Travanj 18, 2024, 16:02:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: "Klizište"  (Posjeta: 1318 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mins

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
  • I mala riba je - riba.
"Klizište"
« u: Prosinac 09, 2010, 13:02:50 poslijepodne »
Ne znam je li bila tema o tome, ali kada god napravim brežuljak (iako ga učvrstim barijerom-pregradom  kamena, korijena ili nečeg sličnog) nakon nekgo vremena se izravana i razina podloge bude ista. S obzirom da stavljam vulkanit pomješan sa nekom kupovnom hranjivom podlogom (kao sera floradepot) i preko toga sitni šljunak za završni sloj desi se da taj vulkanit ispliva (valjda klizenjem pijeska prema prednjem dijelu). I kako se riješava postojanost uzvisina prema stražnjem dijelu. Mislim, akvariji imaju podloge (gledano s boka)  nagnutu pod 45 stupnjeva...a preko toga bilje...kako li samo uspjevaju?
Pet ribljih sloboda: site i kvalitetno hranjene, u ugodnom okruženju, bez ozljeda, boli i bolesti, sa slobodom prirodnog ponašanja i izostankom stresa i strahova.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: "Klizište"
« Odgovori #1 u: Prosinac 09, 2010, 14:16:36 poslijepodne »
Ja sam pijesak napunio u žensku najlonku, čarapu, neke crne ili smeđe boje, ovisi o boji podloge i preko nje bacio pijeska, i niš se ne vidi i čvrsto stoji :)

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: "Klizište"
« Odgovori #2 u: Prosinac 09, 2010, 14:38:17 poslijepodne »
i ja sam taj problem riješavao s čarapom, jedini problem je ako je podloga drugo boje od čarape, prije ili kasnije čarapa će provirit. Cirkulacija je zeznuta stvar i sustav jednostavno uvijek ima za cilj nivelirati podlogu ma što god ti napravio.

Uskoro ću slagati jedan mountain scape, pa ću probat nešto smislit kak da zadržim podlogu. Do tada  :nerd:

Offline gefufna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
Odg: "Klizište"
« Odgovori #3 u: Prosinac 09, 2010, 14:49:19 poslijepodne »
Ma ne znam, ja čarape perem u veš-mašini.
HaHa nisam mogao odolit!
Sorry