom.. prasinom ... smogom... jos sam i alergican.. ja cu poludit...... ma .... hoces se mjenjat
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline FilipF

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 58
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #9 u: Rujan 06, 2005, 20:23:00 poslijepodne »





Što se tiće mačaka i riba nema problema, (ako ne učiš ribe da je du iz ruke) jer ribe odmah zbrišu od ruba na prvi znak kretnje. Komarci i ostgala leteća gamad nestaju u sekundi, a što se tiće zelene vode mislim da nema pomoći bez UV lampe i dobrog filtera. Inaće i sam ratujem s tim i na proljeće se bacam na izradu dvijesto litarskog filtera, a što se tiće UV lampe ne gine mi trošak od 1000 KN.

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
ideja za mini vrtni ribnjak
« Odgovori #10 u: Rujan 07, 2005, 10:21:00 prijepodne »
Citat: nature



Citat: Crazy-a3
..........kod mene je koma jer sam okruzena parkom prirode medvednica i maksumirom a niti jedan se ne prasi protiv komaraca



.... i njoj je koma..... sta bi ja trebao reci okruzen ovim betonom i prometom.. prasinom ... smogom... jos sam i alergican.. ja cu poludit...... ma .... hoces se mjenjat





Ma nebi kucu mjenjala ni za sve novce svijeta...........travica, cijece, ma divota ali me komarci hoce pojest
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava