Travanj 16, 2024, 21:02:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Hygrophila pinnatifida  (Posjeta: 10566 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ZDmarinero

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #25 u: Ožujak 29, 2011, 22:32:28 poslijepodne »
Kod mene ima dosta novoga smedjkastog lisca/pupoljka...jel vidis da ti mijenja boju?Slikam ako se sjetim.
Isto tako slucajno sam iscupao jednu stabljiku dok sam vadio rosafoliu i vidjeo sam da je korijen dobro formiran,bas gust a i nove stabljike rastu iz njega,znaci solidno raste.
Evo citat sa drugog foruma:

Citat:
Hi

I introduced H. pinnatifida to Tropica when I worked there, and i've done extensive growth tests.
For fastest, easiest, reproduction, grow it in high light, High CO2, High ferts.. it'll grow like mad! Be acreful though, it will attach it self to scratches in your tank, silicone, and what ever else it encounters..! It can be very agressive!

--This is when you want to just mass produce it... I'd keep it in medium tech, or low tech unless I wanted it to grow out really fast.

It is easier to control emersed!

you can attach it to wood if you want as well...



Moja  ima dosta novih pupoljaka i malo je posmeđila!  samo eto rastom nisam bas zadovoljan, iako ima vise nego dovoljno co2 i svjetla!
čekati cu pa cemo vidjeti!

Offline emilfriedrich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Sesvete
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #26 u: Veljača 05, 2013, 11:48:14 prijepodne »
Pozdrav,
znam da je ova tema bila dugo neaktivna, ali razmisljam o kupovini ove biljke, pa me zanima kako su zavrsila vasa iskustva sa ovom biljkom. Nagadam da nisu dobro jer nitko o tome vise nista ne pise?
Ima li smisla to nabaviti?
Hvala na odgovoru.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #27 u: Veljača 05, 2013, 12:07:59 poslijepodne »
Imao sam ju ali mi je propala. Bila je dosta slaba kad je došla, krenula dobro i onda ju je zaklonio bolbitis. Kako je dosta već dosta ojačala premjestio sam ju na bolje mjesto ali ona je krenula propadati i nestala. Sada mislim da nisam gnojio dovoljno i da je to uzrok. Gnojenje mi je bilo PPS pro kao i danas, ali danas dodajem 3-4x više makro od recepta.

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #28 u: Veljača 05, 2013, 12:58:59 poslijepodne »
Mislim da hygrophile trebaju dosta kalija....meni je pinnatifida uvijek rasla kao korov.
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline emilfriedrich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Sesvete
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #29 u: Veljača 05, 2013, 13:20:29 poslijepodne »
hvala na odgovorima, nisam si sasvim siguran da li da je uzmem jer mi ne treba nesto od cega bi mi zarastao akvarij ili da prebrzo raste. Svida mi se ta boja, urezani list, sve pase, samo da li se dobro kontrolirati rezom, ako ne onda mi je isto da li imam nju ili hygrophilu difformis koja mi se isto svida a da se nabaviti ovdje.

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #30 u: Veljača 05, 2013, 14:19:59 poslijepodne »
hvala na odgovorima, nisam si sasvim siguran da li da je uzmem jer mi ne treba nesto od cega bi mi zarastao akvarij ili da prebrzo raste. Svida mi se ta boja, urezani list, sve pase, samo da li se dobro kontrolirati rezom, ako ne onda mi je isto da li imam nju ili hygrophilu difformis koja mi se isto svida a da se nabaviti ovdje.


Pinnatifida se siri bocnim izdancima,runnerima ili kako se to vec kaze....ali ako glavnu stabljiku rezes(i da rezes te runnere) iznad para listova ona ce ti izbaciti uz svaki list novu grancicu/listove....i tako se sisanjem moze dobiti grm.
A sad kojom brzinom bi ti rasla ovisi o uvjetima u tvome akvariju...moguce da nebi uopce!
Probaj pa ces najbolje vidjeti...ako imas priliku da je nabavis :up:
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline emilfriedrich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Sesvete
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #31 u: Veljača 05, 2013, 19:46:18 poslijepodne »
pokusat cu ima jos jedno mjesec dana do mog odlaska van, mozda mi jos nesto padne na pamet, ne smijem pretjerivati jer letim avionom, pa je sve to malo teze sakriti ako carinici budu htjeli biti detaljni, nemam pojma zasto im ja uvijek izgledam sumnjivo.
Tako da se moram odluciti za dvije-tri biljke, tim vise jer planiram donjeti i koju kozicu.

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #32 u: Veljača 05, 2013, 19:59:18 poslijepodne »
pokusat cu ima jos jedno mjesec dana do mog odlaska van, mozda mi jos nesto padne na pamet, ne smijem pretjerivati jer letim avionom, pa je sve to malo teze sakriti ako carinici budu htjeli biti detaljni, nemam pojma zasto im ja uvijek izgledam sumnjivo.
Tako da se moram odluciti za dvije-tri biljke, tim vise jer planiram donjeti i koju kozicu.

Mislim da se moze nabaviti na forumu...ja sam je slao dosta okolo.
A sad sam na toj jednoj glavnoj stabljici,nedavno sam bacio nove izdanke -?
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #33 u: Veljača 05, 2013, 20:25:23 poslijepodne »
pokusat cu ima jos jedno mjesec dana do mog odlaska van, mozda mi jos nesto padne na pamet, ne smijem pretjerivati jer letim avionom, pa je sve to malo teze sakriti ako carinici budu htjeli biti detaljni, nemam pojma zasto im ja uvijek izgledam sumnjivo.
Tako da se moram odluciti za dvije-tri biljke, tim vise jer planiram donjeti i koju kozicu.

Imaš ju u Viliju, bar je bila prij 5-6 dana. Nije baš u idealnom stanju, ali vjerojatno bi krenula s rastom u dobrim uvjetima.
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline emilfriedrich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Sesvete
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #34 u: Veljača 06, 2013, 10:00:14 prijepodne »
hvala, pogledat cu tamo u Viliju. Ako ne bude nije frka, ima jos vremena.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Hygrophila pinnatifida
« Odgovori #35 u: Veljača 06, 2013, 10:26:45 prijepodne »
Koliko vidim online imas i www.teraristika.hr po 35kn (u gelu).
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi