Travanj 19, 2024, 07:38:45 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Novi-stari akvarist, avantura u 300 litara  (Posjeta: 889 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mephetran1

  • Član redakcije - lektor
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek
    • Hrvatski Leopard Gekon forum
Novi-stari akvarist, avantura u 300 litara
« u: Travanj 13, 2017, 20:02:26 poslijepodne »
Lijep pozdrav svima. Dugo sam član foruma već, ali se nisam bavio akvaristikom 10ak godina, barem. U trenutku inspiracije i nostalgije, odlučio sam se vratiti hobiju. Došao sam u posjed juwela rio 300 od starog prijatelja akvarista. Od opreme imam sve, a kupio sam i novi eksterni filter ( jbl e901). Plan je sljedeći: držati neon tetre, par vrsti zivorotki (black molly, platty i mozda guppy), koridorasi, ancistrusi, standardno mjesovito. E sad, budući da sam jako dugo izvan hobija, a nikad nisam imao biljne akvarije, sad bih htio da bude bogato raslinjem. Ne želim za početak nista što treba posebno svjetlo ili dodatni CO2, želim nešto što se lako drži. Nemojte misliti da nisam čitao vodiče na netu, ali uvijek mi je draže saslušati nekoga s iskustvom tko može u lice reći što je dobro, a što nije. Dakle, htio bih pomoć oko odabira supstrata za podlogu i izbor biljaka, također bih volio da mi netko kaze koliko cega, kolicinski trebam. I za kraj, najbitnije, tko ima najbolje biljke za kupiti? :D

Hvala unaprijed, cijenit ću svaki doprinos ovoj mojoj avanturi u 300 litara.

Offline ImBoB

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Velika Gorica
Novi-stari akvarist, avantura u 300 litara
« Odgovori #1 u: Travanj 15, 2017, 18:58:47 poslijepodne »
Ja u svome kozicnjaku imam ludwigiu sp mini red, slaba je rasvjeta i ne dodajem nikakav co2, jedino sta ubacim profito 2.5ml svakih tjedan dana (30l je akvarij) - u akvariju je sljunak, nema nikakve zemlje. Uglavnom biljka raste ko luda korijenje izlazi posvuda, iz jedne stabljike mogo bi sad imat jedno 5 komada najmanje, u dva tjedna naraste duplo veca tako da mi je bas super i ljepo izgleda.To je nasalost jedino sta mogu doprinjet jer nis drugo osim mahovine i ludwigie nisam imo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline mephetran1

  • Član redakcije - lektor
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Osijek
    • Hrvatski Leopard Gekon forum
Odg: Novi-stari akvarist, avantura u 300 litara
« Odgovori #2 u: Travanj 15, 2017, 19:48:30 poslijepodne »
To mi zapravo znaci jer sam htio bqs tu ludwigiju staviti :) hvala, svakako cu sad staviti!

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk