Travanj 18, 2024, 09:19:04 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: zamjena podloge u akvariju  (Posjeta: 1022 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wildfire2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
zamjena podloge u akvariju
« u: Travanj 03, 2018, 13:59:19 poslijepodne »
Imam akvarij Juwel Rio 180 u kojem trebam zamjeniti podlogu ( barem mislim), pa me zanima koju podlogu bi mi preporucili da je dobra za biljke. U akvariju imam dosta biljki koje rastu dobro, ali svaka biljka brzo propada (listovi zute, imaju rupe, trunu itd) Dodajem redovno easycarbo i profito, ali nista se znacajno nije promjenilo. Rasvjeta je original koja ide sa Juwel Rio 180 i lampe su mjenjane nakon godinu dana rada. Kada sam slagao akvarij stavio sam samo pijesak za akvarij granulacije 1-3mm pa se nadam ako promjenim pijesak i ubacim neku hranjivu podlogu da ce se stvar popraviti :) U akvariju su neonke, ancitrusi, guppy, crne udovice, hokejke i jos neki cistaci koje nezz koji su. Molim vas za savjet oko podloge buduci da akvarij moram seliti odmah bi popravio gresku koju sam napravio u startu. Kako odraditi zamjenu podloge i seljenje akvarija da ribe sto manje trpe?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: zamjena podloge u akvariju
« Odgovori #1 u: Travanj 03, 2018, 14:12:40 poslijepodne »
a  da probas prvo  dodavati i makroelemente. Hranjive podloge ti isto nisu trajno rijesenje. Kupi easylife fosfo, nitro i kalium i probaj to dozirati po uputama. Jer ubacivanje mikroelemenata i easy carba bez makroelemenata i nema previse smisla. Mislim, OK je dodati profito povremeno u neki low light ali redovno doziranje samo mikroelemenata nije neka korist.

Offline wildfire2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: zamjena podloge u akvariju
« Odgovori #2 u: Travanj 03, 2018, 14:25:24 poslijepodne »
Znaci kupim sve ovo i dodajem po uputama kako pise na proizvodu. Ako je tako to mogu probati, ali ako je potrebno puno kemijanja i znanja onda jbg :) tele sam za to.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: zamjena podloge u akvariju
« Odgovori #3 u: Travanj 03, 2018, 15:14:19 poslijepodne »
pa nije da je nesto drugacije od doziranja profita. Nisam ih dosta dugo koristio, ali ako se ne varam, sva easy life gnojiva su slozena tako da ih u biti doziras istu kolicinu. Jedino nemoj u isto vrijeme stavljati mikro (profito) i makro (nitro, fosfo, kalium).
Potrosnja hranjivih tvari prvenstveno ovisi o jacini rasvjete. A Rio 180 je po tom pitanju sasvim solidan. Tak da sve ostalo moras prilagoditi rasvjeti.

Offline wildfire2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: zamjena podloge u akvariju
« Odgovori #4 u: Travanj 03, 2018, 23:27:54 poslijepodne »
Puno hvala...bedem se javio kada kupim sve ovo, pa se budemo još malo porazgovarali :D

Offline wildfire2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: zamjena podloge u akvariju
« Odgovori #5 u: Travanj 04, 2018, 21:46:25 poslijepodne »
Mozes li mi reci kada je koje najbolje dozirati? Koje prije paljenja rasvjete, a koje nakon gašenja?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: zamjena podloge u akvariju
« Odgovori #6 u: Travanj 04, 2018, 22:08:49 poslijepodne »
makro ujutro, mikro navecer

Offline wildfire2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: zamjena podloge u akvariju
« Odgovori #7 u: Travanj 05, 2018, 21:47:15 poslijepodne »
Hvala!