Travanj 16, 2024, 23:24:26 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Prijevoz zelene iguane zrakoplovom  (Posjeta: 2447 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Eos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Dob: 38
Prijevoz zelene iguane zrakoplovom
« u: Srpanj 23, 2013, 12:57:51 poslijepodne »
Pozdrav svima!

Uskoro selim u Englesku za stalno i htjela bih odvesti i svog dugogodišnjeg ljubimca pa me zanima da li netko ovdje ima s time iskustva. Pročitala sam da je Lufthansa najbolja za Cargo prijevoz ljubimaca i ne cini mi se preskupo, ali koliko je sigurno? Mislim šta se tiče temperature i tlaka.
Šta se tiče veterinarskog pregleda i izdavanje putovnice za ljubimca ne znam ništa. Koliko se prije to mora sve obaviti, koliko to traje i koliko košta?

Bila bih zahvalna na bilo kakvim informacijama. Unaprijed hvala.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Prijevoz zelene iguane zrakoplovom
« Odgovori #1 u: Srpanj 23, 2013, 21:06:01 poslijepodne »
Najpametnije je nazvati ambasadu i njih detaljno sve ispitati. Croatia airlines također prevozi, pošalji mi mail pa ću ti poslati međunarodni pravilnik za prijevoz guštera u avionu ;)

Offline Eos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Dob: 38
Odg: Prijevoz zelene iguane zrakoplovom
« Odgovori #2 u: Srpanj 26, 2013, 22:02:45 poslijepodne »
Ako nekoga zanima rasplet situacije...dobila odgovor od Engleske, zvala sam njihov Pet Travel Scheme koji je dio Department for Environment Food and Rural Affairs,
Animal Health and Veterinary Laboratories Agency i rekli mi fino da mi ama baš ništa ne treba osim veterinarske inspekcije dokument da je zdrav i sposoban putovati.
E sad, ja baš super sretna šta se ne trebam zahebavati sa papirologijom i sl. zovem Lufthansu da ih pitam koja je procedura a žena meni :"Zabranjeno je uvoditi bilokakve ljubimce u Englesku." O.O
Sad mi ništa nije jasno....zvala opet Pet Travel Scheme i teta englezica isto ostala zbunjena i rekla da nema pojma o čemu govore, da se najnormalnije mogu dovoditi ljubimci.

Nemam pojma šta da radim :( Da li da opet zovem Lufthansu i probam s nekim drugim operaterom tamo ili?
Pomagajte, stvarno nisam pametna :(

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Prijevoz zelene iguane zrakoplovom
« Odgovori #3 u: Srpanj 26, 2013, 22:17:09 poslijepodne »
Ja bih na tvom mjestu zamolio englesku tetu da mi maila sa sluzbenog maila da mi ne treba nis, pa to proslijedio teti lufthansi.

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Prijevoz zelene iguane zrakoplovom
« Odgovori #4 u: Srpanj 27, 2013, 01:12:01 prijepodne »
Ako nekoga zanima rasplet situacije...dobila odgovor od Engleske, zvala sam njihov Pet Travel Scheme koji je dio Department for Environment Food and Rural Affairs,
Animal Health and Veterinary Laboratories Agency i rekli mi fino da mi ama baš ništa ne treba osim veterinarske inspekcije dokument da je zdrav i sposoban putovati.
E sad, ja baš super sretna šta se ne trebam zahebavati sa papirologijom i sl. zovem Lufthansu da ih pitam koja je procedura a žena meni :"Zabranjeno je uvoditi bilokakve ljubimce u Englesku." O.O
Sad mi ništa nije jasno....zvala opet Pet Travel Scheme i teta englezica isto ostala zbunjena i rekla da nema pojma o čemu govore, da se najnormalnije mogu dovoditi ljubimci.

Nemam pojma šta da radim :( Da li da opet zovem Lufthansu i probam s nekim drugim operaterom tamo ili?
Pomagajte, stvarno nisam pametna :(

Kada si se raspitivala da li si ljudima spomenula da se radi o zasticenoj zivotinji s CITES II liste? Da li je tvoja iguana prijavljena u Ministarstvu zastite okolisa i prirode?

Nedavno su na Animal Planetu prikazivali show Animal airport s aerodroma Heathrow. Koliko sam po tom showu skuzio svaka zivotinja koja ulazi u Englesku obavezno mora proci karantenu u takvom prihvatnom centru. Sve zivotinje su trebale imati veterinarske potvrde, a zivotinje s CITES liste i odgovarajuce papire. Taj show je sniman prije 10-ak godina tako da je moguce da su se stvari promijenile.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Eos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Dob: 38
Odg: Prijevoz zelene iguane zrakoplovom
« Odgovori #5 u: Srpanj 27, 2013, 01:31:36 prijepodne »
Rekli su da CITES ne treba ali za svaki slučaj ću i njih nazvati (zlu ne trebalo), nikakav microchip nije potreban, nema karantene, ne treba EU putovnica samo dokument u kojem piše da je zdrav i sposoban putovati (taj izdaje veterinarska inspekcija ministarstva za poljoprivredu i šumarstvo).
Vidjela sam i ja taj show, ali mnogo toga se promijenilo, npr. u karantenu idu životinje čiji vlasnici nisu obavili potrebne preglede te ih zato u engleskoj tamo vode kako bi to oni učinili (zbog bjesnoće i sl.)

Šta se tiče CITES, jel me mogu sankcionirati što svoju iguanu nisam još prijavila? :/ Bar šta se tiče RH

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Prijevoz zelene iguane zrakoplovom
« Odgovori #6 u: Srpanj 27, 2013, 05:15:35 prijepodne »
Na stranici stoje isti podaci da ne treba CITES: LINK1.
Tvoja Iguana se po EU verziji CITESa nalazi na Annex B: LINK2

Nas zakon zahtijeva da zivotinju prijavis u Ministarstvu zastite okolisa i prirode u roku od 30 dana od kada si je nabavila, potrebno je priloziti i dokaz o podrijetlu. Teoretski bi mogla naletiti na probleme tijekom vađenja potvrde od veterinarske inspekcije, jer ako ce provjeravati da li je prijavljena vidjet ce da je drzis "ilegalno".
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Prijevoz zelene iguane zrakoplovom
« Odgovori #7 u: Srpanj 27, 2013, 07:27:48 prijepodne »
ili obuces dekolte.. pravis s eblesava i velis da nisi znala.. dobila je za rodjendan i jebga.. imas je doma.. sad si nasla tamo neki forum di pise da treba prijava.." pa evo.. ja dosla prijaviti.... a imam ju 28 dana tek majke mi..."
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)