Travanj 25, 2024, 15:44:29 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Brzo pročišćavanje vode u vrtnom ribnj.??  (Posjeta: 2834 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline KikosX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 52
Brzo pročišćavanje vode u vrtnom ribnj.??
« u: Lipanj 30, 2005, 21:13:00 poslijepodne »


Imam još jedan početnički problem sa novim vrtnim jezerom.


Kamenje nije dobro isprano prije postavljanja u jezero, tako da sada moje jezero ne staro više od 2 tjedna ima boju starog godinu dana.
Pogotovo poslije kiše. Imam posađeno nešto bilja u teglama (kamenje je na površinskom sloju u tegli a u tegli mješan sa zemljom HUMIN filtarski tresetni granulat za bolji rast biljaka (ali nažalost piše da dugovremenski oboji vodu na malo smeđe tako da je možda i to problem, ali voda je bila problematična i prije nego što sam stavio granulat). Da jeriječ o algama i sličnim stvarima ne vjerujem,jer znam da šljunak nije dobro ispran.


Imam onu malu napravu (vjerojatno se koristi za pretakanje vina i sl.) znači na jednoj strani crpi vodu a na drugoj izbacuje...


JEZERO-->->->---->->->---Samo "PUMPA"--->->->------VODA ODLAZI NATRAG U JEZERO.


Zanima me ima li tko ideju kako da sa time pročistim vodu, znači trebalo bi nešto staviti na cijev (koja crpi vodu) tako da čista voda na drugoj strani ponovno odlazi u jezero???


Dali da na jedan kraj cijevi stavim samo neku spužvu ili ima netko koje bolje efikasnije rješenje?


Jezero je 2m x 5m (dubina 1,3m) tako da bi riješenje problema tom pumpom bilo brzo i efikasno (u slučaju ako uspijem složiti dobar jednokratni filter).
 

Offline moto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1621
Brzo pročišćavanje vode u vrtnom ribnj.??
« Odgovori #1 u: Lipanj 30, 2005, 21:56:00 poslijepodne »


najefikasnije rješenje je kupovina filtera za vrtna jezera... karnistarski filteri


isto tako možeš kupiti UV filter koji dodatno spajaš na protok.....
Vraćam se odmah - Godot

Offline dedabrada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 136
Brzo pročišćavanje vode u vrtnom ribnj.??
« Odgovori #2 u: Lipanj 30, 2005, 22:04:00 poslijepodne »
Najbolje rješenje je kanta od jupola.

spojiš cijev od pumpe na poklopac kante u koju staviš vreče za krompir kao medij začiščenje a na dnu kante probušiš rupu i staviš plastičnu ''pipu ( ima ih u poljoprivrednim trgovinama) tako da iz kante voda ide nazad u ribnjak i to je to...

A sva mineralna dodavala u vodi pogotovo ljeti kad je voda toplija potpomaže rasu algi pa ti onda voda izgleda prljavo
Varaždin/Hrvatska
[email protected]