Travanj 17, 2024, 00:50:14 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: pomoć oko bradate agame  (Posjeta: 1733 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline craotian_genius

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški  
pomoć oko bradate agame
« u: Siječanj 06, 2015, 17:19:43 poslijepodne »
Znači odlučio sam se nabaviti bradatu agamu  :klap:
Već sam informiran o svemu samo ima još par stvari koje mi nisu jasne pa bi molio nekoga tko je već imao iskustva sa bradatima da mi odgovori na slijedećih par pitanja.
1) Imam terarij dimenzija 120x60x60 dali je to dovoljna veličina terarija za bradatu agamu ?
2) Znam da je za njega neophodno UVB svijetlo pa me zanima jeli na tim dimenzijama terarija dovoljna jedna žarulja (nisam siguran u voltažu) ili je obavezna neonka? Ne bi mi bas bilo zgodno nabavljati neonku jer mi je terarij predviđen za žarulju.
3) Pročitao sam da na hladnoj strani terarija on mora imati sklonište, koliko to sklonište mora biti ? Ja sam napravio od jednog drveta koje sam izdubio pa izgleda kao mali tunel/špiljica.
4) Hrana. Koliko puta dnevno je treba hraniti i koliko hrane treba dati ? Od hrane kupujem fobase, brašnare i cvrčke. koliko puta tjedno ga trebam hranit kukcima ,a koliko puta salatom ? Jeli živa hrana neophodna jer u zoo citya sam vidio sušene cvrčke i brašnare to bi mi bilo puno jednostavnije, jeli ta hrana dobra za bradate ?
5) Na toploj strani ispod grijača imam samo plosnati kamen, jeli to dovoljno ili mogu još nešto nadodati ?
6) Kolika bi vlažnost trebala biti u terariju ?

Za podlogu u terariju koristim pijesak.
Gušter mi još nije došao, ali bi želio biti potpuno informiran i odgovoran da životinji bude što bolje i pripremiti terarij prije nego što dođe...
Hvala na strpljenju.
 
(Novi sam i u teraristici i na forumu ako sam negdej pogrješio ispričavam se )
 8) 8) 8)

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pomoć oko bradate agame
« Odgovori #1 u: Siječanj 08, 2015, 17:16:18 poslijepodne »
1. je
2. može i štedna žarulja prilagođena gušterima pustinje 10.0...a tokom ljetnih mjeseci da stavljaj van na sunčanje na sunce
3. sklonište nije neophodno, logicno da ako ga imas bude dovoljno veliko da guster stane unutra
4. jedu jako puno, ja sam svojoj davo po 20ak lateralisa primjerene velicine...tek kasnije je pocela jest zelenjavu. Bolje i jeftinije je davat živo, ali u nedostatku moze povremeno i sušeno ako želi jest. Ako ti se neda uzgajat mozes kupit vecu kolicinu (bit ce ti osjetno jeftinije) i zamrznes ju pa odmrzavas i dajes joj s time da dok je mala i ne nauci da sve sto nije tvoja ruka treba pojest ce vjerojatno jest samo živu hranu. Od biljaka uglavnom sve zeleno što mozes nac u dvorištu, na livadi. Izbjegavat voće.
5. ne kuzim...griješ lampom ili kabelskim grijačem? ili oboje? Poanta je da se poigraš sa izvorom topline i granom/kamenjem da agama može doć dovoljno blizu da se ugrije na nekih 35C, a da nemoze doc blize da se opeče.
6. nikakva posebna vlažnost osim posude s vodom...ja svojoj eventualno pošpricam malo tokom presvlacenja
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)