Travanj 26, 2024, 13:29:34 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Magla u akvariju  (Posjeta: 2825 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Magla u akvariju
« Odgovori #25 u: Ožujak 31, 2011, 03:58:05 prijepodne »
Iako nisam u morskim vodama,po meni izgledas veoma neozbiljno
Imas mali akvarij,pola opreme nemas,akvarij nije uopce zacikliran,kao sto ni nemas nikakve bioloske ravnoteze,i jos zelis sto prije staviti neke ribe
Preporuka,malo uspori,stavi na papir sve sto ti treba da bi mogo srediti taj akvarij kako spada i vidi dali ti se to isplati,procitaj od ostalih jos puno puno tema,i oboruzaj se sa strpljenjem
Po meni bi ovo trebo biti akvarij samo sa koraljima i jednostavnijim bicima,rakove i ribe nebi u to guro
I jos jedan savjet,uzmi sve sa rezervom ono sto cujes od prodavaca,njima je cilj prodati,a ako ugine doci ces im opet  :up:

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Magla u akvariju
« Odgovori #26 u: Travanj 04, 2011, 08:22:11 prijepodne »
@ACsaquarium:pojašnjenje- postano 18.02.2011. u to vrijeme akvarij je ciklirao (što sad znam a tad nisam), da 28 l je akvarij,  to je nano ili piko akvarij ovisno što smatraš nano a što piko veličinu,
1. to je živi kamen i nabavljen u dućanu ne u vrtu, po današnjoj boji i naseljenosti vrlo je živ,
2.da tada kao što sam i napisao je bio u fazi cikliranja, rakovi i danas svi na broju a kozice se čak i razmnožile
rasvjeta popravljena i pojačana sa dvije 50:50 fluo žarulje, puma za protok je aktivna, svi koralji unutra napreduju i rastu tako da su neki već i fragirani...

@Tiii: ono sa neozbiljnošću neću komentirat,
DA, imam mali akvarij, pa većina opreme ni ne stane u njega, no i tome se doskočilo jer se dodao sump gdje je sve premješteno , zapravo upravo ovih dana dovršavam sve, što se tiče isplativosti- naravno da se ništa ne isplati što ne donosi novac ali hobi i još ovakav koji je ukras stana svakako nema cijene, od zadnjeg mog postanja ove teme skupio sam dosta podataka i znanja od starih morskih akvarista, po dućanima idem po sol i info, sve ostalo preko foruma,