Travanj 16, 2024, 20:35:41 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Anaerobne bakterije  (Posjeta: 1534 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Anaerobne bakterije
« u: Siječanj 18, 2017, 15:43:19 poslijepodne »
Kakvi ste sa ovim bakterijama  :D šta koristite kao medij , imam dosta slobodnog vremena izmedju redovnog čišćenja snijega pa mnogo čitam o bakterijama  i našao sam text gdje piše  da zahtjevaju totalni nedostatak slobodnog kisika i ne vole plastiku pa me interesuje sta vi koristite kao medij  i dali uopšte imate komoru ili prostor za ove bakterije ?
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Anaerobne bakterije
« Odgovori #1 u: Siječanj 18, 2017, 18:36:06 poslijepodne »
bakterijama je bitna ne toksičnost i konfiguracija za naseljavanje što hrapavija to bolja,dakle plastika -ne vidim problem...
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Anaerobne bakterije
« Odgovori #2 u: Siječanj 18, 2017, 20:22:43 poslijepodne »
Mislim da ti pada premalo snijega , nađi još neku zanimaciju  :D :D

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: Anaerobne bakterije
« Odgovori #3 u: Siječanj 18, 2017, 22:28:45 poslijepodne »
 Pada i više nego što treba  :D ovu temu o anaerobnim bakterijama sam otvorio jer me zanimalo dali kod nas neko ima filter namjenjen za anaerobne bakterije  i šta je u njemu koji filter medij i kako je složen  :D  ,vidim da na stranim forumima pišu o tome kako se u većini filtera proces filtracije završava proizvodnjom nitrata kojeg iz vode jedino mogu izvući  biljke/alge  ili mi  redovnim izmjenama e sad oni na zadjem mjestu koriste i medij za anaerobnu filtraciju gdje se nasele  te anaerobne bakterije koje koriste nitrat (NO3)  od kojeg uzimaju kisik i ostaje  nitrogen (N2) koji jednostavno izleti iz vode , u akvarijumu je to vidljivo ko ima pjesak ili deblji sloj sljunka koji se nije neko vrijeme čistio pa onda povremeno balonici izlete iz podloge to je taj nitrogen ili azot , uglavnom na taj način pomoću anaerobne filtracije smanjuju nivo nitrata i samim time kolicinu algi i manje su izmjene vode.  Skuzio sam da je pjesak idealan za to ali ne mogu pjesak drzati u filteru :D a plastika kao K1 ili hellx i sl. nije dobar medij za te bakterije jer voda lako prolazi kroz njih i pretezno nosi kisik a ove bakterije zahtjevaju totalni nedostatak slobodnog kisika i sporiji protok i  zbog toga izbacuju plasticni medij jer je pravljen za aerobne bakterije . Inače nemam ništa protiv plasticnog medija rado bi udomio bar 30 l hellx-a :D :D   
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2017, 22:32:50 poslijepodne od melek »
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Anaerobne bakterije
« Odgovori #4 u: Siječanj 19, 2017, 19:32:24 poslijepodne »
Pa kaj ti se takav proces ne odvija u posudama sa biljem koje imaš u ribnjaku , ti ustvari to imaš ali nisi toga svjestan  :D :D