Ožujak 29, 2024, 00:02:52 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Aquaforest Perfect water  (Posjeta: 12718 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #25 u: Veljača 20, 2018, 14:06:04 poslijepodne »
ovo još nije u prodaji zgleda. ni Deborah iz Aquaforesta ne zna cijenu, a nema nigdje ni na netu
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #26 u: Veljača 20, 2018, 15:57:56 poslijepodne »
Sigurno da ima ljudi (akvaristia) koji će produkt koristiti i naći mu prednosti i cijenu kao ok prihvatiti ( kakva ona bila ) ;)
Šta meni osobno nekad smeta:
Kad se Aqua forest nekad kao pioniri i inovatori  deklariraju ! Ovako ATI akvaristik ima u programu u kanisterima prirodnu morsku vodu ( filtriranu ) sigurno 5 godina u asortimanu , voda dolazi iz Sjevernog mora i naknadno se prilagodjava kako bi imala salinitet i ostale parametre ! Na svakoj seriji ima i analiza koja je na etiketi ili web stranici Firma Fauna Marin isto ima u kanisterima  prirodnu morsku vodu iz Atlantika  ! Nisu to jedini koji imaju to duže Al eto kao najpoznatiji brendovi  !

Ako ćemo o inovativnom onda svakako treba pomenuti ATI - ABSOLUTE OCEAN! To je u boci smjesana morska voda kao koncentrat i obogaćena sa svim makro i mikro elementima po uzoru na prirodnu ! Sadržaj ovi bočica (2)mjesa se sa RO vodom ! Koje su prednosti ???da se odmah može koristiti , da su parametri svi kao i zastupljenost svega sto je i morskoj provjereni u molekularnoj analizi( da oni sami rade to jer tu analizu Triton nije ni izmislio niti monopol drži ) garantiraju uvjek iste vrjednosti i može služiti kao referentna tečnost !
Ovo pišem samo jer se  aqua forest  pridaje često epitet  posebnosti iinovativna i pionirska uloga ! Kao i probiotik so koju Tropic Marin ima dugo u prodajnom programu !:) :)

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #27 u: Veljača 20, 2018, 16:07:07 poslijepodne »
je, da gledamo samo cijenu materijala... a gdje je karnister, transport, porezi, davanja, svašta nešto...
ispod 100 kn teško ja mislim...

Nebi se upuštao u kalkulisanje / špekulranje cijene !
Ali Vedran jedini navede stvari koje nisu samo materijal ! Obično se ta voda vadi na pučini ( informacije distributera ) pa treba i. Brod ;) pa tankovi za skladištenje ;) pa se ta voda filtrira kako bi se nečistoće  i živi svet povadile ;) , kako bi duže mogla da stoji , onda dolaze testiranja pa pakovanje u kanistre , pa transport do prodavaca , onda sve one stvari koje je naveo Vedran ! 

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #28 u: Veljača 20, 2018, 21:36:59 poslijepodne »
Zanimljiva mi ova informacija za ATI,malo sam proguglao i cijena je oko 27 eura za 20 l. Kad mogu oni pakirati i prilagiđavati hladno sjeverno more onda je to meni dovoljna potvrda da ne griješim što koristim Jadran  :)

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #29 u: Veljača 20, 2018, 22:12:39 poslijepodne »
Sterymar mislim da si pobrkao malo! ( ili puno :) )
Ati ima dva produkta  jedno je ( prilagodjena) prirodna morska voda u kanisterima iz Sjevernog  drugo je ABSOLUTE OCEAN! Visoko koncentrisana otopina u tečnoj formi koja se mijesa da ro vodom ! Taj produkt si postavio u link ! Ne radi se o 20 litara morske vode već 2 flaše po 10 litara !te dve flase kad se pomijesaju sa RO vodom dobijaš 180 litara morske vode ❗️Znaci cijena ro + 27 eura za koncentrat  = 180 lit morske vode sa perfektnim i konstantnim omjerom svih elemenata i oni u tragovima čak i onih u mi podrucju ! Ako porediš cijene sa recimo solju iz iste kategorije ( kao primjer uzeta FM premium salt )ovaj sistem nije puno skuplji

Ja za upotrebu prirodne morske Konkretno jadrana uvjek pozdravljam ne samo zbog cijene već zbog prednosti prirodne u odnosu na sintetičku sol !

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #30 u: Veljača 20, 2018, 22:39:16 poslijepodne »
Evo koga interesuje ovaj stvarno inovativan produkt ATI ABSOLUTE OCEAN
http://atiaquaristik.com/en/?one_page_portfolio=absolute-ocean

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #31 u: Veljača 21, 2018, 07:44:07 prijepodne »
Da u pravu si :up:nisam detaljno čitao.U svakom slučaju jedno i drugo zanimljivo upakirani proizvod.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #32 u: Veljača 21, 2018, 10:11:36 prijepodne »
fora ovo od ATIja...

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #33 u: Ožujak 01, 2018, 12:29:36 poslijepodne »
ima cijena u nekom poljskom web shopu 20 litara - 119 zlota, što bi bilo oko 212 HRK.


http://twojarafa.pl/woda/2594-af-perfect-water.html


ha ha ha... poštena cijena, nema što
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #34 u: Ožujak 01, 2018, 12:43:19 poslijepodne »
22 kg soli je 350 kn tako da ovo je doslovno za one koji imaju vise novaca nego vremena.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #35 u: Ožujak 01, 2018, 12:53:38 poslijepodne »
22 kg soli je 350 kn tako da ovo je doslovno za one koji imaju vise novaca nego vremena.


Da, rekoh to drugim riječima stranicu prije...  :kava:

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #36 u: Ožujak 01, 2018, 23:23:06 poslijepodne »
ima cijena u nekom poljskom web shopu 20 litara - 119 zlota, što bi bilo oko 212 HRK.


http://twojarafa.pl/woda/2594-af-perfect-water.html


ha ha ha... poštena cijena, nema što

Smijat se ili plakati , pitanje je sad ?  :D ? :'( ?

Svako pravi svoju cijenu al ovi malo pretjerali kad se usporedi sa ponudom renomiranih firmi ! Na jednu stranu prirodne morske vode dal iz sjevernog mora (ati)17.90€ -20lit , Sredozemlja ili Atlantika iz 50 metara dubine pred obalom Portugala ( Fauna Marin ) a na drugu stranu vještački ,mješana sa sintetičkom solju  ! Cijena kod Coral farm 10 EUR za25 lit ko donese svoj kanistar ili ga posude za par  € ko ga nema , lanac Mega
Zoo i Köle Zoo uzimaju za 10 Lit 5 € kod veće količine popust ( svi ovi Podatci i cijene
Preuzete sa njihovih web sajtova )

Tako da ova cijena od AF je bas ..... jedini ko za miješanu vodu toliko uzima je bas :
Tropic Marine -Fiji Water ( Nature water from Karibik :) :) smještena  Sa Kvalitetnom sintetičkom solju TM  i probiotskim Bakterijama ( po meni višestruka Kontradiktornost šta pišu o svom Produktu !) Cijena 38 EUR za 20 lit :)
Zašto navodim ovo za TM jer Nije prvi put da AF uvede u program nešto sto TM napravi ,od probiotske soli pa sad ove vode !
Kolega Slim reče kako mu se svidja pravac u kom se razvija  ova firma meni vise liči (a nije
samo moje mišljenje) da se razvija u Copy-Paste Co. Sa perfektnim marketingom ! ( ovo nije ocjena kvalitete njihovih produkata već samo odnos na originalnost i pri tom
ne mislim da rade plagijate )
I ništa me nebi iznenadilo da ubrzo dodje kod AF modificirani opis teksta i probiotička svojstva  ove “ svete vodice “ ;)


Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #37 u: Ožujak 02, 2018, 08:20:48 prijepodne »
upravo to i ja mislim. ništa drugo nego perfektni marketing. pun kufer je ljudi na internetu kojima su tankovi otišli jer su se prebacivali s "poznatih" marki na njihove probiotic i slične hokus pokus proizvode.  a što se tiče cijene, koma... npr. ulje češnjaka, 10 ml od Aquaforesta je 55kn. 100 ml Fauna marin je 85 kn... pa ti vidi razliku.
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #38 u: Ožujak 02, 2018, 09:03:36 prijepodne »
Nije mi nikad palo na pamet odustat od svoga KISS sistema i provavat neke probiotic sheme bilo to od AF ili bilo koga drugoga. U moru tih proizvoda i marketinga mene nije bas lako navuc a i ne patim bas od nekih trendova. Sta se tice AF koristim component 1+,2+,3+ . Zasto pa zato sta je sve zamisano i kupis 5L svake i miran si 3 mjeseca em se ne j.bem s misanjem mirenjem itd i sve to za 300 kn ste je po meni dosta isplativo jer ako se uzmu cijene samih soli i micro elemenata dode skoro na isto a ovde sve zamisano. Nadalje koristim njih Afix glue . Od svih lipila koje sam koristija do sada za lipljenje fragova na greben ovo meni najvise pase. Koristio sam i vertex v-colla koje je odlicno lipilo i jos neka sam prova ali ovo mi njavise pase iz 2 razloga. Cijena je najoptimalnija oko 60 kuna i ima ga dovoljno za te pare, nema apsolutno nikakav miris sta kod svih drugih nije slucaj i ruke smrde na lipilo cili dan i za kraj najbolje je s kojim sam radija unutar mora. Dosta brzo stvrdne ali opet je prvih 2 min meko. Meni broj jedan do sada. I na kraju koristim njihovu sol reef salt koja je isto meni najbolja. Brzo se izmjesa i otopi nikad problema ugrijes vodu i doslovno je mjesam jedan sat ( iako na kutiji pise da je dovoljno 15 min ali eto radi sigurnosti). a cijena same soli je dosta pristupacna. Znam jos ponekad kupit njihov phyto mix i to je to. Ostalo nisam prova i iskreno ne zanima me ali ovi proizvodi su se meni super pokazali i pristupacni su cijenom samim tim meni simpaticni  :)

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Aquaforest Perfect water
« Odgovori #39 u: Ožujak 02, 2018, 10:31:59 prijepodne »
'Probiotic bacteria contained in the salt reduce the content of nitrates and phosphates, and prevents the growth of pathogenic bacteria In the marine aquarium'
Dal je tko to probao u praksi? Ima li uopce neke razlike ako se samo sol koristi?  Ili bih po njima trebao koristit njijove ostale proizvode, bakrerije/hranu, za filtraciju da se vidi efekt? 
Sama sol i zvuci samo kao marketing. Koliko je uopce potrebno dodavat odredene vrste bakterija u tank a da vec nisu prisutne ili da su bolje od ovih koje sad imam?