Travanj 20, 2024, 01:05:14 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: puno pitanja :)  (Posjeta: 17650 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
puno pitanja :)
« Odgovori #50 u: Siječanj 10, 2007, 07:13:00 prijepodne »
AM jesi razmišljala o kojoj drugoj vrsti boe? Meni osobno su boe na 1 mjestu je su dužei imaju veće glavice pa izgledaju nekak kompaktnije.... Iz tvog posta se vidlo da prakticiraš "što veće to bolje" (što je potpuno uredu ) pa razmisli o constrictoru, imperatoru ili constrictor & imperator mix-u, duginoj boi...ima njih dosta, no ove su najzastupljenije kod nas. Narastu ti do 2 m(m), najčešće 150-170 cm i odličnog su karaktera, mirni... Evo ti slika našeg dečeca, predragi je


Aha, razlika između mužjaka i ženki je uglavnom u veličini(stručnjaci će objasnit detaljnije), ženke su u pravilu dost veče


http://img100.imageshack.us/my.php?image=dsc00255dp3.jpg
puno pitanja :)
 

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
puno pitanja :)
« Odgovori #51 u: Siječanj 10, 2007, 11:40:00 prijepodne »
Baš je predivan "mališan", jel to mix između Boa constrictor constrictor i Boa constrictor imperartor?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
puno pitanja :)
« Odgovori #52 u: Siječanj 10, 2007, 12:27:00 poslijepodne »
 
Citat: A.M.


Citat: A.M.
Kolko bi me otprilike koštao cijeli sređeni akv?



Hehe, čitam što sam napisala i .. da, misla sam terarij a ne akvarij Profesionalna deformacija


Ovisi o životinji koju misliš držati, što kazuje na samu veličinu istog, pa zatim od kojeg je materijala, rasvjeta.... ali vjeruj mi puno je jeftinje raditi terarij nego otići u dučan i kupiti isti.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
puno pitanja :)
« Odgovori #53 u: Siječanj 10, 2007, 12:37:00 poslijepodne »
Citat: skorpac
Citat: A.M.



Citat: A.M.
Kolko bi me otprilike koštao cijeli sređeni akv?




Hehe, čitam što sam napisala i .. da, misla sam terarij a ne akvarij Profesionalna deformacija




Ovisi o životinji koju misliš držati, što kazuje na samu veličinu istog, pa zatim od kojeg je materijala, rasvjeta.... ali vjeruj mi puno je jeftinje raditi terarij nego otići u dučan i kupiti isti.



Istina, ako misliš da si sama možeš napravit, odeš kod staklara ili ako češ radit od drveta odeš kod nekog koto prodaje kažeš željene dimenzije, oni ti izrežu, ti doma sve zalijepiš i napraviš sve ostalo. A i ako ne znaš napravit terarij ima punooooo ljudi tu na forumu koji znaju, pa ih možeš zamolit.

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
puno pitanja :)
« Odgovori #54 u: Siječanj 10, 2007, 12:45:00 poslijepodne »


Ako misliš radit od drveta, ja ti mogu napravit terarij, samo kaži željene dim.


A odakle si ti?

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #55 u: Siječanj 10, 2007, 12:52:00 poslijepodne »


Nik, ja bi radije uzela Bou nego Pitona ALI .. da citiram nešto što sam ovdje pročitala..


Nino G: Ženke B.Constrictora narastu gotovo dvostruko veće od mužjaka...ZA KOJU GODINU NAĆI ĆEŠ SE U SLIČNOJ GABULI KAO GITA...teška 20kg...


E.. takve stvari sam pročitala ovdje na dosta mjesta, a ja nemam uvjete za takvu zmiju.. a i ne želim nešto potencijalno jako opasno. Jedino, očito su mužjaci puno manji? Dali mogu biti sigurna da uzimam mužjaka?


Koja je razlika između mužjaka Boe i Pitona (nebitan spol)? -- zanima me puna veličina i koja je 'opasnija'? Pa da se napokon odlučim što želim i da se počnem dogovarat za terarij itd
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #56 u: Siječanj 10, 2007, 12:53:00 poslijepodne »


Hvala Johny, moram se prvo odlučit štoi kako želim..


iz Zagreba sam
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
puno pitanja :)
« Odgovori #57 u: Siječanj 10, 2007, 12:56:00 poslijepodne »


Neznam onda, to će onda bit problem, ne napravit terarij, nego za dostavu i to.


Jedino ako tebi nije problem doč u Valpovo po njega(mjesto blizu OS).

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #58 u: Siječanj 10, 2007, 13:00:00 poslijepodne »
Ajde da se sad ništa još ne dogovaramo jer ja još ni ne znam što i kako želim.. Ali hvala ti svejedno. Samo da ja vidim štoi kakopa se onda lako dogovorimo.
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
puno pitanja :)
« Odgovori #59 u: Siječanj 10, 2007, 13:39:00 poslijepodne »


Toplo bih ti preporučio kraljevskog pitona (P. regius) za početak. Zmija je prekrasna, naraste 120-150cm i ima fenomenalnu narav. Još nisam čuo za agresivnog kraljevskog pitona, a ugrizi se dese samo ako mu dajemo miša iz ruka, pa kod napada slučajno promaši. Čak i tada, ugriz nije osobito bolan i potpuno je bezopasan. Za jednog regiusa terarij 80x50x50 je OK, a ako si možeš priuštiti 100x50x50 - savršeno!


Boe, s druge strane, znaju biti i prilično agresivne (ne sve i ne uvijek, ali nikad ne znaš), a osim toga su i znatno zahtjevnije za uzgoj - pogotovo glede održavanja vlage.Edited by: Nino G

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
puno pitanja :)
« Odgovori #60 u: Siječanj 10, 2007, 13:47:00 poslijepodne »
 
Citat: Johny


Neznam onda, to će onda bit problem, ne napravit terarij, nego za dostavu i to.


Jedino ako tebi nije problem doč u Valpovo po njega(mjesto blizu OS).


Za terarij nije bed ja cu joj ga sloziti po PS-u , odnosno po kriterijima kojima slažem sve terarije. Najbitnije je trenutno da se dama odluči što želi.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
puno pitanja :)
« Odgovori #61 u: Siječanj 10, 2007, 13:56:00 poslijepodne »
ako je zmija...kraljevski piton je odlican izbor...razlozi su vec navedeni
 

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #62 u: Siječanj 10, 2007, 14:15:00 poslijepodne »
Znači mislite da boa nije dobar izbor? Ajde molim vas da mi netko kaže po čemu je piton bolji od boe (mužjaka) tj da mi netko odgovori na pitanja iz prethodnog posta, hvala
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
puno pitanja :)
« Odgovori #63 u: Siječanj 10, 2007, 14:21:00 poslijepodne »


Citat: A.M.
Znači mislite da boa nije dobar izbor? Ajde molim vas da mi netko kaže po čemu je piton bolji od boe (mužjaka) tj da mi netko odgovori na pitanja iz prethodnog posta, hvala



Pogledaj zadnji post na strani 3 ove teme. Mislim da je to odgovor na tvoje pitanje.

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #64 u: Siječanj 10, 2007, 14:36:00 poslijepodne »
Da znam ali dal mi samo može netko (ti npr ) reći zašto Boa nije dobra? Jer na prethodnoj stranici mi je predložena Boa kao odlična zmija, i meni se Boa po izgledu ljepša od pitona.. ali na nekim mjestima (ono što sam citirala npr) piše malo drukčije. Da se ne ponavljam sad .. sve sam napisala prije par postova
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
puno pitanja :)
« Odgovori #65 u: Siječanj 10, 2007, 14:49:00 poslijepodne »


Citat: A.M.
Da znam ali dal mi samo može netko (ti npr ) reći zašto Boa nije dobra? Jer na prethodnoj stranici mi je predložena Boa kao odlična zmija, i meni se Boa po izgledu ljepša od pitona.. ali na nekim mjestima (ono što sam citirala npr) piše malo drukčije. Da se ne ponavljam sad .. sve sam napisala prije par postova



Nitko ne tvrdi da boa "nije dobra". To je predivna zmija i vrlo popularan kućni ljubimac. Svejedno, nikako je ne treba smatrati početničkom zmijom i ne mogu ti je čiste savjesti preporučiti obzirom da nemaš nikakvog iskustva sa gmazovima. Slično je i s gušterima: npr. jemenski kameleon (C. calyptratus) je fascinantan gušter, čak i relativno jednostavan za uzgoj, ali svejedno bih ti za prvog guštera preporučio leopard gekona (E. macularius) ili bradatu agamu (P. vitticeps). Kad stekneš nešto iskustva i "feeling" za rad s tim životinjama onda možeš razmišljati o zahtijevnijim životinjama.



Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
puno pitanja :)
« Odgovori #66 u: Siječanj 10, 2007, 15:43:00 poslijepodne »
   ne moraš uzeti običnog regiusa možeš uzeti nekog morpha od regiusa, recimo ovakvog sa fotke. Malo je skuplji... ali..



Trenutno tu na poslu nisam imao druge fotke iste životnje.. ovu sam skinuo sa svog weba.. Žao mi je što ja kvarim fotku zmije :)Edited by: skorpac
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
puno pitanja :)
« Odgovori #67 u: Siječanj 10, 2007, 16:53:00 poslijepodne »


Evo još nekoliko zanimljivih morfova kraljevskog pitona:


Albino Clown morf:








Clown morf:








Ivory morf:








Leucistic morf:








Pastel Clown morf:








Pastel Yellow Belly morf:








Pewter morf:








Pinstripe Super Chocolate morf:








Sunset morf:








Woma morf:








Yellow belly morf:








Križanac kraljevskog pitona (P. regius) i crnog Blood pitona (P. curtus curtus):





















Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
puno pitanja :)
« Odgovori #68 u: Siječanj 10, 2007, 17:07:00 poslijepodne »
Uvenem svaki puta kada vidim Leucistica  
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline dora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
puno pitanja :)
« Odgovori #69 u: Siječanj 10, 2007, 17:16:00 poslijepodne »


Kjut. Medutim, niste pripomenuli, da ti''morphovi'' dodu i po nekolio tisca ojra/dolara, sto bi mogao jednom studentu biti svojevrstan problem...





Nego, A.M. prije nego vidis kaj bi, dakle bi li bou ili kraljevskog... jos si malo pogledaj po netu, jer ne moze ti nitko reci sto je bolje. I ja sam bila u istoj dvojbi kad sam kupovala prvu zmiju, jer i boa i kraljevski imaju prednosti i mana, a oba su mi se svidala, mozda boa cak malo vise.


Meni je konkretno najveca prepreka kod boe bila prostor. Jer, muzjak, naraste do cca 2 metra, iako moze i manje. S tim u vezi trebao bi mu terarij od 150x50x70, a nekako je to meni (tada) bio problem zgurat u sobu.


A opet, za kraljevskog treba daleko manji terarij, 100x50x50, iako ako je zmija muska, moze i manji bez problema (iako je upitno da li zenke narastu do tih ''famoznih'' metar i pol, al bumo vidli...).


Opet... kraljevski znaju bit zeznuti s klopom, znaju dosta vremena postit (sto kod boe bas nije slucaj), pa se desi (meni) da imam eksploziju populacije miseva.


Sto se tice karaktera tih zmija... navodno boe imaju malo vise ''zmijsku'' narav,znaju biti zivcane i tu i tamo ugrist (rijetko) iako cura koju znam koja ima bou veli da je predivna zivina i nikad da nije pokazala bilo kakav znak, ma ni naznaku, ''agresije''. Brijem da i tu zavisi od zivine do zivine. Kraljevski su mirni ko bubice, iako, mogu biti dosta plasljivi.


I tak... sve u svemu, izaberi onu koja ti se vise svida od te dvije vrste, jer to ti je ljubimac za narednih 30 godina.


Glede terarija... ja sam za svoju radila sama... nemam apsolutno nikakvog iskustva, sastavila sam ga u jedno popodne... jos uvijek je ziv i zdrav i funkcionira:D
Zagreb


Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
puno pitanja :)
« Odgovori #70 u: Siječanj 10, 2007, 17:54:00 poslijepodne »
jel moze koja slika varijacija boe?

kod nas u osijeku imaju bou constrictor i pricao sam sa zenskom koja ih odrzava i kaze da je dosta agresivna i da zna nekada napasti,a sad da li je to istina ili ne,svi znamo kakvi ljudi rade tamo

Osijek.....

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #71 u: Siječanj 10, 2007, 19:32:00 poslijepodne »


Hvala svima.. Dora, najviše, ti si izgleda jedina shvatila što pitam Ja sam gledala po internetu i pročitala valjda sve kaj ima o pitonu i boi (i još nekim gmazovima, ali ovo je ostalo u finalu) ali stvar je u tome da sam htjela da mi netko od vas koji se kuže praktično objasni razlike u naravi. Koja mi se više sviđa izgledom to znam sama izabrati, što se tiče terarija- 150x50x70 (za bou) nije problem znači jedino ostaje pitanje karaktera što na internetu ne mogu saznat jer sam našla različite priče.. za pitona mislim da sam svugdje pročitala da ima super narav, a za bou negdje piše da je mrak, negdje kažu da je 'opasna'.. i kako da ja onda kao početnik znam. Eto, nadam se da sad kužite u čemu je stvar.


I da, recimo taj Clown morf ili Woma ili Pastel Y.B. ili Yellow Belly.. kolka bi bila cijena toga znači?


..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
puno pitanja :)
« Odgovori #72 u: Siječanj 10, 2007, 19:37:00 poslijepodne »
Neznam, ja još nisam naišao na agresivnu bou, ova moja, tj moj je poprilično miran i staložen, možeš ga natezat i gnjavit pa ništ... stvarno neznam što bi trebao napravit da popizdi... Ja sam isto tako dvojio između pitona i boe, naravno prevladala je boa i nije mi žao... sad kad sm ih upoznao iz prve ruke mogu reć da su prekrasne,constrictor mi je ujedno najdraža i najljepša zmija




Jedna s informacijama o imperatorima i c.c-ima http://www.boa-constrictors.com/com/com.html


Pa malo o morfovima http://www.boamorphs.co.uk/


 

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
puno pitanja :)
« Odgovori #73 u: Siječanj 10, 2007, 20:16:00 poslijepodne »


Stvar je u tome da boa, čak i ako je najbolje naravi, može greškom (prilikom hranjenja i sl.) plasirati vrlo nezgodan ugriz. Boa constrictor je mnogo veća, masivnija i snažnija zmija od P. regiusa. Također, ima i mnogo dulje zube, te čak i "mali, ljubavni ugriz" od ove zmije može završiti hospitalizacijom, šivanjem i injekcijama protiv tetanusa (imam neke vrlo drage i iskusne prijatelje zmijare s takvim iskustvima).


Ja ostajem pri svojem savjetu: ako se dvojiš između boe i kraljevskog pitona - moj glas je za pitončića u svakom slučaju.


Odluka je, naravno, na tebi.

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #74 u: Siječanj 10, 2007, 20:21:00 poslijepodne »


Hvala Sad ste mi napokon odgovorili


Ja ću se još konzultirati (čekam pm) pa da se odlučim napokon.
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..