Travanj 23, 2024, 20:11:14 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Malawi RIO 180  (Posjeta: 2557 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ayiramalaq

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Čakovec
Malawi RIO 180
« u: Kolovoz 16, 2016, 21:37:31 poslijepodne »
Evo nakon cca 5 godina biljnog akvarija prelazim na ciklide :)
Trenutno je akvarij prazan pa imam par pitanja prije nego ga pokrenem.

1. Iako sam vec duze vrijeme u akvaristici, ciklidi su mi relativno nepoznati pa me zanima koje bi vrste isle u 180L
To sitno kaj sam proucavala najvise mi se svidaju Malawi, koje vrste preporucate prema kompitabilnosti i koliko komada? Znam za ono da na muzjaka obicno ide 3-4 zenke. Cini mi se da Aquashop ima dobar izbor pa koje odavde? (najvise mi se svidaju zuti i plavi s prugama ili bez /jos nisam naucila imena :D)   http://www.aquashop.hr/Catalog-Afrički-ciklidi_1479.aspx

2. Imam Juwel interni filter/pumpu 1000l/h, je to dovoljno?

3. Je potrebna dodatna aereacija obzirom da nece biti bilja?

Hvala!

Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Odg: Malawi RIO 180
« Odgovori #1 u: Kolovoz 17, 2016, 13:31:07 poslijepodne »
Pozdrav!!
Našao sam se u istoj situaijii sa istim željama za plavo žutu kombinaciju. Vidi u mojoj temi i što sam napravio, pa odluči što bi drukčije...
Za nabavku ciklida mogu ti preporučiti svog dobavljača.
Ciklirati počni odmah, a za filtraciju neznam, meni se čini malo...

Sretnooooo!!!
:-)
><((((º>

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi RIO 180
« Odgovori #2 u: Kolovoz 18, 2016, 09:53:16 prijepodne »
Pozdrav!
Litraža ti je neka donja granica za malawce, ali po meni 20 komada možeš bez problema ubaciti unutra.
Filter je ok, mada može i bolji, satup kamen, pijesak, koji anubuias, valisneria. mada će ti kasnije kad porastu sve to pšojesti i počupati van.
Rasvjeta neka slaba da nemaš problema s algama po staklu i kamenju.
IUzmjene vode, svakih 10-14 dana 20-30% vode direkt iz pipe.
Nisu potrebne nikakve kemije.
Ribe ako trebaš imam dosta vrsta malawaca, u koprivnici sam, pa eto vidi (imaš u mom potpisu temu a imas i oglas pod slatkovodnom).

Offline ayiramalaq

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Malawi RIO 180
« Odgovori #3 u: Kolovoz 20, 2016, 19:41:57 poslijepodne »
Hvala na odgovorima!  :)
Eventualno sam mislila jos dodati unutarnji filter za biolosku filtraciju samo, al to cu vidjeti s vremenom.
Biljke nemam u planu pa me iz tog razloga bioloska filtracija i najvise brine.

Za ribe sam planirala 2-3 vrste po 10 komada od svake i to biljojede.

igor8, pogledala sam oglas, budem proucila vrste pa se najvjerojatnije javim! :)

Offline ayiramalaq

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Malawi RIO 180
« Odgovori #4 u: Rujan 04, 2016, 10:38:26 prijepodne »
Evo update, fotkano mobitelom pa nisu baš, ali ajde :). Akvarij je napunjen, stavljena je podloga i kamenje i trenutno je u fazi cikliranja. Unutra sam stavila 2 botie, sijamskog algojeda, skalara i ancistrusa koji su ostali iz prošlog akvarija, a do sad su čekali u kanti pa pretpostavljam da im je ovo bolja opcija :D Kad dodu malawi skalar će vjerojatno morati van, a za ove ostale, koliko znam, mogu s ciklidima.

Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Odg: Malawi RIO 180
« Odgovori #5 u: Rujan 04, 2016, 16:18:36 poslijepodne »
Izgleda jako lijepo, čisto uredno.
Mmmm
Ciklidi se jako fajtaju, pa postoje čimbenici koji tu njihovu narav donekle poništavaju i omogućuju na kraju krajeva preživljavanje manje jakih mužjaka i svih ženki...
Zato nije dobro naprimjer stavljati srodne vrste ciklida istih osnovnih boja....
Treba im napraviti puno rupa, prolaza, skrovišta kamo se manje jaki mogu sakriti.

Radi toga se pojavljuju i izazovi...Mužjaci su u pravilu ljepši, ali moramo staviti bar dvostruko više ženki... Rockscape bi trebao biti "obilat" ... itd

Svačiji je aq osoban i jedinstven, s obzirom na tvoje višegodišnje iskustvo biljnoga, sa zanimanjem pratimo :-)
><((((º>

Offline ayiramalaq

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 241
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Malawi RIO 180
« Odgovori #6 u: Rujan 04, 2016, 19:54:04 poslijepodne »
Izgleda jako lijepo, čisto uredno.
Mmmm
Ciklidi se jako fajtaju, pa postoje čimbenici koji tu njihovu narav donekle poništavaju i omogućuju na kraju krajeva preživljavanje manje jakih mužjaka i svih ženki...
Zato nije dobro naprimjer stavljati srodne vrste ciklida istih osnovnih boja....
Treba im napraviti puno rupa, prolaza, skrovišta kamo se manje jaki mogu sakriti.

Radi toga se pojavljuju i izazovi...Mužjaci su u pravilu ljepši, ali moramo staviti bar dvostruko više ženki... Rockscape bi trebao biti "obilat" ... itd

Svačiji je aq osoban i jedinstven, s obzirom na tvoje višegodišnje iskustvo biljnoga, sa zanimanjem pratimo :-)

Hvala! Znam za ciklide i kamenje/prolaze, znam isto da ih tu po nekim standardnim "pravilima" nema dovoljno, ali kako sam planirala uzeti 2-3 vrste mozda ovo i bude dovoljno. Vidjet cu kad dodu pa prilagoditi ak bude potrebe :)