Ožujak 19, 2024, 15:01:09 poslijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: MANGO  (Posjeta: 43571 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

xxx

  • Gost
  • Trade Count: (0)
MANGO
« u: Travanj 06, 2008, 13:33:08 poslijepodne »
pozdrav..
ja sam prije bio pod nickom ''aranha'' al mi se nece vise ulogirat(neznam zasto )  pa sam otvorio novi acaunt...pa tak da znate  8)

evo meni je niko mango, zna neko uvjete o njemu,kolko vlage,min/max temperatura,suce ?  i  kolko vode ? ;) 
« Zadnja izmjena: Travanj 06, 2008, 13:34:49 poslijepodne od xxx »

xxx

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: MANGO
« Odgovori #1 u: Travanj 09, 2008, 20:30:05 poslijepodne »
evo slikice  :love:

Offline zukauskas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 120
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • ol' dirty bastard
Odg: MANGO
« Odgovori #2 u: Travanj 10, 2008, 09:44:48 prijepodne »
pokusavao sam naci skriptu s faksa u kojoj ima nesto o uzgoju manga ali bezuspjesno a i ispit sam davno polozio tako da cu napisati nesto iz glave, po sjecanju...
zalijevas ga jednom u tjedan dana ili jednom u dva tjedna, ne voli previse vlage ( mogu se razviti  gljivice i biljka moze oboljeti ) ali ne smijes pustiti da mu se zemlja totalno isusi iako podnosi i susnija razdoblja... temperatura mu ne bi trebala padati ispod 17-18 stupnjeva, optimalna temp za rast i razvoj biljke je 24-27 stupnjeva... ph tla bi mu trebao biti izmedju 5.5 i 7.5 ali podnosi i alkalnija tla...jedanput ili dvaput godisnje moras vrsiti prihranu...tocno u kojem godisnjem razdoblju i cime, stvarno nemam pojma... ima jako osjetljivo korjenje pa na to moras obratiti paznju prilikom presadjivanja ( a morat ces ga kad tad presaditi jer naraste izmedju 15-30 metara ), ako mu ostetis korjen opast ce mu lisce a moguce je da i cijela biljka ugine... trebao bi biti izlozen suncevoj svijetlosti...
eto, nadam se da ce ti ove informacije pomoci...ako se jos neceg sjetim ili uspijem doci do skripte u dogledno vrijeme napisem ti...ako sam negdje pogrijesio nek me netko ispravi...

osijek

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Odg: MANGO
« Odgovori #3 u: Travanj 13, 2008, 18:28:06 poslijepodne »
ovo je možda bedasto pitanje 8) al zanima me da li bi mango mogao rasti da ga se posadi u dvorište i  u sjeverozapadnoj hrvatskoj ili bi uvenuo (zbog hladnoce, itd, lalala)?... zanima me jer vidim da naraste veliko pa se ne može u kući držati (a planirala sam jednog posaditi) :D :P
I live for animals......

Offline zukauskas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 120
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • ol' dirty bastard
Odg: MANGO
« Odgovori #4 u: Travanj 13, 2008, 18:57:35 poslijepodne »
ne vjerujem da ce ti uspjeti...zbog temperature...ali mozes probati...
ako budes sadila obrati pozornost na sjeme...postoji velika mogucnost da ti biljka nece niknuti ako sjeme uzmes iz plodova koje kupis u trgovini...zato sto plodovi koje kupujes u trgovini dozrijevaju u skladistu a ne na drvetu a to utjece na sjeme...najbolje bi bilo kad bi mogla nabaviti kvalitetno sjeme...
osijek

Offline Sabaku No Gaara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Ženski   Lokacija: Varaždin
  • Animals 4 ever
Odg: MANGO
« Odgovori #5 u: Travanj 14, 2008, 14:58:01 poslijepodne »
mogu nabaviti sjeme pa budem probala. isplati se probati, ako nista drugo, barem sam pokusala. moram se sama uvjeriti da nesto ne mogu :D
I live for animals......

xxx

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: MANGO
« Odgovori #6 u: Travanj 17, 2008, 19:18:02 poslijepodne »


biljkica mi napreduje :D :D
zukauskas hvala  za pomoc  oko uvjeta koje ssi napisao iznad.
samo sam nasao da  zemlja treba biti uvjek vlazna dok je biljka mlada a kasnije kad naraste da se  zemlja treba zalit tek kad se osuši. ;D
« Zadnja izmjena: Travanj 17, 2008, 23:18:40 poslijepodne od xxx »

Offline zukauskas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 120
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • ol' dirty bastard
Odg: MANGO
« Odgovori #7 u: Travanj 17, 2008, 22:48:31 poslijepodne »
svaka cast... :up:
osijek

xxx

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: MANGO
« Odgovori #8 u: Travanj 26, 2008, 14:01:29 poslijepodne »
malo mi cudan ovaj mango,samo lisce raste a on nikako da krene za gore... evo slike ---->


Offline vedranVŽ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1244
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Varaždin
  • 0 bodova
Odg: MANGO
« Odgovori #9 u: Svibanj 04, 2008, 19:08:47 poslijepodne »
opa, vidljiv napredak! si možda upitao admine za nick? oni ti to mogu sigurno riješitui.
Varaždin...

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: MANGO
« Odgovori #10 u: Svibanj 21, 2008, 15:07:15 poslijepodne »
Mango (Mangifera indica - mislim)......... to ti je stablo..... pa ti ne raste cijelo vrijeme u visinu....... kasnije će ti iz vršnog pupa rasti prema gore....... listovi su inače 15-30 cm dugi....... u početku su malo crvenkasti, a ksanije pozelene....... kožasti su i sjajni.... vazdazelena vrsta.....

xxx

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: MANGO
« Odgovori #11 u: Svibanj 22, 2008, 23:04:54 poslijepodne »
upravu si,sada raste ko lud i listovi su pozelenili ,evo nove slike  ;) ;)


« Zadnja izmjena: Svibanj 22, 2008, 23:06:30 poslijepodne od xxx »