Ožujak 29, 2024, 09:44:58 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Terarij za kraljevskog pitona  (Posjeta: 9364 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Terarij za kraljevskog pitona
« u: Listopad 04, 2010, 21:47:37 poslijepodne »
Evo novi smjestaj za mog mojave-a... 'Roko.. :up:'
danas sam ga napokon zavrsio..(sve sta se mogao oprat sa izosanom sam oprao..:D )
ja sam zadovoljan..:D jos fali koja biljcica..al to cu ono naknadno...

sta je tu je!

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #1 u: Listopad 04, 2010, 21:52:14 poslijepodne »
..tu i tamo dobro dode pomoc..:D
nadam se samo da ce se snac u terariju i da ce sve bit uredu...
sta je tu je!

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #2 u: Listopad 04, 2010, 22:19:59 poslijepodne »
Jako lijep terarij i uređenje :up: :klap:

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #3 u: Listopad 04, 2010, 22:20:38 poslijepodne »
Lijepo lijepo :klap:

Od kojeg je drveta raden terarij?

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #4 u: Listopad 05, 2010, 07:26:09 prijepodne »
terarij je vrhunski!  :D

Offline BoO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #5 u: Listopad 05, 2010, 09:00:54 prijepodne »
Stvarno si to lijepo uredio!  :klap: terarij :up:

Lijepo lijepo :klap:

Od kojeg je drveta raden terarij?
Pitaj dečke s teraristike  :D

Offline birdeater

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 374
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Split
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #6 u: Listopad 05, 2010, 11:47:29 prijepodne »
Odlican terarij, sve pohvale! :klap: :klap:
Glupi ljudi su dobri ljudi.
Djeca vole dobre ljude.
Vole li vaš vaša djeca?

Offline vzlosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Nasice
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #7 u: Listopad 05, 2010, 13:53:11 poslijepodne »
...nice...  :up:  ...ali gdje su vrata, ne vidim amortizere ili napola staklo, a ni rucke ako su sore vrata  :D  :D

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #8 u: Listopad 05, 2010, 15:27:48 poslijepodne »
...nice...  :up:  ...ali gdje su vrata, ne vidim amortizere ili napola staklo, a ni rucke ako su sore vrata  :D  :D

vodilice su postavljene tako da je staklo sigurno ubacio tek nakon uređenja,a i da može ljepše poslikat :up: stvarno super ter. :up:

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #9 u: Listopad 05, 2010, 15:59:48 poslijepodne »
Hvala svima !
...nice...  :up:  ...ali gdje su vrata, ne vidim amortizere ili napola staklo, a ni rucke ako su sore vrata  :D  :D

vodilice su postavljene tako da je staklo sigurno ubacio tek nakon uređenja,a i da može ljepše poslikat :up: stvarno super ter. :up:

 :up:
Lijepo lijepo :klap:

Od kojeg je drveta raden terarij?
Od iverala..
ako nije Matija molim te ispravi me.
sta je tu je!

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #10 u: Listopad 05, 2010, 17:01:13 poslijepodne »
je iverial ali imaš imitacije drveta..tipa iverijal-bukva,trešnja,hrast itd...mislim da je trešnja,ako ja griješim ispravi me :up: :)

Offline franbull

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #11 u: Listopad 05, 2010, 18:36:54 poslijepodne »
Ljep terarij!

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #12 u: Listopad 05, 2010, 19:47:52 poslijepodne »
Pitala bih nešto ako smijem. :-[ Nisam uopće na području teraristike, ali nešto mi je upalo u oko. Zar zmiji neće smetati taj sav silni bršljan na granama? Nekako mi se čini da bi joj ugodnije bilo plaziti po golim granama. A i mislim da bi bilo nekako prirodnije i lijepše.
Sorry, ako mi riječi nisu na mjestu. :)

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #13 u: Listopad 05, 2010, 22:16:06 poslijepodne »
Pitala bih nešto ako smijem. :-[ Nisam uopće na području teraristike, ali nešto mi je upalo u oko. Zar zmiji neće smetati taj sav silni bršljan na granama? Nekako mi se čini da bi joj ugodnije bilo plaziti po golim granama. A i mislim da bi bilo nekako prirodnije i lijepše.
Sorry, ako mi riječi nisu na mjestu. :)
a nesto i jesam maknio.. al to sam po drvetu jednu grancicu okomoto..:D
budem sliko jos sa razlicitih poza pa ce se bolje vidjet.
i hvala svima jos jednom !
sta je tu je!

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #14 u: Listopad 06, 2010, 19:42:36 poslijepodne »
svaka čast za trud,jako lijepo.

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #15 u: Listopad 08, 2010, 12:08:53 poslijepodne »
Ja tek sad vidim ovaj terari...dobro je odradjen....

kaj se tice brsljana, ostavi ga onak kak je tebi ljepo zmija ce ti se ionako minimalno penjat po granama i nece joj smetat....ja osobno ne stavljam te biljke unutra jer su mi ružne a za one malo vjernije kopije nemam love  :D
Meni osobno puno bolje izgleda kad unutra stavis samo grane/korjenje i busene suhe trave.

I da buduci da su grane dosta velike i ne zgledaju mi bas stabilno ako sam u pravu dobro ih pricvrsti (zavezi ako treba) da ti ne padnu na zmiju, ova moja, granu od 5-6 kila pomice sam tak jer bi prasica htjela bas ispod nje proc....i da jos jedno skroviste nebi bilo naodmet, na hladnijoj/toplijoj strani, iako i ja svojoj stavljam samo jedno u zadnje vrijeme jer ionako vecinu vremena provodi izvan njega....

kaj se tice penjanja po granama, moja se penje samo kad se presvlaci i to da bi skinula kozu a onda mi napravi i najveci rusfraj u terariju jer sve zruši i preokrene
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #16 u: Listopad 08, 2010, 18:22:48 poslijepodne »
ma ja volim malo tog brsljana nabacit..da bude ljepse oku..hh..
a sto se grana tice nemogu se razdvojit ni da ih bacim od pod..zaljepio sam ih s onim pistoljem.. neznam sad kak se to zove..(pistolj ima na jednoj od slika)..
ako treba slikam i to...
I Hvala..! :up:
sta je tu je!

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #17 u: Listopad 08, 2010, 22:11:44 poslijepodne »
da li si preko grijačeg kabel stavio direktno treset? kako ti to radi? ne mislis da u tom slučaju moze "iskopat" i ispeć se?

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #18 u: Listopad 08, 2010, 23:42:42 poslijepodne »
da li si preko grijačeg kabel stavio direktno treset? kako ti to radi? ne mislis da u tom slučaju moze "iskopat" i ispeć se?
zato sam i stavio slike po redu...(3 slika !!) vidis da sam stavio 'tepih' (ne obicni tepih..dobar izolator..) preko grijaca...
normalno da necu stavit treset.tj zmiju direkt na grijac..
i naravno kad nebi imala taj 'tepih'( ili nesto drugo...sto ce je zastiti od direktong dodira sa grijacem) da bi se spekla..vidio sam par slucajeva... :punch:
sta je tu je!

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #19 u: Listopad 09, 2010, 00:19:17 prijepodne »
Koliko je wata grijac? pretpostavljam 50 ili vise....jer koristis termostat?

Ovak s tim grijacem postoje 2 problema...1 da se jako zagrijava meni se onaj tvrdi stiropol nad njim smežuro i doslovce ga nemozes primit rukom kak je vruć (ja sam edenov imo) tak da pazi si da se to sve ne zapali, meni hvala bogu nije...neznam kakav je ovaj tepih i koliko njemu treba da se zapali...mislim nije sad prevelika panika jer je terari uvjek mokar ali znas da se takve stvari događaju uvjek kad tebe nema doma pa pripazi...kontroliraj ga par dana koliko se zagrijava...

Ja sam taj prolem rijesio da sam stiropol odmaknuo s drvenim letvicama od grijaca i onda je bilo ok...

a drugi problem je kaj po ljeti, kad je vani temperatura 40C taj grijac prejako zagrijava pa je iznad njega 45C a taj problem sam opet rijesio stavljanjem malo debljih letvica pa stiropol pa na to treset...tak sam se borio sve dok nisam kupio termostat
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #20 u: Listopad 09, 2010, 18:17:34 poslijepodne »
Neka stavi samo reostat na grejac i gotova stvar, temperaturu moze da menja koliko i kako hoce, a reostat kosta nekih 10 eu!

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #21 u: Listopad 09, 2010, 19:35:28 poslijepodne »
je grijac je 50 W ..zasad nisam opazio da se nesto moze dogodit stvarno je dobar taj 'tepih'..imam ga i kod gustera, al ok kod njega je 15W grijac..
i naravno prije nego sam stavio treset, ukljucio sam grijac na 2-2 i pol h i pogledo kako grije..nebi trebo imati problema stim...
Igore nisam nikad cuo za reostat..??
ma cekam da napravim jos par terarija i da onda njih par spojim na 1 termostat...ako neko zna di bi mogo kupit neki ne preskup termostat na kojeg mogu ukljucit vise tog..bio bi zahvalan da mi kaze..
sad u sloveniji na sajmu ako nadem neki termostat..
zasad je samo termometar (dosta dobar) i na podlogi mi pokazuje da je do 32 stupnja..
@ivborosa -zasto palis grijac ako je 40 stupnjeva ?? sry ako sam nesto krivo shvatio.. :)
sta je tu je!

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #22 u: Listopad 09, 2010, 23:01:08 poslijepodne »
Reostat ili potenciometar, to ti je ono sto podesavas na primer intenzitet obicne sijalice! Ima ih za na zid umesto prekidac ili da se montiraju na kabl sto ti je i zgodnija varijanta!

Offline x-mot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #23 u: Listopad 11, 2010, 19:12:14 poslijepodne »
terrari ti je super :up: a termoprekidač bi ti jako dobro došao ako ideš u sloveniju na sajam 17. obavezno kupi cijene ti se kreću od cca 35-55 eura ovisno o modeli i opcijama

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #24 u: Listopad 11, 2010, 21:46:34 poslijepodne »
da li si preko grijačeg kabel stavio direktno treset? kako ti to radi? ne mislis da u tom slučaju moze "iskopat" i ispeć se?
zato sam i stavio slike po redu...(3 slika !!) vidis da sam stavio 'tepih' (ne obicni tepih..dobar izolator..) preko grijaca...
normalno da necu stavit treset.tj zmiju direkt na grijac..
i naravno kad nebi imala taj 'tepih'( ili nesto drugo...sto ce je zastiti od direktong dodira sa grijacem) da bi se spekla..vidio sam par slucajeva... :punch:

sori, nisam shvatio da je to izolacija tj neka vrsta tepisona kako mi se cini...misio sam da je to neki prvi sloj neke zemlje ili pjeska il nesto slicno...

samo pitam se kolika je iskoristivost tog grijaca kad je tako izoliran prvo tepihom pa onda tresetom...upravo moram tako nesto napraviti pa pokusavam neko optimalno riješenje naći...meni je kabelski grijač u perforiranoj plasticnoj kutiji, al to ruzno izgleda...

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #25 u: Listopad 12, 2010, 15:44:51 poslijepodne »
@njub- iskoristivost je odlicna...sa 50 W imam temp od 30-32 sto mi i treba (u toplijem dijelu), tepih (tepison kako hocete..:D ) sprecava izravni dodir, al isto tako i kad ugasim jos 15-20 min je ljepo toplo (zadrzi malo topline)..
       a za tvoju kutiju te nisam bas skuzio..? sto mislis drzat u kutiji i kolka je kutija (mjere)...?
 
termoprekidač necu uzimat- nije mi potreban imam temperaturu koju zelim,a kolko znam kad spojim termoprekidač snaga se razlaze i bit ce slabiji (sto nema potrebe)... cekam jos 1-2 terarija   pa cu ih spojit  na termostat, jer trenutno temp je stvarno ok..namjestio bi termostat na istu temperaturu, samo da mi gasi i pali  (8 h i 20 h )..
nadam se da ste me skuzili..:D
sta je tu je!

Offline x-mot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #26 u: Listopad 12, 2010, 19:11:06 poslijepodne »
za gašenje i paljenje ti je dovoljan tajmer a što se tiće termoprekidača imaš ih sa više sondi 2,3,,,, tako da ti provjeravaju temperaturu u više terraria ili na više mijesta ovisno kak ih rasporediš i održavaju temperaturu koju namijestiš da se nebi desilo da ti je temperatura preniska ili previsoka u terrariu

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #27 u: Listopad 12, 2010, 19:36:56 poslijepodne »
eto da ti odgovorim...grijac je bio upaljen i na 40 stupnjeva jer prek noci dosta pada temperatura pa mi ej bilo prenisko za zmiju, a ja zaboravim to ukljucivat iskljucivat...isto tako kad pada kisa po ljeti mi treba grijac...ma jako je puno razloga zasto sam ja za termostat (iako ga nisam koristio godinu dana) tek kad ga kupis vidjet ces koliko ti zivaca istedi...

i da ako ces ga kupovat za vise terarija, obavezno s vise sondi jer je razlika u cijeni mala a ovaj s samo jednom je nepraktican u vise terarija iako ima vise utičnica na sebi
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #28 u: Listopad 12, 2010, 22:13:09 poslijepodne »
za gašenje i paljenje ti je dovoljan tajmer a što se tiće termoprekidača imaš ih sa više sondi 2,3,,,, tako da ti provjeravaju temperaturu u više terraria ili na više mijesta ovisno kak ih rasporediš i održavaju temperaturu koju namijestiš da se nebi desilo da ti je temperatura preniska ili previsoka u terrariu
ti govoris o termostatu a ne  o termoprekidaču..ili je to isto ili nije isto al radi na isti sistem..:D..(zbunjuje me taj termoprekidač..:)
Hvala na savjetima, al uzet cu ovo sto je ivborosa rekao... ;)  ..(iz vise razloga)
sta je tu je!

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #29 u: Listopad 13, 2010, 20:30:32 poslijepodne »
@njub- iskoristivost je odlicna...sa 50 W imam temp od 30-32 sto mi i treba (u toplijem dijelu), tepih (tepison kako hocete..:D ) sprecava izravni dodir, al isto tako i kad ugasim jos 15-20 min je ljepo toplo (zadrzi malo topline)..
       a za tvoju kutiju te nisam bas skuzio..? sto mislis drzat u kutiji i kolka je kutija (mjere)...?
 

kuzim ja da ti imas sad optimalnu temperaturu, ali pri iskoristivosti sam mislio da mozda taj sistem nije najefektiniji - pitam se koliko se topline gubi zbog tolikog sloja izolacije, ako razumijes sta ocu reci...jer da stavis nezaštićen grijac u terarij sigurno bi mu puno manje trebalo da zagrije terarij na istu temperaturu...npr. mogao bi raditi duplo manje vremnena da odrzi tih 32 stupnja...znaci stedis opremu (sto vise radi prije ce riknit) i struju...

u plasticnoj kutiji 30x15x10cm koja je izbusena sa puno malih rupica mi stoji kabelski grijac, tako da kutija sluzi kao izlacija/zastita da se zmija ne ispece, a toplina izlazi direktno kroz rupe u terarij...samo sto ruzno izgleda to mi je privremeno rijesenje...a drugi problem sto grijac nije rasporedjen kako treba pa je iznad kutije prevelika temperatura ako u hladnijem dijelu zelim odrzavati 25 stupnjeva...bilo bi idealno kad bi bila kutija bila veće površine i plića da se fino moze sloziti kabel u njoj i posut je tresetom da se ne vidi, a rupe izbusiti samo sa strane da toplina izlazi, jer ako bi rupe bile i gore treset bi upadao unutra naravno...

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #30 u: Listopad 13, 2010, 22:28:26 poslijepodne »
@njub- iskoristivost je odlicna...sa 50 W imam temp od 30-32 sto mi i treba (u toplijem dijelu), tepih (tepison kako hocete..:D ) sprecava izravni dodir, al isto tako i kad ugasim jos 15-20 min je ljepo toplo (zadrzi malo topline)..
       a za tvoju kutiju te nisam bas skuzio..? sto mislis drzat u kutiji i kolka je kutija (mjere)...?
 

kuzim ja da ti imas sad optimalnu temperaturu, ali pri iskoristivosti sam mislio da mozda taj sistem nije najefektiniji - pitam se koliko se topline gubi zbog tolikog sloja izolacije, ako razumijes sta ocu reci...jer da stavis nezaštićen grijac u terarij sigurno bi mu puno manje trebalo da zagrije terarij na istu temperaturu...npr. mogao bi raditi duplo manje vremnena da odrzi tih 32 stupnja...znaci stedis opremu (sto vise radi prije ce riknit) i struju...

u plasticnoj kutiji 30x15x10cm koja je izbusena sa puno malih rupica mi stoji kabelski grijac, tako da kutija sluzi kao izlacija/zastita da se zmija ne ispece, a toplina izlazi direktno kroz rupe u terarij...samo sto ruzno izgleda to mi je privremeno rijesenje...a drugi problem sto grijac nije rasporedjen kako treba pa je iznad kutije prevelika temperatura ako u hladnijem dijelu zelim odrzavati 25 stupnjeva...bilo bi idealno kad bi bila kutija bila veće površine i plića da se fino moze sloziti kabel u njoj i posut je tresetom da se ne vidi, a rupe izbusiti samo sa strane da toplina izlazi, jer ako bi rupe bile i gore treset bi upadao unutra naravno...
pa meni je bolje da se gubi jer sad imam temp koju zelim, a to ti kako mislis nije dobro jer onda bi moro prikljucit na termostat pa kad bi se popela temp termostat bi ugasio grijac, pa opet palio kad bi pala i tako sto puta u danu...(nadam se da razumijes), tako bi i prije izgorio, ovako znam da temp imam koju zelim ujutro upalim i navecer ugasim i to je to.. mislim nije cilj da temp ide preko pa da svakih malo mozes da se gasi i kad padne pali..cilj je optimalna temperatura i to je to.. :up:

za tvoju kutiju..prvo kakvu zmijicu imas u toj kutiji..?? i kolko wata grijac..(sry ako si to vec reko)..
al kad zmije drzis u kutiji plastika je dobar izolator tako da ispod kutije ljepo slozis (na podlogu) podni grijac zaljepis selotejpom (ili necem da drzi kako si slozio grijac ispod kutije 1/3 ili mozes al rijeđe 2/3 kutije)..
svi kad drze u kutiji nestavljaju u kutiju vec ispod nje..(kolko ja znam..)
Princip snake rack systema.. :up:
nadam se da sam pomogo..
sta je tu je!

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #31 u: Listopad 14, 2010, 16:32:02 poslijepodne »
ako je dobar termostat ne bi trebao dopustiti velike fluktuacije, unutar jednog stupnja...a a to sto se tice paljenja/gasenja i rikavanja moguce da si u pravu...

ne, krivo si shvatio, u kutiji nije zmija nego grijaci kabel...kutija je samo zastita kao sto si ti stavio tepih...procitaj jos jednom sta sam napisao u prethodnom postu...

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #32 u: Listopad 14, 2010, 22:55:05 poslijepodne »
aha..prvo ispricavam se... :-[
i ajde otvori temu i stavi slike. .. bit ce lakse.. :D ..
kolko sam ja tu skuzio u terarij si stavio kutiju u kojoj je grijac i prekrio tresetom..?? ti zapravo trazis neki izolator da mozes grijac normalno stavit u terarij i treset gore...?
kad budes slike stavio samo da vidim kako si stavio to u terarij kutiju sa grijacem i kako si zadnji dio koji ide u struju provuko van..(ako je ta kutija u terariju :D )
sta je tu je!

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #33 u: Listopad 15, 2010, 18:09:46 poslijepodne »
da, tocno tako...

imas sliku u ovoj temi https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50040.0

ne vidi se bas najbolje, al mozes shvatiti otprilike...kabel tj 2 kabela su provuceni kroz malu rupicu pored stakla di se vidi da idu u termostat...

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #34 u: Listopad 16, 2010, 00:19:21 prijepodne »
zanimljivo omisljeno mjesto za terarij... :up:
a sad...neki naprave tj. stave staklo na grijac sto je isto jako dobro i sigurno..
mogo bi uzet staklo (duzina i sirina terarija, tj. pod) i poljepit grijac kako zelis rasporedit sa donje strane stakla i to ti je to..(ako razumijes)..staklo dobar izolator, zmija nece imat direktni dodir sa grijacem i stavis js treset gore po staklu..cak je i lakse i za cistit..:D
a negdje sam vidio da uzimaju karton (obicni karton od kutija) na koji isto s jedne strane rasporede grijac i nekako ga ucvrste (vezicama nekim ili koncem) i ljepo se stavi i u terarij i karton samo prekrijes tresetom..
al nebi to preporucio za jace grijace (15-25 W bi mislim jos moglo..al jaci mislim da bi se zapalio karton.:D)
sta je tu je!

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #35 u: Listopad 16, 2010, 20:36:34 poslijepodne »
vidio sam to sa staklom i letvicama drvenim...trebva sve to testirat pa vidit sta je najbolje...

Offline sqmy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #36 u: Veljača 26, 2011, 02:18:21 prijepodne »
nekaoko mi ovo vestacko bilje odudara...

Offline mata biolog

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 182
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Požega/Osijek
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #37 u: Ožujak 18, 2011, 12:22:14 poslijepodne »
@agama: Svaka čast, terarij je legendaran! nisam znao da i u Požegi ima ljudi koji se bave teraristikom! neka!  :up:

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #38 u: Ožujak 19, 2011, 00:32:40 prijepodne »
Hvala..  :D
A sto se tice bavljenje teraristikom...pokusavam..ali trenutno jos nisam u mogucnosti (skola,roditelji...) ...al jednog dana sigurno !  :up:
sta je tu je!

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #39 u: Ožujak 22, 2011, 01:56:04 prijepodne »
super terarij...  :up:

Offline pero91

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Nova Gradiška
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #40 u: Travanj 05, 2011, 22:45:19 poslijepodne »
Pozz, odičan terarij i uređenje. U planu je i kod mene izrada takvog terarija i nabavka kraljevskog pitona (kad napokon odem od kuće, stara nije baš za zmije), pa me zanima gdje si nabavio tu bočnu ventilaciju i koliko para, također gdje si nabavio taj grijač? Ja planiram napravit odmah dovoljno veliki terarij za cijeli njegov život znači dimenzija 120*60*60 (d*š*v) pa kolike snage trebam grijač? Hvala na odgovorima...
Pero

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #41 u: Travanj 06, 2011, 16:56:58 poslijepodne »
Hvala vam !  :-[

pero91- terarij je radio Strichek Matija, tako da bas i ne znam di su kupljene ventilacije, ali mislim da ima u bauhausu i takvim trgovinama..
            grijac mozes kupiti www.teraristika.hr ili u pet-centru...i dovoljan je podni grijac od 25 W...a sto se tice velicine terarija..
            za jednu jedinku ti je dovoljan terarij 100x60x50 (dxšxv), al ako mozes veci ok .. :up:
sta je tu je!

Offline pero91

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Nova Gradiška
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #42 u: Travanj 06, 2011, 17:21:50 poslijepodne »
Hvala!  ;)
Pero

Offline amadeussp

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Terarij za kraljevskog pitona
« Odgovori #43 u: Lipanj 03, 2011, 12:26:15 poslijepodne »
..tu i tamo dobro dode pomoc..:D
nadam se samo da ce se snac u terariju i da ce sve bit uredu...


lijep je terarij....vrhunski...vidi se da je uloženo puno truda