Ožujak 29, 2024, 00:04:40 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ramirez valley  (Posjeta: 53443 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #150 u: Listopad 19, 2016, 19:43:24 poslijepodne »
Jedno upozorenje
Ako sam shvatio dobro dnevno ti ispari jedna casa vode?
Ako je tako moras paziti jer voda koja ispari ostavlja iza sebe minerale a sa svakom casom ubacis nove,tako da tu onda tds raste

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #151 u: Listopad 19, 2016, 21:19:00 poslijepodne »
Jedno upozorenje
Ako sam shvatio dobro dnevno ti ispari jedna casa vode?
Ako je tako moras paziti jer voda koja ispari ostavlja iza sebe minerale a sa svakom casom ubacis nove,tako da tu onda tds raste
Pa vidi, generalno, mozda bi moglo proci da ne sipam tako cesto, ako to nije dobro za akvarij, vise mi je to ko neka navika, kad dodjem s posla- uspem casu vode (vodu naspem u flasicu uvecer, odstoji cca 24h). Filter sam izdigao, podmetnuo sam ispod maramice, posto je hang on, da naspem sto vise vode. Ako bi ga svako drugi-treci dan spustio, imao bi isto mreskanje vode, a manje bi dosipao...

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #152 u: Listopad 25, 2016, 22:46:57 poslijepodne »
Evo jedna slika nabrzaka, dok cekam testere, set za co2 i biljku Bucephalandra Theia... :)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #153 u: Listopad 25, 2016, 23:17:06 poslijepodne »
Evo, malo iz svih uglova :)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #154 u: Listopad 25, 2016, 23:21:50 poslijepodne »
Da li bi mi neko od moderatora izasao u susret, da promjenimo naziv ove teme?!

Sent from my Huawei G8


Offline Darac_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Baranja, Istocna Hrvatska
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #155 u: Listopad 25, 2016, 23:39:46 poslijepodne »
Odlicno izgleda !
Ove 2 "salate" su predobre !!
Sada kad se to sve razraste ima da budes glavni dealer bilja za BIH  8)

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #156 u: Listopad 26, 2016, 20:13:41 poslijepodne »
Odlicno izgleda !
Ove 2 "salate" su predobre !!
Sada kad se to sve razraste ima da budes glavni dealer bilja za BIH  8)
Hvala. Nekim stvarima su pomogli i tvoji savjeti i savjeti općenito od raje s foruma ;) :)

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #157 u: Listopad 26, 2016, 20:20:09 poslijepodne »
Na moje veliko oduševljenje, moram priznati da sam danas prvi put u 15 dana vidio neritu da lize staklo, odnosno da nesto radi. Od ukupno 5 kupljenih- u različitom vremenskom periodu, 4 su :dead: iz meni nepoznatih razloga, cak sam sumnjao i na Frenatus-a, al evo je, ziva i zdrava :) Dosad ili je kulirala na površini ili na dnu, 2x sam čak provjeravao jel živa uopšte...

Sent from my Huawei G8


Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #158 u: Listopad 27, 2016, 00:53:59 prijepodne »
Evo i jedan amaterski video, nabrzaka, da se vidi da svi znaju plivati :)

https://www.youtube.com/watch?v=DTSwt29r7zs&feature=youtu.be

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #159 u: Listopad 27, 2016, 10:48:04 prijepodne »
Evo mene ponovo sa pitanjima o filtraciji. Jos nije zagustilo, al bojim se da bi moglo... Znam pojedinosti raznih vrsta filtera, prednosti, mane...

Sta mislite o ovome, protok je 500l/h, ima dva izlaza, s tim da bi ja izbacio ove vate, ubacio svoje spuzve, kuglice, te dodao jos bio i keramicki kuglica: http://www.ebay.com/itm/162224121354

Sent from my Huawei G8
« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2016, 10:52:14 prijepodne od LikssOn »

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #160 u: Listopad 27, 2016, 13:16:13 poslijepodne »
razmisli si i o ovome...

http://www.hraquascape.org/forum/viewthread.php?thread_id=2581&pid=44566#post_44566

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/EX600AT/p/65954169/category=745944

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/Haqos-EXPRO500-Vanjski-Filter/p/47643483/category=745944
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #161 u: Listopad 27, 2016, 13:49:23 poslijepodne »
razmisli si i o ovome...

http://www.hraquascape.org/forum/viewthread.php?thread_id=2581&pid=44566#post_44566

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/EX600AT/p/65954169/category=745944

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/Haqos-EXPRO500-Vanjski-Filter/p/47643483/category=745944
Za razliku od ovog sto sam ja gledao, ovaj Ex500 je dobar, a ovaj ex600 stvarno dobro izgleda, razlika u cjeni je nikakva. Po tvom misljenju, koji bi ti preporučio, 600? Sve ovo super izgleda, moram vidjet imaju li ih gdje u BiH, sad slabo putujem u Hr. :(

Sent from my Huawei G8


Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #162 u: Listopad 27, 2016, 19:36:29 poslijepodne »
razmisli si i o ovome...

http://www.hraquascape.org/forum/viewthread.php?thread_id=2581&pid=44566#post_44566

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/EX600AT/p/65954169/category=745944

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/Haqos-EXPRO500-Vanjski-Filter/p/47643483/category=745944
Za razliku od ovog sto sam ja gledao, ovaj Ex500 je dobar, a ovaj ex600 stvarno dobro izgleda, razlika u cjeni je nikakva. Po tvom misljenju, koji bi ti preporučio, 600? Sve ovo super izgleda, moram vidjet imaju li ih gdje u BiH, sad slabo putujem u Hr. :(

Sent from my Huawei G8
ja imam ovaj ex500, ali nikad ga nisam koristio...stoji u kutiji...planirao sam nesto, kupio ga i na kraju je sve sto sam napravio s njim to da sam ga izvadio iz kutije pogledao kako se instalira i vratio nazad u kutiju...znaci...nije bio ni u vodi ni u struji :D
ali cini mi se da bi trebao raditi posao jako dobro...
koliko vidim ex500 i ex600 su manje vise ista stvar...
razlika je sto ex600 izgleda malo napucanije, ima tipku za paljenje(sto je ok) i ima skimer za povrsinu - to nije nesto bez cega se ne moze, ali nije ga lose imati, pogotovo kad je tako u sklopu filtera...
i da, ex500 je crne boje :D
mislim da bi se odlucio za ex600...tj. sigurno...kazem...nije to sad neka velika razlika, ali za 40kn razlike mislim da je bolje uzeti novi model...
protok im je gotovo isti...stari model ima 522l/h, a novi 500l/h...
ako mene pitas nije tebi toliki problem u protoku koliki je u masi filter materijala...zato je dobro da mozes na filteru regulirati protok...sto vidim da na ex600 mozes...na ex500 se ne sjecam da li se moze, ali mislim da moze...morao bih iskopati kutiju iz ormara pa provjeriti...ako se odlucis za njega javi se i provjeriti cu ti to...
jos nesto...mislim da bi ovaj hang-on filter koji si planirao kupiti uz toliko veliki protok previse razbijao povrsinu...sto znaci puno vise kisika u vodi...sto znaci manje co2 u vodi...kisik bi izbijao co2 iz vodenog stupa...
i to je jedan od razloga zasto mislim da bi jedan od ova dva filter bio bolji izbor...oni vodu vracaju ispod povrsine, mozes i usmjeriti mlaz također...i da ponovim jako bitno, mozes smanjiti protok...jer naravno, ne zelis ni izazvati cunami ispod povrsine :) ladno ga zasarafi do pola, mozda zak i ostaviti da radi na jednoj trecini snage...
probaj kontaktirati elegance reef...posalji im mail...meni su odgovarali kad sam imao pitanja...pitaj...mozda bi ti ga htjeli poslati u bosnu....
« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2016, 19:40:44 poslijepodne od Zoomba »
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #163 u: Listopad 27, 2016, 22:28:11 poslijepodne »
razmisli si i o ovome...

http://www.hraquascape.org/forum/viewthread.php?thread_id=2581&pid=44566#post_44566

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/EX600AT/p/65954169/category=745944

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/Haqos-EXPRO500-Vanjski-Filter/p/47643483/category=745944
Za razliku od ovog sto sam ja gledao, ovaj Ex500 je dobar, a ovaj ex600 stvarno dobro izgleda, razlika u cjeni je nikakva. Po tvom misljenju, koji bi ti preporučio, 600? Sve ovo super izgleda, moram vidjet imaju li ih gdje u BiH, sad slabo putujem u Hr. :(

Sent from my Huawei G8
ja imam ovaj ex500, ali nikad ga nisam koristio...stoji u kutiji...planirao sam nesto, kupio ga i na kraju je sve sto sam napravio s njim to da sam ga izvadio iz kutije pogledao kako se instalira i vratio nazad u kutiju...znaci...nije bio ni u vodi ni u struji :D
ali cini mi se da bi trebao raditi posao jako dobro...
koliko vidim ex500 i ex600 su manje vise ista stvar...
razlika je sto ex600 izgleda malo napucanije, ima tipku za paljenje(sto je ok) i ima skimer za povrsinu - to nije nesto bez cega se ne moze, ali nije ga lose imati, pogotovo kad je tako u sklopu filtera...
i da, ex500 je crne boje :D
mislim da bi se odlucio za ex600...tj. sigurno...kazem...nije to sad neka velika razlika, ali za 40kn razlike mislim da je bolje uzeti novi model...
protok im je gotovo isti...stari model ima 522l/h, a novi 500l/h...
ako mene pitas nije tebi toliki problem u protoku koliki je u masi filter materijala...zato je dobro da mozes na filteru regulirati protok...sto vidim da na ex600 mozes...na ex500 se ne sjecam da li se moze, ali mislim da moze...morao bih iskopati kutiju iz ormara pa provjeriti...ako se odlucis za njega javi se i provjeriti cu ti to...
jos nesto...mislim da bi ovaj hang-on filter koji si planirao kupiti uz toliko veliki protok previse razbijao povrsinu...sto znaci puno vise kisika u vodi...sto znaci manje co2 u vodi...kisik bi izbijao co2 iz vodenog stupa...
i to je jedan od razloga zasto mislim da bi jedan od ova dva filter bio bolji izbor...oni vodu vracaju ispod povrsine, mozes i usmjeriti mlaz također...i da ponovim jako bitno, mozes smanjiti protok...jer naravno, ne zelis ni izazvati cunami ispod povrsine :) ladno ga zasarafi do pola, mozda zak i ostaviti da radi na jednoj trecini snage...
probaj kontaktirati elegance reef...posalji im mail...meni su odgovarali kad sam imao pitanja...pitaj...mozda bi ti ga htjeli poslati u bosnu....
Vidis, mozda u tome i lezi moj problem, filter koji imam je slican onome koji sam planirao kupiti. Jos uvjek cekam da mi dodje co2, a čekam i testere, ali koji god rezim gnojenja da sam koristio, nesto mi fali biljkama. Jel moguce da je problem sto mi je filter bio nastiman tako da mreška površinu, maximalno koliko sam mogao to ustimat, čak sam filter izdizao maramicama da je što visočije, ooo fak.

Odmah sam ga spustio na najniže što može, te dosuo vode maximalno, sad je površina mirna. Ovaj filter isto ima neki polovan skimer, oa ce čistit površinu, nema problema...

Već danas sam im poslao mail, pa vidjet ćemo može linse sta napraviti. Nalaze se u Rab-u, da su bar u Zagrebu, mozda bi mogao ovog jednog kolegu zamolit da to pokupi. Pitao sam ih i ovo oko Zagreba, pa cemo vidjeti.

I meni se više svidja EX600AT. Čovječe, kako si ti išta uspio naći na onoj stranici, ja da nemam onaj tvoj link, baš bi se namučio. A i gdje si bio prije, da mi daš ovako koristan savjet....

Sent from my Huawei G8
« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2016, 22:31:31 poslijepodne od LikssOn »

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #164 u: Listopad 27, 2016, 23:34:27 poslijepodne »
Posto imam macro elemente, googlao sam i za micro elementima i jedino sto sam nasao je ovo:

Plantex CSM+B, sastav:
Fe(EDTA) - 6.52%
B - 1.21%
Mn(EDTA) – 1.87%
Mo – 0.06%
Zn(EDTA) – 0.37%
Cu(EDTA) – 0.09%
Mg(EDTA) – 1.40%

Evo i link: http://www.olx.ba/r/18176274/60295

Da li je ovo ispravna smjesa micro?
Posto planiram imati i kozice u akvariju, a u ovom sastavu ima Cu 0.09%, da li je to štetno za njih?

Nisam pratio na heniji, pa...

Sent from my Huawei G8
« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2016, 23:42:29 poslijepodne od LikssOn »

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #165 u: Listopad 28, 2016, 02:06:06 prijepodne »
Mozda je problem u tome...bitno je da zadovoljis sve stavke...prihrana, co2 i svjetlo...ako ti bilo koji od tih elemenata fali biljke ce stagnirati, propadati ili sporije napredovati...

Sto se tice prihrane...ja sam prihranjivao pps metodom...ona mi je bila jednostavnijaa...smisao je da mozes obilnije i nepreciznije prihranjivati posto jednom tjedno napravis zamjenu vode od 50% i resetiras vodeni stup...
Gnojiva sam muckao sam...kemiju sam kupio preko foruma i dosta sam citao da skontam u kojem omjeru da rastopim prah u destiliranoj vodi...
Da li su ovo dobri omjeri pojma nemam...jer u biti ja sam elemente unosio zasebno, a ne u jednom kompletnom gnojivu...
Ovo je zgodan link...tu mozes procitati prednostima i manama raznih metoda...cisto da odlucis u kojem smijeru zelis ici...
http://www.akvarij.net/index.php/slatkovodna-akvaristika-othermenu-43/urea273enje-othermenu-119/699-reimi-gnojenja-biljnoga-akvarija
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #166 u: Listopad 28, 2016, 10:44:33 prijepodne »
razmisli si i o ovome...

http://www.hraquascape.org/forum/viewthread.php?thread_id=2581&pid=44566#post_44566

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/EX600AT/p/65954169/category=745944

http://www.elegancereef.com/aqua-shop#!/Haqos-EXPRO500-Vanjski-Filter/p/47643483/category=745944
Za razliku od ovog sto sam ja gledao, ovaj Ex500 je dobar, a ovaj ex600 stvarno dobro izgleda, razlika u cjeni je nikakva. Po tvom misljenju, koji bi ti preporučio, 600? Sve ovo super izgleda, moram vidjet imaju li ih gdje u BiH, sad slabo putujem u Hr. :(

Sent from my Huawei G8
ja imam ovaj ex500, ali nikad ga nisam koristio...stoji u kutiji...planirao sam nesto, kupio ga i na kraju je sve sto sam napravio s njim to da sam ga izvadio iz kutije pogledao kako se instalira i vratio nazad u kutiju...znaci...nije bio ni u vodi ni u struji :D
ali cini mi se da bi trebao raditi posao jako dobro...
koliko vidim ex500 i ex600 su manje vise ista stvar...
razlika je sto ex600 izgleda malo napucanije, ima tipku za paljenje(sto je ok) i ima skimer za povrsinu - to nije nesto bez cega se ne moze, ali nije ga lose imati, pogotovo kad je tako u sklopu filtera...
i da, ex500 je crne boje :D
mislim da bi se odlucio za ex600...tj. sigurno...kazem...nije to sad neka velika razlika, ali za 40kn razlike mislim da je bolje uzeti novi model...
protok im je gotovo isti...stari model ima 522l/h, a novi 500l/h...
ako mene pitas nije tebi toliki problem u protoku koliki je u masi filter materijala...zato je dobro da mozes na filteru regulirati protok...sto vidim da na ex600 mozes...na ex500 se ne sjecam da li se moze, ali mislim da moze...morao bih iskopati kutiju iz ormara pa provjeriti...ako se odlucis za njega javi se i provjeriti cu ti to...
jos nesto...mislim da bi ovaj hang-on filter koji si planirao kupiti uz toliko veliki protok previse razbijao povrsinu...sto znaci puno vise kisika u vodi...sto znaci manje co2 u vodi...kisik bi izbijao co2 iz vodenog stupa...
i to je jedan od razloga zasto mislim da bi jedan od ova dva filter bio bolji izbor...oni vodu vracaju ispod povrsine, mozes i usmjeriti mlaz također...i da ponovim jako bitno, mozes smanjiti protok...jer naravno, ne zelis ni izazvati cunami ispod povrsine :) ladno ga zasarafi do pola, mozda zak i ostaviti da radi na jednoj trecini snage...
probaj kontaktirati elegance reef...posalji im mail...meni su odgovarali kad sam imao pitanja...pitaj...mozda bi ti ga htjeli poslati u bosnu....
Evo javili su se ovi iz elegance reef, fak, tek ce ih imati na stanju kroz par mjeseci. Pitao sam mogu li ih dobacit do ZG. Ili im se neda zajeb. s jednim filterom ili ih fakat nemaju :/ Idemo dalje :)

Sent from my Huawei G8


Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #167 u: Listopad 28, 2016, 13:52:28 poslijepodne »
onda ih nemaju...salju oni i jednu pincetu ako narucis :)
samo me cudi sto im na stranici pise da je model na skladistu, izgleda nisu bas azurni po tom pitanju...ili je skladiste u kini :D

mislim da smo kroz razgovor dosli blize onome sto zelis i sto ti treba...tako da znas traziti dalje...ako ti ikako na bilo koji nacin mogu pomoci...slobodno pitaj, ako znam odgovor tu sam...ni ja se necu ustrucavati da pitam tebe :up:
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #168 u: Listopad 28, 2016, 14:18:21 poslijepodne »
onda ih nemaju...salju oni i jednu pincetu ako narucis :)
samo me cudi sto im na stranici pise da je model na skladistu, izgleda nisu bas azurni po tom pitanju...ili je skladiste u kini :D

mislim da smo kroz razgovor dosli blize onome sto zelis i sto ti treba...tako da znas traziti dalje...ako ti ikako na bilo koji nacin mogu pomoci...slobodno pitaj, ako znam odgovor tu sam...ni ja se necu ustrucavati da pitam tebe :up:
Hvala, ovo mi je puno pomoglo, nisam bas ni trazio previse- a nisam ni znao da ima ovako po pristupačnoj cijeni hang on u koji staje više materijala. Trazit cu i dalje, pa mozda nadjem negdje ovakav ili sličan

Svakako, tu sam ako bilo kome sta mogu pomoci. Stvarno sam puno naučio ovdje na forumu i moram reci da je prednost za vas koji ste iz HR sto je ovo HR forum, jer lakse mozes stupit a nekim u kontakt, kupit nesto, zamjenit i sl...

Kontao sam borerom fi3 izbusiti ulaznu cijev na par mjesta, mozda bi to povecalo usis vode sa raznih djelova aq ili je to loša ideja?!

Sent from my Huawei G8


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #169 u: Listopad 28, 2016, 14:28:18 poslijepodne »
ajde da se i ja malo nadovezem na temu. imam haqos expro 500 vec duze vrijeme, i nemam ni jednu zamjerku na njega. stvarno radi svoj posao kako treba.
drugo, ako mislis dodavati co2 (a mislis), hang on klasicni bi ti ga izbijao iz vode, pa ti je ovo puno bolja solucija jer je izlaz u vodi i mozes ga namjestati i tako regulirati smjer vode i mreskanje povrsine.
kako ga nema u elegance reefu, ostaje ti da probas na internetu... ja sam pronasao neki link, a ti jos potrazi.

http://www.fish-street.com/products_search.php?category_id=67&search_string=haqos&search=+Go+
« Zadnja izmjena: Listopad 28, 2016, 14:33:39 poslijepodne od pierre »

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #170 u: Listopad 28, 2016, 14:42:35 poslijepodne »
ajde da se i ja malo nadovezem na temu. imam haqos expro 500 vec duze vrijeme, i nemam ni jednu zamjerku na njega. stvarno radi svoj posao kako treba.
drugo, ako mislis dodavati co2 (a mislis), hang on klasicni bi ti ga izbijao iz vode, pa ti je ovo puno bolja solucija jer je izlaz u vodi i mozes ga namjestati i tako regulirati smjer vode i mreskanje povrsine.
Jedino sto mi trenutno pada na um jeste, da ako kolega ima nov neotpakovan, sa svim filtracijakim materijalom, te ako se na njemu moze regulisat protok, da vidim mozemo naci neku varijantu da kupim od njega... Moram jos provjeriti dimenzije i onu izlaznu cijev, jer imam 35*35

Sent from my Huawei G8


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #171 u: Listopad 28, 2016, 17:31:53 poslijepodne »
Bez problema je lijepo stajao i radio na 30x30x30, nema frke sa dimenzijama.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #172 u: Listopad 28, 2016, 17:37:54 poslijepodne »
Bez problema je lijepo stajao i radio na 30x30x30, nema frke sa dimenzijama.
Kod mene je kocka 35cm, taman onda... Evo dosla mi je Bucephalandra, nisam ju stigao ni pogkedat, kasnio sam na neke obaveze, al kasnije cu slike postaviti...

Sent from my Huawei G8


Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #173 u: Listopad 28, 2016, 19:19:25 poslijepodne »
ajde da se i ja malo nadovezem na temu. imam haqos expro 500 vec duze vrijeme, i nemam ni jednu zamjerku na njega. stvarno radi svoj posao kako treba.
drugo, ako mislis dodavati co2 (a mislis), hang on klasicni bi ti ga izbijao iz vode, pa ti je ovo puno bolja solucija jer je izlaz u vodi i mozes ga namjestati i tako regulirati smjer vode i mreskanje povrsine.
Jedino sto mi trenutno pada na um jeste, da ako kolega ima nov neotpakovan, sa svim filtracijakim materijalom, te ako se na njemu moze regulisat protok, da vidim mozemo naci neku varijantu da kupim od njega... Moram jos provjeriti dimenzije i onu izlaznu cijev, jer imam 35*35

Sent from my Huawei G8

ajoj, sada ga gledam i mislim kakav dobar dio opreme :D
bas je mrcina, i zaboravio sam da je dosta krupan kad ga uzmes u ruke...ne znam da li bi ga prodao :-[
jesi pitao u elegance reefu i za njega ili samo za ex600?
TikaTaka, MadaFaka

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Kocka za bettu i prijatelje.
« Odgovori #174 u: Listopad 28, 2016, 19:35:55 poslijepodne »
Stigla mi je biljka s ebay, nekih 10tak dana. Nije bila u gelu ili slicno, samo zatvorena u kesici sa zatvaracem, te u cvrstoj kutiji, bila je malo vlazna, jer je dobro upakirana. Biljka je u odličnom stanju, cak ima i jedan mali pupoljak. Sad sam ju samo onako ubacio u aq, pa cu joj naci mjesto slijedece sedmice. Tacan naziv je Bucephalandra Theia