Ožujak 28, 2024, 17:42:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Hladni Juwel Rio 125 - last minute preporuke i savjeti  (Posjeta: 805 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline demza

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Dubrovnik
Hladni Juwel Rio 125 - last minute preporuke i savjeti
« u: Siječanj 10, 2012, 22:04:52 poslijepodne »
Vrijeme je da par pajčolanki, jednog misgurnusa, te jabučara i zabricu preselim iz apartmana u penthouse, pa bih molio za last minute savjete i preporuke. Početak setupa Ria 125 je planiran za vikend (dok se pojača konstrukcija ormarića), pa ima nešto vremena.

Kako je osnovna ideja da se ne ide sa sadnjom biljaka (podloga), već kombinacija drveta + Anubiasi, zamislio sam kombinaciju Anubias barteri i v.nano na panju mangrova (panj nabavljen, povelik) u lijevom kutu, postavljeno dijagonalno prema sredini.
Malo me muči što bih volio "sakriti" kučište filtera bez sadnje biljki (napominjem, sadnje u podlogu), stoga bih volio preporuku za biljku koja bi mogla to "odraditi". Eventualno terasica sa podlogom i šljunkom, no nekak mi se čini da uz dvije pajčolanke i misgurnusa, to ne bi potrajalo  :D


Offline demza

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: Hladni Juwel Rio 125 - last minute preporuke i savjeti
« Odgovori #1 u: Siječanj 14, 2012, 11:52:54 prijepodne »
Sljedeći vikend ću navraćati do Splita, pa bih molio ako netko u Splitu ima Anubiasa barteri (nebitno da li je v.barteri ili v.nana (petite)) , Pistie stratiotes ili Cladophora aegagropila za prodati molio bih da se javi.
Svakako bih volio Splićane da me upute na Zoo shopove sa izborom bilja ukoliko se nitko ne javi za prodaju bilja.
Hvala