Travanj 25, 2024, 16:42:13 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ramirez valley  (Posjeta: 54303 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #175 u: Listopad 28, 2016, 19:43:55 poslijepodne »
Nikad ne bacaj takvo bilje odma u akvarij
Trebas ga malo isprati jer znaju cesto bilje namociti u razne kemikalije protiv puzeva i algi  ;)

Sto se tice filtera expro 500 imao sam ih desetak,nigdje greske jako puno filter materijala se da sloziti u one ladice ja sam stavljao dvije gusce i dvije rijeđe plave spuzve kupio bi veliku plovu te spuzve i isjekao si na potrebnu velicinu za filter
Jedina mana filtera je taj oskudni filter materijal koji dolazi sa filterom,a onda moras uloziti jos koju kunu da bi to bilo to
Inace nemam zamjerki,filter se moze podesavati protok i na ulaznoj i na izlaznoj vijevi,i sa nastavcima se moze fino namjestiti cirkulacija da nema mreskanja i izbijanja co2

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #176 u: Listopad 28, 2016, 19:46:50 poslijepodne »
Nikad ne bacaj takvo bilje odma u akvarij
Trebas ga malo isprati jer znaju cesto bilje namociti u razne kemikalije protiv puzeva i algi  ;)

Sto se tice filtera expro 500 imao sam ih desetak,nigdje greske jako puno filter materijala se da sloziti u one ladice ja sam stavljao dvije gusce i dvije rijeđe plave spuzve kupio bi veliku plovu te spuzve i isjekao si na potrebnu velicinu za filter
Jedina mana filtera je taj oskudni filter materijal koji dolazi sa filterom,a onda moras uloziti jos koju kunu da bi to bilo to
Inace nemam zamjerki,filter se moze podesavati protok i na ulaznoj i na izlaznoj vijevi,i sa nastavcima se moze fino namjestiti cirkulacija da nema mreskanja i izbijanja co2
A to, oprao sam ju malo s mlakom vodom prije nego sam ju ubacio u aq ;)

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #177 u: Listopad 28, 2016, 20:35:19 poslijepodne »
ajde da se i ja malo nadovezem na temu. imam haqos expro 500 vec duze vrijeme, i nemam ni jednu zamjerku na njega. stvarno radi svoj posao kako treba.
drugo, ako mislis dodavati co2 (a mislis), hang on klasicni bi ti ga izbijao iz vode, pa ti je ovo puno bolja solucija jer je izlaz u vodi i mozes ga namjestati i tako regulirati smjer vode i mreskanje povrsine.
Jedino sto mi trenutno pada na um jeste, da ako kolega ima nov neotpakovan, sa svim filtracijakim materijalom, te ako se na njemu moze regulisat protok, da vidim mozemo naci neku varijantu da kupim od njega... Moram jos provjeriti dimenzije i onu izlaznu cijev, jer imam 35*35

Sent from my Huawei G8

ajoj, sada ga gledam i mislim kakav dobar dio opreme :D
bas je mrcina, i zaboravio sam da je dosta krupan kad ga uzmes u ruke...ne znam da li bi ga prodao :-[
jesi pitao u elegance reefu i za njega ili samo za ex600?
Pitao sam imaju li 500 ili 600?! Kazu da nevjeruju da ce imati ove godine :(

Sent from my Huawei G8


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #178 u: Listopad 28, 2016, 22:49:51 poslijepodne »
ali kao i za sve ostalo, pise da ih imaju na skladistu.... morali bi malo poraditi na azuriranju stranica...

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #179 u: Listopad 28, 2016, 22:53:47 poslijepodne »
ali kao i za sve ostalo, pise da ih imaju na skladistu.... morali bi malo poraditi na azuriranju stranica...
Stranica je bas nezgodna. Malo sam razočaran. U BiH nema takvih radnji, uglavnom ljudi privatno uzgajaju ribe, tu je najbolji izbor. Radnje su uglavnom "polovne", odnosno izbor je jako loš...

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #180 u: Listopad 30, 2016, 00:46:25 prijepodne »
Pošto je dnas bio lijep i sunčan dan, 15 stepeni napolju, žena i dijete su otišli u šetnju, a ja- reko, samo da brzinski vodu zamjenim. Obično to ne biva baš brzinski, pa sam ostao skoro 3h oko svega. Najgore, što čovjek sam sebi posao zada, pff...

Počeo ja, reko da šišnem malo Eleocharic, MC slabo napreduje, jer još nema CO2- pa i nju ću malo, pa sredim malo ovu Hygrophilu- odrezem 2-3 pelcera prijatelju, usisam i dospem pjeska, smjestim Bucephalandru na zamišljeno mjesto.

Uz sve to bode me u oči ona nataložena zelena alga po panju od ranije kad sam imao problema s zelenom. Haj kontam, izvući cu ga lagano, jer je iz 2 dijela, pa začas očistit, medjutim, potrajalo je to, dobrih sat vremena. Aj pokušam nazad uglavit, neide, još povučem i drugi dio panja, on ispadne van, onako iznerviran, slučajno skontam da se algar zavukao u taj drugi dio i jadničak vrti repom na suhom, pa daj njega nazad, daj ovo, daj ono...

Bila je žestoka borba, no kad sam ugledao kako panj izgleda pod svjetlom, ipak sam se osjećao sretno i zadovoljno :D Slike u prilogu ;)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #181 u: Listopad 30, 2016, 01:05:01 prijepodne »
Evo i slika... Na slici broj 8 se vidi potencijalni cvat od B.T. :)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #182 u: Studeni 04, 2016, 20:54:03 poslijepodne »
Ph od 6 do 8 ce ti biti vjerojatno i to je ok
Tds ce ti biti ako ne dodajes ro vodu preko 150,a moze biti i manji i veci
Stigli su testeri, te ako sam dobro shvatio način kalibracije, rezultat je:
-pH = 7.2
-TDS = 225

Sent from my Huawei G8


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #183 u: Studeni 04, 2016, 21:02:04 poslijepodne »
E da je meni takav ph  :'(

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #184 u: Studeni 05, 2016, 15:55:18 poslijepodne »
E da je meni takav ph  :'(
Kad porastes, imat ces i ti ovakav pH! :D

Sent from my Huawei G8


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #185 u: Studeni 05, 2016, 16:36:50 poslijepodne »
Blizu sam ja toga samo ja moram mixat vodu i kemijatbda dobijem taj ph a ti samo iz pipe uzmes 8)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #186 u: Studeni 05, 2016, 19:49:30 poslijepodne »
Blizu sam ja toga samo ja moram mixat vodu i kemijatbda dobijem taj ph a ti samo iz pipe uzmes 8)
Joj, zamisli da i oko toga jos moram, nego ovako- crijevo na pipu i ožeži :) samo na kraju dodam FFM i to ne to :) Kod nas ima hlora u zimskom periodu, al nije dosad to predstavljalo problem.

Volio bi jedino da mogu skinut onu foliju oko riba u vrhu, al nemogu zbog glupog kamenca, grrr :)

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #187 u: Studeni 06, 2016, 12:42:51 poslijepodne »
Ja sam spreman za zimu, a vi?!  :P :P :P

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #188 u: Studeni 09, 2016, 21:46:53 poslijepodne »
Neki vec znaju da od ranije imam jedan manji akvarij.

Postoji mogucnost, ako me sreca posluzi, da taj manji prodam u kompletu, za neku solidnu cifru.

E sad, situacija je slijedeca: u akvariju koji prodajem imam razbore i 5 kraljevskih neonki. U ovom akvariju imam 7 rodostomusa, kojima je ovaj akvarij mali. Da li je uredu, da neonke iz malog akvarija prebacim sebi, s tim da bi dokupio jos bar 2-3, a rodostomuse prebacim u taj koji prodajem.

Rodostomusi su se bas navikli na mene i na sitvaciju da su u hodniku, te me uvjek rado docekaju i nemam problema s iskakanjem, bojim se da s neonkama bude iskakanja.

Malo me mrzi raditi te premetačine, ali ako mi to sve ide u prilog, zasto da ne?!

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #189 u: Studeni 11, 2016, 23:51:50 poslijepodne »
Trebam pomoć/savjete...

Od prije 2-3 dana sam primjetio problem sa Hygrophila Corimbosa Compact, neki od listova su postali providni. Nisu odredjeno samo donji listovi, nego ima i gornjih... Odsjekao sam sigurno 10 listova jučer, ali ima ih još, pa cu u nedjelju odradit generalku, jer ima još biljaka kojima je vrijeme šišanja... Ostale biljke su manje više u odličnom stanju, s obzirom da još uvjek nisam skopčao CO2 jer čekam da mi stigne difusor. Takodjer koristim nesto slabiju rasvjetu, zbog manjka co2, te zbog "potpunog" čišćenja od zelene, pa razumjem zasto su npr listovi od crvene biljke slabiji pri dnu. Limpophila sesiflora raste ko iz vode, osim vrhova koji su direkt pod rasvjetom i koji su manje/vise haman izvirili iz vode. Nesto malo sam guglao, te koliko sam shvatio, fali mi željeza. Nemam testove, pa samo mogu nagadjati.

Postoji li mogućnost da Ancistrusi klopaju te listove?

Mjertio sam vodu, tu imam pH=7.5, tds=250... Svako jutro prije paljenja rasvjete dodajem po 1ml EasyCarbo i 1,2mc macro, a uvečer nakon sto se rasvjeta ugasi, sipam profito 0,7ml, s tim da ću povecat dozu profita na 1ml i prebaciti njegovo doziranje ujutro, zajedno sa ostalom prihranom...

Slike u prilogu!

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #190 u: Studeni 12, 2016, 12:38:23 poslijepodne »
ovo ti ih sigurno ancitrus jede di su rupe, a za drugi problem ako se ne varam ti fali kajlija i ovak mi se cine slabo zeleni pa bi ja pojacao i dodatak zeljeza

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #191 u: Studeni 12, 2016, 16:35:42 poslijepodne »
ovo ti ih sigurno ancitrus jede di su rupe, a za drugi problem ako se ne varam ti fali kajlija i ovak mi se cine slabo zeleni pa bi ja pojacao i dodatak zeljeza
Za zeljezo sam predpistavio da fali, pa su mi rekli da kupim zeljezo u poljoprivrednoj apoteci, moram pogledat sastav, valja li se s tim zezat ili da trazim orginalno za akvaristiku... Probati cu naći i kalij, pa da i to pojačam.

Algarima cu kupit tablete za ribe dna, jer očito ili nemam dovoljno algi ili ih one ne zanimaju, pa su se okomili na jadnu biljku. Dok ne kupim tablete, ubacivat cu tikvicu svako 3-4 dana...

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #192 u: Studeni 12, 2016, 17:57:06 poslijepodne »
Malo sam guglao i kao alternativne metode kalija i heljeza, nasao sam ovo:

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=53548.0

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=19723.0

Sent from my Huawei G8


Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #193 u: Studeni 12, 2016, 18:41:53 poslijepodne »
Ja se nebi zezao sa time, imas PPS mix pa pojacaj gnojenje sa njim.
Zeljezo i mozes ubaciti ali ove ostale metode ja nebi isprobavao..

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #194 u: Studeni 14, 2016, 08:04:00 prijepodne »
Ako je do algara, moram priznati da su mi dali neku ideju za preuredjenjem, od ovih Hygrophila cu napraviti nesto kao palme, a dole ce ostati eleocharis i ostalo sitno bilje, poput MC, po potrebi cu dokupit te biljke, pogotovo računam da ce se raširit prema sredini, jer tamo ima hranjiva podloga... Treba to još ošišati, no to cu naknadno...

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #195 u: Studeni 20, 2016, 23:11:09 poslijepodne »
Stigao mi je filter Haqos Expro 500. Moram priznati da je to strasan hang on filter, ostali koje sam imao su igračke u poredjenju s ovim... Postavljanje neciklirnog filtera mi je nazalost doninelo neke sitne priblemcice, uginula su 3 rodostomusa i jedan ramirez... Sem toga, voda je čista, bez sitnih čestica i nadam se da će se na tome završiti, ostatak ekipe izgleda kao i obično...
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2016, 23:21:22 poslijepodne od LikssOn »

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #196 u: Studeni 27, 2016, 18:48:31 poslijepodne »
Prije 10-tak dana sam pokrenuo novi filter, par riba je umrlo povodom toga, na svu srecu umrli su rodostomusi, kojih sam se ionako planirao rijesiti. Ranije sam mjerio i imao sam No2 = 1, koristim Sera testove 5u1.

40% vode sam promjenio prije 3 dana, danasnje mjerenje vode pokazalo je slijedece:
No3 = 25-50
No2 = 0
gH = >16°d
kH = 10°d
pH = 7,6-8
Filter nisam dirao od kad sam ga postavio, radi na pola protoka i jos uvjek dobro gura vodu, dok bi onaj od ranije vec morao čistiti...

Takodjer sam pokrenuo i Co2 sistem sa sodom i limunskom, pritisak je dobar, jos je rano prokomentarisat, ali radi oko 5 dana, 6-10h dnevno, dropchecker = zeleno.

Sent from my Huawei G8


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #197 u: Studeni 27, 2016, 19:56:31 poslijepodne »
Ne razumijem zbog cega bi ribice uginule radi pokretanja novog filtera
Jel bio potpuno nov filter materijal u filteru?

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #198 u: Studeni 27, 2016, 20:45:52 poslijepodne »
Ne razumijem zbog cega bi ribice uginule radi pokretanja novog filtera
Jel bio potpuno nov filter materijal u filteru?
Nevidim drugi razlog, jer nisam nista mjenjao, sem toga. Kupio sam nov filter, od starog filtermaterijala sam imao samo 8 keramickih i 8 bio ball, posto u starom hang on i nije bilo mjesta za nesto vise, dok ovaj ima puno vise filtermaterijala... Takodjer, stari filter sam odmah isključio, da sam i njega ostavio, mozda ishod nebi bio tako los. Za 3 dana, uginulo je 5 rodostomusa, te 1 ramirez...

Sent from my Huawei G8


Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #199 u: Studeni 28, 2016, 07:09:23 prijepodne »
Zasto bi ikad iskopcao stari filter dok je novi necikliran? Pogotovo ako stari radi. Pa to je skroz pocetnicka greska.

Viktor via mobile