Travanj 19, 2024, 23:21:34 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: puno pitanja :)  (Posjeta: 17649 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #25 u: Siječanj 08, 2007, 20:06:00 poslijepodne »
E da.. jedno pitanje.. vjerovatno glupo, ali .. kaj ja mogu kad ne znam, a nisam nigdje pročitala Dakle- dali neka od tih zmija koje su u opciji (ovo sve što je nabrojano do sada, k.piton, boa, mliječna, kukuruzna) može ugristi?I kako to izgleda ako da?A bradonja?
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline petra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Ženski   Dob: 59
  • Lokacija: Zagreb
  • Sad sam malo veći
    • http:/
puno pitanja :)
« Odgovori #26 u: Siječanj 08, 2007, 20:17:00 poslijepodne »
Moja Žuža (Bradata) je onda vundergušter.  Od malena je naučena na ruke, i svakodnevni tretman maženja.   Ja mislim da je samo stvar u tome koliko se tko posveti životinji. Naravno da nije kao pas ili mačka, ali nas dvije smo uspostavile zavidan odnos. Kad se samo sjetim da baš i nisam bila pretjerano ushičena sa gušterom, ali znaju skoro pa svi, bolje i gušter nego pauk.(moj sin je htio pauka) A, hoćeš da ti nešto kažem, imam i pauka. Ali ne svojom voljom, to su mi uvalili. I naravno da se i o njemu brinem, samo si moram u dogledno vrijeme nabaviti pincetu od jednog metra za hranjenje jer se pauka bojim. Btw. danas se naš paukić presvukel, ali ovaj put nisam galamila na sina da mu je uvalil kučnog pauka u kutiju. Dakle sve u svemu ja opet navijam za Bradonju, to sam štela reć, a tu sam se bezveze raspisala
Zagreb/Botinec
 Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #27 u: Siječanj 08, 2007, 20:18:00 poslijepodne »
Petra
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
puno pitanja :)
« Odgovori #28 u: Siječanj 08, 2007, 20:38:00 poslijepodne »

Citat: A.M.
E da.. jedno pitanje.. vjerovatno glupo, ali .. kaj ja mogu kad ne znam, a nisam nigdje proèitala Dakle- dali neka od tih zmija koje su u opciji (ovo sve što je nabrojano do sada, k.piton, boa, mlijeèna, kukuruzna) može ugristi?I kako to izgleda ako da?A bradonja?
da,sve mogu ugristi i nezelis da te ugrize,pogledaj ove zubice kod treeboe


Osijek.....

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #29 u: Siječanj 08, 2007, 20:55:00 poslijepodne »


Da, vidla sam tu sliku već, to je i jedan od razloga zašto sam pitala


A ti ugrizi.. kolko često se to događa? I kad me ugrize.. to baš nije ko kad me maca ogrebe, tak bar izgleda.. ajde ak se nekome da reći mi malo o tim ugrizima i agresivnosti itd..
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
puno pitanja :)
« Odgovori #30 u: Siječanj 08, 2007, 21:16:00 poslijepodne »

dobrodošla , ne znam da li si razmišljala o gekonima, oni su također jednostavni, ali opet se nameæe pitanje hrane, da li si spremna uzgajati kukce ili pak kupovati (a isplativije ti je imati svoj uzgoj)?

još ne razmišljam o tome zato jer prvo moram škorpionu sredit terarij

ZAR JOŠ NISI?



Edited by: ozzy osbourne
† BLACK RAIN †

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #31 u: Siječanj 08, 2007, 21:36:00 poslijepodne »
Ne, dvoumim se samo dali da uzmem zmiju ili bradatog, ne bi ništa drugo..
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
puno pitanja :)
« Odgovori #32 u: Siječanj 09, 2007, 05:44:00 prijepodne »
A zbog čega se dovumiš? Teraristika je strašano zarazna i kad jednom uzme maha.... onda je gotovo, začas je tu podosta živine


Što se ugriza tiče, ja nisam imao još susreta s time jer fakat dobro pazim da ne diram glodavce kad idem zmiji, isto tako čitaš njezine znakove i sve 5. Mislim da bi trebala više razmislit o zmiji baš zbog hrane koju je teško nabavit ako sam ne uzgajaš, a bradonje žderu jako puno...isto tako puno manje brige je s zmijom nego gušterima... uzmi sve u obzir i dobro razmisli, a o ovoj tree boi ne trebaš ni razmišljat jer ima 4 dobra razloga (vidla si ih na slici) da je početnici ne kupe

 

Offline Ting

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
puno pitanja :)
« Odgovori #33 u: Siječanj 09, 2007, 08:27:00 prijepodne »
Iako bradate imam tek 3 mjeseca sigurno mogu reći da se ne boje ruke. Za cvrčkom bi mi se popele na glavu. Ali stvarno puno jedu (4-5 cvrčaka odjedamput ili 15-20 brašnara).
 

Offline Infernal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 631
puno pitanja :)
« Odgovori #34 u: Siječanj 09, 2007, 08:27:00 prijepodne »

Citat: Nik
uzmi sve u obzir i dobro razmisli, a o ovoj tree boi ne trebaš ni razmišljat jer ima 4 dobra razloga (vidla si ih na slici) da je poèetnici ne kupe

na slici je samo jedan razlog(zubi),koja su ostala 3 razloga?
Osijek.....

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
puno pitanja :)
« Odgovori #35 u: Siječanj 09, 2007, 10:33:00 prijepodne »
 
Citat: Ting
Iako bradate imam tek 3 mjeseca sigurno mogu reći da se ne boje ruke. Za cvrčkom bi mi se popele na glavu. Ali stvarno puno jedu (4-5 cvrčaka odjedamput ili 15-20 brašnara).


..    toliko jedu dok su jako male... moje odrasle dnevno pojedu 20 cvrčaka i uz to zelenjavu....
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
puno pitanja :)
« Odgovori #36 u: Siječanj 09, 2007, 12:11:00 poslijepodne »
Citat: Infernal
Citat: Nik

uzmi sve u obzir i dobro razmisli, a o ovoj tree boi ne trebaš ni razmišljat jer ima 4 dobra razloga (vidla si ih na slici) da je poèetnici ne kupe


na slici je samo jedan razlog(zubi),koja su ostala 3 razloga?


Prebroji zubiće pa ćeš vidit zakaj 4
 

Offline DanChY

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #37 u: Siječanj 09, 2007, 12:58:00 poslijepodne »
Ma zubi su najmanji problem,kaj plasite curu !

ako se vec i odlucis za zmiju,samo pazi kako handlash s njom i bit ce u redu,za sve ostale informacije imash ovaj forum !


Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
puno pitanja :)
« Odgovori #38 u: Siječanj 09, 2007, 14:26:00 poslijepodne »


Citat: ozzy osbourne

još ne razmišljam o tome zato jer prvo moram škorpionu sredit terarij

ZAR JOŠ NISI?





Ma jesam, ali kupujem novi terarij(Infernal mi ga radi), pa zato kažem, kupujem novu dekoraciju(bilje i sve ostalo).


A što se tiće ugriza zmije to će ti se najvjerojatnije dogoditi kada je ona uzrujana nećim ili ako osjeti opasnost, NIJEDNA ŽIVOTINJA NEĆE UGRISTI I UBOSTI AKO NIJE NEĆIM UZRUJANA ILI OSJETI DA JE UGROŽENA. A posljedice toga možeš vidjet i pročitat malo o tome na sljedećem linku [url]https://www.akvarij.net/forum/forum_posts.asp?TID=17554&P N=6[/url]

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #39 u: Siječanj 09, 2007, 16:36:00 poslijepodne »


Evo ovako, da vas obavjestim :)


Odlučila sam se definitivno za zmiju.. iz više razloga, glavni je zbog toga što je mogu ostavit samu duži period a oko guštera je previše brige (vremenski) a mene strah da neću bit u mogućnosti nekad. A i što više gledam te zmije sve mi se više i više sviđaju..


Ok.. sad razmišljam koju bi.. meni se strašno sviđa Piton regius.. ili Tree boa.. možda nađem i nešto treće.. :)
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
puno pitanja :)
« Odgovori #40 u: Siječanj 09, 2007, 17:06:00 poslijepodne »


Tree boa je meni najlijepša zmija i da sam na tvome mjestu uzeo bi si nju iz tri razloga:


1.Manja je od pitona


2.treba manji terarij(što će ti manje prostora zauzet u sobi ili di ju već misliš držat)


3.Osobno mi je puuuuuuno lijepša od Piton regiusa(kraljevskog pitona).


A ti sad razmisli, možda nemamo ista mišljenja, ali istina je...

Offline aspidelaps

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
puno pitanja :)
« Odgovori #41 u: Siječanj 09, 2007, 17:14:00 poslijepodne »


Jesi ti ikada Johny držao tree bou?? Cura po prvi put hoće zmiju a ti bi odma tree bou! Corallus hortulanus je jedna od najtežih zmija (govorim o zmijama koje su češće kod terarista) pogotovo ako je mlada, odrasle su uglavnom uvoz pa je to još gore.
 

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #42 u: Siječanj 09, 2007, 17:35:00 poslijepodne »


Ali zato ja imam prijatelja Aspidelapsa koji će meni pomoći


Ma, moram se ja prvo odlučiti, rekla sam ti.. ima vremena .. nigdje mi se ne žuri, dobro ću razmisliti.
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline aspidelaps

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
puno pitanja :)
« Odgovori #43 u: Siječanj 09, 2007, 17:37:00 poslijepodne »


Evo vam slike mojih zmija slikane pred 2 minute, na ruci su i u usporedbi je 10 lipa sa strane





Ovo je hortulanus (blood crvenih roditelja, he he, patite) koji ima oko 4 mjeseca i jede "sam" što znaći da mi kadkad treba i malo manje od sat vremena da ga nahranim...





Ovo je hortulanus "star" "čak" 2-3 mjeseca koji dok ga nahraniš osjediš, i to ne hraniti nego šopati!





Dakle sada vidite kolike su im glave i vrat pa si zamislite kako je to hraniti/šopati i s čim....


A da, imaju i zube


Velike


I bole


 

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #44 u: Siječanj 09, 2007, 17:48:00 poslijepodne »


Krasne su ti zmijice.. ja bi


E da.. Jesam napisala kralj. pitona? to je isto opcija koja mi se jako sviđa..
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #45 u: Siječanj 09, 2007, 17:50:00 poslijepodne »


ali meni se Tree boa najviše sviđa u esmerald varijanti.. to mi je prekrasno..


..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
puno pitanja :)
« Odgovori #46 u: Siječanj 09, 2007, 19:03:00 poslijepodne »
 
Citat: Johny


Tree boa je meni najlijepša zmija i da sam na tvome mjestu uzeo bi si nju iz tri razloga:


1.Manja je od pitona


2.treba manji terarij(što će ti manje prostora zauzet u sobi ili di ju već misliš držat)


3.Osobno mi je puuuuuuno lijepša od Piton regiusa(kraljevskog pitona).


A ti sad razmisli, možda nemamo ista mišljenja, ali istina je...


Slažem se sa sva tri tvoja navoda, ali to definitivno nije zmija za početnika!
Ta zmija zahtjeva uvjete koje, usudio bih se reći skoro pa niti jedan početnik ne bi uspio zadovoljiti. Uz to bih žalio navesti i njen temperament! Plaha, brza (bolji izraz munjevita) zmija koja ima jako velike i oštre zube, čiji ugriz seže duboko u meso što izaziva jako krvarenje. Zahtjeva uvjete konstantne visoke vlage... uglavnom dosta je osjetljiva i kada je mala ne želi jesti!

Možda bi je i uspjela ovako malu odhraniti, ali... moja je prognoza sa suprotno 90%.

Rađe prije nje uzmi neku drugu zmiju, da malo stekneš sami osječaj kretanja zmije, da skužiš kada je zmija nervozna,..... uglavnom to bi sa tree boom bilo puno teže nego sa nekim manjim kraljevskim pitonom.

Naravno da češ ti sama odvagnuti.. ali nemoj ništa uzimati prije nego životinji osiguraš sve što joj je potrebno.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #47 u: Siječanj 09, 2007, 20:30:00 poslijepodne »


Da naravno, prvo ide terarij i sve a onda zmija, to opće nije upitno..


Eto nakon puno razmišljanja-- mislim da će moj izbor biti Piton regius. Prekrasan mi je, a i narav mi se sviđa.. naročito pošto ne znam ništa (praksa mislim) o zmijama..


E sad.. terarij.. koja veličina? Dali se oni penju po granama? (pretpostavljam da je pitanje jako glupo ali.. ) Meni se sviđa kad je terarij viši, ali ne znam jel to prikladno za njih.. Kolko bi me otprilike koštao cijeli sređeni akv?


Početkom2og mjeseca imam ispite, tako da bi to sve obavljala poslije 10.02., tj onda bi sve doma dofurala, ne znam kolko je potrebno da mi netko napravi terarij, da nađem zmiju itd..


Koja je razlika između mužjaka i ženke? Znam da se ne zna bez sondiranja, mislim karakterno.


I thank you all još jednom na pomoći :)
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline A.M.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
puno pitanja :)
« Odgovori #48 u: Siječanj 09, 2007, 20:33:00 poslijepodne »


Citat: A.M.
Kolko bi me otprilike koštao cijeli sređeni akv?



Hehe, čitam što sam napisala i .. da, misla sam terarij a ne akvarij Profesionalna deformacija
..Bolje da šešir nemam, pod njime ðavo drema, sneva i izvoljeva, ðavo mi je kriv ..

Offline Johny

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 821
  • Spol: Muški   Lokacija: Valpovo
    • http://www.akvarij.net
puno pitanja :)
« Odgovori #49 u: Siječanj 09, 2007, 22:05:00 poslijepodne »
Citat: aspidelaps



Jesi ti ikada Johny držao tree bou?? Cura po prvi put hoće zmiju a ti bi odma tree bou!





Sorry, mislio sam da se možda predomišlja zbog veličine ili nešto tako, a htio sam samo pomoći. A po ovome što je Skorpac napisao (nisam od prije znao, pa sam joj zato to savjetovao) nisam baš siguran da je to najbolja ideja.