Travanj 26, 2024, 00:31:31 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 54 litre  (Posjeta: 5641 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 54 litre
« Odgovori #25 u: Listopad 20, 2016, 11:44:58 prijepodne »
Bucephalandra je izbacila tri cvijeta. ja sam onda izbacio nju - tj. premjestio sam je u veci akvarij gdje je slabije svjetlo, jer se zaalgarila.
sa crvenim biljem sam zadovoljan. Althernanhera mi je prekrasna, kao i ludwigia mini red. alternanthera mini ide stidljivo, ali ide. morat cu je malo osloboditi da bude vidljivija... proserpinaca mi je dobila lijepu crvenu boju - prebacena je na mjesto hm-a koji je dosao u svoj neki prirodniji srednji plan, i bitno je reduciran. dobit cu i blyxu kroz neko vrijeme.... tako da slijedi jos malo tumbanja prije nego sto se raspored ustali i priblizi zamisljenom.
 LikssOn, bucephalandru vezes za drvo/korijen (moja je samo 'zagurana'), kako si rekao kao anubias.
Nisam racunao da se veze za nesto, prvo sam ju narucio, pa tek onda to procitao. Sad nisam siguran gdje bi je smjestio i za to da ju pričvrstim. Imas li sliku to kad procvjeta, kako izgleda?

Sent from my Huawei G8


Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: 54 litre
« Odgovori #26 u: Listopad 20, 2016, 13:55:16 poslijepodne »
stavi malo u sjenu... a slike nemam, ti cvjetovi se se nisu odrzali duze od dan-dva... a ja bas nisam brz sa fotoaparatom. dok izvrsim psihicke pripreme, ocistim staklo, presadim sto treba, recnem osteceno lisce.... a i uvijek nesto iskrsne....ode cvijet.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 54 litre
« Odgovori #27 u: Listopad 21, 2016, 06:34:33 prijepodne »
stavi malo u sjenu... a slike nemam, ti cvjetovi se se nisu odrzali duze od dan-dva... a ja bas nisam brz sa fotoaparatom. dok izvrsim psihicke pripreme, ocistim staklo, presadim sto treba, recnem osteceno lisce.... a i uvijek nesto iskrsne....ode cvijet.
Razocaran sam cinjenicom da cvijet traje tako kratko, ali sta ne tu je. Ajde, probat cu ja nabacit slike, kad procvjeta :D

Sent from my Huawei G8


Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: 54 litre
« Odgovori #28 u: Listopad 21, 2016, 12:53:50 poslijepodne »
Ovisi o vrsti i uvjetima koliko ce cvijet trajati. Ja imam jednu koja zna baciti po 2-3 cvijeta jedan za drugim, pa taman jedan ocvate kad drugi procvate, a dok se treci sprema.



Lol, gledam sad sliku i brojim 5 cvjetova. :D
Viktor via mobile

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: 54 litre
« Odgovori #29 u: Listopad 21, 2016, 17:10:49 poslijepodne »
Ovisi o vrsti i uvjetima koliko ce cvijet trajati. Ja imam jednu koja zna baciti po 2-3 cvijeta jedan za drugim, pa taman jedan ocvate kad drugi procvate, a dok se treci sprema.



Lol, gledam sad sliku i brojim 5 cvjetova. :D
Viktor via mobile
Bilo bi ljepo kad bi drzala cvijet bar mjesec dana, haha. Ja sam od 5 vrsta uzeo ovu Theia, izgledom podsjeca na anubias. Jos ju nissm ni dobio, a vec pricam o cvijetu. Kad vidim ribu/biljku, ja sam ko malo djete kad dobije dragu igračku :D

Sent from my Huawei G8