Travanj 16, 2024, 11:33:51 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Molim Vaše mišljenje  (Posjeta: 3787 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Molim Vaše mišljenje
« u: Siječanj 30, 2013, 17:56:21 poslijepodne »
Dosta sam se informirao na forumu a mišljenja oko držanja leopard gekona na pijesku su podjeljena... a kojekakvi tepisi i papirnate maramice i šta ja znam mi nisu privlačna opcija. Isto tako podloga ne bi smjela biti oštrih rubova itd itd.
Pa me zanima može li se ovo upotrijebiti za podlogu ??
Podloga je namjenjena za akvarije a proizvođač navodi sljedeće: "Prekrasni pijesak za slatkovodne granulacije, prirodni materijal, nije bojano, zaobljeni granulati bez oštrih i abrazivnih dijelova koji mogu oštetiti usta i sluznicu pridnenih riba."
Znači da ne bi smio bit toksičan i slično.
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #1 u: Siječanj 31, 2013, 13:59:47 poslijepodne »
I ja sam se pitao zašto ljudi ne stavljaju šljunak ili veće plosnato kamenje? Da li ima neki pametan razlog ili samo nitko još nije došao na tu ideju? Ovaj ti je možda malo presitan, bolje da staviš od 15 - 25 mm granulaciju da ipak ne bi slučajno zakačio jezikom koji komad. Čekaj da ti odgovori netko ko se bolje kuži u guštere jer ja fakat ne vidim razlog zašto ne bi mogao, ali se ne kužim baš previše.  :up:

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #2 u: Siječanj 31, 2013, 16:50:42 poslijepodne »
Velika granulacija koja gekon ne moze da proguta, nema zasto da je statna za gekona, ali problem je ciscenje. Izmet pada medju kamencica, pa onda mora da s to vadi. pere, susi, opet stavlja i t.d. Ovi drugi supstrati nisu takvi i ne mora svako ciscenje da se uzima komplet, nego samo tamo gde je izmet. Znaci, neprakticnost je problem.....

Offline aquarius007

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: zagreb
  • twinki
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #3 u: Veljača 03, 2013, 00:29:15 prijepodne »
Gekoni nikako ne bi smjeli na pijesak prije 7 mj starosti, kasnije možeš probati i ima šanse da neće jesti pijesak i da se nauči na zdjelicu sa hranom. Ja sam kupila baš zdjelicu u pet centru za teraristiku koja ima otvoren zaobljen poklopac tako da ne mogu crvi ni žohiji izać van. No. nažalost postoji mogučnost da i jede pijesak što nije dobro zbog mogućeg gušenja i ugibanja.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #4 u: Veljača 03, 2013, 00:34:49 prijepodne »
Ajojjj ta zdjelica ti i nije najbolje rješenje. Iz nje mi jedino nisu pobjegli brašnari, fobasi, dubiji i lateralisi šmugnu za 5 min. Najbolje je kupiti zdjelicu glatkih rubova, npr. ovu http://www.teraristika.hr/web-trgovina/detail/42-posude-za-vodu-i-hranu/flypage/690-posuda-za-vodu-i-hranu?sef=hcfp iz nje ništa ne može pobjeći  :up:

Offline aquarius007

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: zagreb
  • twinki
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #5 u: Veljača 03, 2013, 00:37:50 prijepodne »
za sad su još uvijek unutra ali ako neće ić s tim, stavit ću u glatku hranu a u hrapavu vodu  ;)

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #6 u: Veljača 04, 2013, 14:52:22 poslijepodne »
Gekoni nikako ne bi smjeli na pijesak prije 7 mj starosti, kasnije možeš probati i ima šanse da neće jesti pijesak i da se nauči na zdjelicu sa hranom. Ja sam kupila baš zdjelicu u pet centru za teraristiku koja ima otvoren zaobljen poklopac tako da ne mogu crvi ni žohiji izać van. No. nažalost postoji mogučnost da i jede pijesak što nije dobro zbog mogućeg gušenja i ugibanja.

Ma već sam vidio 1000 postova googlajući... jedni se kunu da je najbolji i nikad problema, a drugi bježe od pijeska ko od crnog vraga  :devil:
U svakom slučaju, što se mene tiče neću ništa riskirati... radije stavim nešto ovako kao iz prvog posta, pa se malo više potrudim oko održavanja  :) a uvijek postoji šansa kad stigne gekon da će odrediti jedno mjesto na kojem vrši nuždu u terariju pa mu tamo mogu staviti komad papirnatog ručnika i rješen problem... vidjet ćemo  :)
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline 100ka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 38
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #7 u: Veljača 15, 2013, 20:54:18 poslijepodne »
Da ne otvaram bezveze novu temu...
Jel za leopard gekone neophodno imati termostat ili može samo heat mat pa da pratim temp. (tj. jeli loše da temperatura malo oscilira)
Mislim s obzirom da su temperature prostorije u nekim normalnim okvirima... zimi ne pada ispod 19-20, a za ljeto i grijanje se ne brinem  :D
I'm here to kick ass and chew bubble gum... and I'm all out of gum...

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #8 u: Veljača 15, 2013, 20:58:38 poslijepodne »
Sigurnije je s termostatom. Može oscilirati stupanj, dva gore dolje tijekom dana ali bez termostata odstupanja su veća.
Trenutno ti je u sobi 20, uskoro će proljeće i porast temp u stanu, a heat mat grije jednako što će dovesti do porasta temp u terariju.

Offline brumbramar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #9 u: Veljača 20, 2013, 21:55:56 poslijepodne »
ja razmisljam o nabavci gekona... sad sam u fazi prikupljanja informacija i ideja... taj pjesak me najvise muci... googlao sam malo prirodno staniste gekona i uglavnom mi izbacuje slike pustinje (pustinjski pijesak)... i sad ne razumijem zasto u prirodi moze a u terariju ne moze taj pjesak... htio bi napravit terarij sukladno sa potrebama zivotinje, da je najblize njegovom prirodnom stanistu i da se osjeca ugodno a opet da je meni lijep...

i bas sam dns isao malo vidit taj pustinjski pijesak u trgovinu... 7 kila 100 kuna... -.-  nece ga moj buduci gekon vidit... a ne ne.... nesto cu vec nac u prirodi sto ce odgovarat potrebama...

Offline aquarius007

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: zagreb
  • twinki
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #10 u: Veljača 20, 2013, 23:56:33 poslijepodne »
ja razmisljam o nabavci gekona... sad sam u fazi prikupljanja informacija i ideja... taj pjesak me najvise muci... googlao sam malo prirodno staniste gekona i uglavnom mi izbacuje slike pustinje (pustinjski pijesak)... i sad ne razumijem zasto u prirodi moze a u terariju ne moze taj pjesak... htio bi napravit terarij sukladno sa potrebama zivotinje, da je najblize njegovom prirodnom stanistu i da se osjeca ugodno a opet da je meni lijep...

i bas sam dns isao malo vidit taj pustinjski pijesak u trgovinu... 7 kila 100 kuna... -.-  nece ga moj buduci gekon vidit... a ne ne.... nesto cu vec nac u prirodi sto ce odgovarat potrebama...

Ja stojim na mojoj teoriji, da se ne riskira i ne stavlja gekon odmah na pijesak te da ipak dosegne neku starost. Moja gekonica je na pijesku, ima 8 mjeseci i bez problema je na njemu. Drugi gekon, muškić je star oko 5 mjeseci i on je na kuhinjskim ručnicima (za sada). Nije da gekoni ne mogu na pjesak, ali bilo bi bolje da malo pratiš situaciju dali ga jede ili ne. Ukoliko ga jede makni ga sa pijeska da se nebi ugušio. Što se tiče pijeska iz shopa, najbolje i najsigurnije je izdvojit koju kunu više i biti siguran. Ukoliko uzimaš i dekoracju i hranu iz prirode veća je mogučnst da gekon dobi parazite i bolesti. Teraristika nije jeftina ukoliko hoćeš da radiš po pravilima i što manje da riskiraš. A to si već odlučio čim si odlučio nabaviti i gekona.
Što je s ostalom opremom? Grijači, svjetla? Ja sam ti rekla svoja iskustva, na tebi je da odlučiš.

Offline marijan2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Požega
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #11 u: Veljača 21, 2013, 04:49:18 prijepodne »
ja razmisljam o nabavci gekona... sad sam u fazi prikupljanja informacija i ideja... taj pjesak me najvise muci... googlao sam malo prirodno staniste gekona i uglavnom mi izbacuje slike pustinje (pustinjski pijesak)... i sad ne razumijem zasto u prirodi moze a u terariju ne moze taj pjesak... htio bi napravit terarij sukladno sa potrebama zivotinje, da je najblize njegovom prirodnom stanistu i da se osjeca ugodno a opet da je meni lijep...

i bas sam dns isao malo vidit taj pustinjski pijesak u trgovinu... 7 kila 100 kuna... -.-  nece ga moj buduci gekon vidit... a ne ne.... nesto cu vec nac u prirodi sto ce odgovarat potrebama...

cilj držanja kućnih ljubimaca nije imitacija prirodnog staništa, nego osiguravanje istom najkvalitetniji boravak. kao što su ljudi pisali ako je na pijesku ima mogućnosti da ga jede pa da ima problema sa stolicom. nabaviš ili neke malo krupnije kamenčiće koje nemože gutati, ili ga držiš na papirnatim ručnicima/novinama...

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #12 u: Veljača 21, 2013, 14:37:41 poslijepodne »
Ima toliko sigurninih opcija koje atrktivno izgledaju...Stvarno neznam zasto ste svi zapeli na taj pijesak?
Uglavnom je bitno da nemoze progutat podlogu i to je to, a odcepljivanje gekona nebi nikom pozelio...
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline gusteroljubac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 252
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb(Podsused)
Odg: Molim Vaše mišljenje
« Odgovori #13 u: Veljača 21, 2013, 16:36:41 poslijepodne »
npr stavi neke plocice neravne dole i na to kamenje nekakvo i super ce ti izgledat.. :up:
Gmazovi su ZAKON