Ožujak 28, 2024, 10:20:11 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 360 L  (Posjeta: 9049 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
360 L
« u: Rujan 11, 2013, 23:37:40 poslijepodne »
Eto,  dugo vremena ja  vec   mastam o velikom akvariju, spremam filtere, cikliram vodu po posudama,  sakupljam oblutke, drljam, prtljam i nadam se.  U zadnjih  par tjedana eto i na svojoj mastariji radim uzivo.  Za sad sam pripremio jedan JPG samo kao  brzi foršpan kvalitetnih slika akvarija, koje cu  uploadati cim odlucim  za finalni  dizajn, tocnije odluka je pala treba isti sloziti  :)
Akvarij ce imati golo dno, samo sa aranziranim pokojim  vecim oblutkom  i na njemu anubiasom, no o tom po tom! U akvariju je osam  zlatica: 1 ranchu,  2 orande (jedna  zlatna jedna kaliko), 2 klasicne pajcolanke, 2 teleskopa, 1 ryukin.  Drustvo im pravi  gibiceps, nerite i 2 jabucara.

O akvariju malo, 200*45*40, centimetarsko staklo



Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: 360 L
« Odgovori #1 u: Rujan 12, 2013, 07:14:19 prijepodne »
poo zadnjoj fotki, sviđa mi se kako je složen postav u akvariju, a i ostalo :)
pitanje, reko si golo dno, zašto ?

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #2 u: Rujan 12, 2013, 08:09:44 prijepodne »
Zato  sto ž8racionalizacija) mi se- dopada  vise  od sljunka,  zato da ne trosim nepotrebne   litre  na  hardscape, jednostavnije je odrzavanje.   U principu nikad nebih isao na  takvo rijesenje  u tako velikom akvariju da se  nije igrom slucaja desilo da sam ribe stavio prije okolnog setinga i meni je bilo "čudno" privlacno, ali tek nakon  super  reakcija drugih ljudi i frenda akvarista sam odlucio   ici u tom smjeru.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 360 L
« Odgovori #3 u: Rujan 12, 2013, 10:22:00 prijepodne »
sviđa mi se jako cijela priča, setup je lijep, ali ti, iz praktičnih razloga ne preporučam da na dnu nemaš nikakvu podlogu!
naime, puno je ribica (maaaaaaalikice previše, vidjet ćeš  :P) i kad krenu kakati.....pa dizati te kakance u "zrak"....
tak da bih ti ipak savjetovala barem tanki sloj šljunka, možda čak krupnijeg - 5-8 mm granulacije - nekih 1-2 cm....
no, na tebi je odluka, naravno :)

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #4 u: Rujan 12, 2013, 11:06:03 prijepodne »
Hvala, pa iskreno sam o tom razmisljao kao o relanoj opciji s  vrmenom, naime  jedan od problema na koji sam naletio je da nisam  ni  mogao naci sljunak koji mi se dopada, no velim s  vremenom, vidjet cu dal sljaka ovako ili ne.

Sto se broja riba tice, sto predlazes, koji broj bi bio  idealan? Donedavno bih se svađao kako je  40 litara po ribi dosta no kad ih vidis  kako rastu  cim imaju mjesta i u drugu ruku kako im se repovi pigaju cim su u premalo litara, obrnes plocu. Iskreno imam dva teleskopa unutra,  a oba imaju   cini se poprilicnih  problema  s mjehurom i nekako nemam dojam da se rastom razvijaju na bolje.  Plus to  aktivno razmisljam  da se rijesim gibicepsa, jer puzevi  daleko uspjesnije rijesavaju alge  (uvjerio sam se i nisam mogao sebi doci, gibiceps   ne sluzi nicemu) no ne znam koliko je on realno otezanje na higijenu u akvariju jer je drasticno manji od njih i jos  k tome proiizvodi puuuuuuuno manje  otpada.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 360 L
« Odgovori #5 u: Rujan 12, 2013, 11:30:58 prijepodne »
pa, gledaj, ja ih imam u duplo većem akvariju isti broj (dobr, + milijun ancića, no njih ne računam)...
moje je iskustvo da je neka priča (kojoj sam se isto smijala, da se razumijemo!) od 50-70 l brutto (dakle, sa svime nutra) čisto OK po jednoj zlatnoj
dobro, pajčolankice doista traže manje, njima bi bilo 40-50 l (nategnuto) dosta...
ma ne znam zapravo - shvatila sam samo da za njih što veći akv. to bolje i to je to :)

što se tiče gibicepsa - ne znam znaš li, al ako ga doista imaš - to čudo naraste 35-50 cm! (vidi mog na slikama - velik je ko šlapa)
i nije neke velike koristi osim možda za alge na staklu, no dno ne čisti nikak - on je samo blentavi simpatični, nekad zločesti, ser***
koji, doduše, nije otežanje za higijenu...

tak da ti njega preporučam udomiti kod nekog tko ima što veći veći akvarij....a tu priču s algama pokušaj riješiti s ancićima i  puževima

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #6 u: Rujan 12, 2013, 12:13:22 poslijepodne »
Da znam koliko naraste i planiram ga imati jos malo dok je ovako malen i simpatican, kad preraste akvarij ide. I  da, je  seronja,  strasno netrpeljiva riba... 

Što se broja riba tice, apsulutno se  slazem, vec za ovaj broj sam morao 3 razdjeliti jer mi se po preseljenju u novi stan slilo zlatica iz 3-4 akvarija.  Sad sam zadrzao one koje su mi  najpriraslije srcu no iskreno sam svjestan da cu morati vjerovatno jos rezati, no za to cekam da vidim razvoj tih plivacih mjehura. Najcudnije je sto se kod  zlatica stvarno vidi u rastu i ponasanju dal imaju dovoljno ili pak premalo mjesta.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 360 L
« Odgovori #7 u: Rujan 12, 2013, 12:23:23 poslijepodne »
ništa, čuvaj kenjca koliko ide - mene ta luda riba ponekad nasmije baš ono, naglas....kad krene budaliti i praviti se važan a ostala ga ekipa gleda kao da je pao s Marsa :D

ovo s mjehurima-  hah, što ću ti reć - i moj teleskopić u zadnje vrijeme dubi na glavi - skužila sam da je, za sad, najefikasnije kad ga pustim dan-dva na dijeti - nema papanja, dobro
se iskaka i - voala
no, čim se najede - opet glumi gljvu  :rolleyes:

pust sad ovako, ako vidiš da se s ribicama neš zbiva što ne valja - viči, pa ćemo smisliti što dalje!

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #8 u: Rujan 13, 2013, 22:54:23 poslijepodne »
Pa da, to je  neki okvirni plan. Na kraju  krajeva  Kells  slaže hladnovodni, a   mi  vjecito dilamo ribe i opremu  pa  ce  ako   bude previse   lako koja  zaplivati kod njega  :)

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #9 u: Rujan 21, 2013, 14:47:18 poslijepodne »
Evo,  gotov   je  setu, ribe sretne i debele, a  ja jos sretniji...  Nažalost i  deblji  :D

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 360 L
« Odgovori #10 u: Rujan 23, 2013, 08:41:55 prijepodne »
jako lijepo, čestitam  :klap:
no, silno me zanima kako će ti (ogoljeno) dno izgledati nako  par dana papanja i kakanja  :P

Offline nautilu007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 337
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Baden-Baden / Njemačka
Odg: 360 L
« Odgovori #11 u: Rujan 23, 2013, 21:07:57 poslijepodne »
jako simpatično.

baš mi se sviđa.

sretno sam zlaticama :) - ubrzo će im biti tjesno ;)

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #12 u: Rujan 24, 2013, 07:29:24 prijepodne »
@baby  -bumo vidjeli, nekako se i ja  tog  bojim, no  tu smo da se   igramo :)   Bitno samo da su ribeki sretni.

@nautilu -iskreno, nadam se, radije  bih da ih moram  udomljavati  ali da su ove koje imam  fino velike.  Velike  zlatice  su mi pojam.  Kad sam vidio one  tvoje sa  onim mega prekrasnim repovima  sam  htio plakati od ljubomore :)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: 360 L
« Odgovori #13 u: Rujan 24, 2013, 07:47:55 prijepodne »
Lep veliki akv u kome ce zlatne uzivati!

I mene brine to dno bez icega. Lepo to sad izgleda, ali... Mislim da ces morati ubaciti neku pumpu koja ce dizati sve sa dna da filteri to mogu povuci. Ili cesto cistiti.
Isto tako mislim da bi ti akv bio puno stabilniji sa dobro zacikliranom podlogom (bar u tankom sloju).
Kakve filtere koristis?
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 360 L
« Odgovori #14 u: Rujan 24, 2013, 08:25:02 prijepodne »
@baby  -bumo vidjeli, nekako se i ja  tog  bojim, no  tu smo da se   igramo :)   Bitno samo da su ribeki sretni.

@nautilu -iskreno, nadam se, radije  bih da ih moram  udomljavati  ali da su ove koje imam  fino velike.  Velike  zlatice  su mi pojam.  Kad sam vidio one  tvoje sa  onim mega prekrasnim repovima  sam  htio plakati od ljubomore :)

hehe, sad znam kome ću uvaliti moje kitove ..... kad mi pukne film :P

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #15 u: Rujan 26, 2013, 00:49:25 prijepodne »
hehe, ne baby, u tom slucaju se vec vidim kako razvaljujem zid za jos jedan no malo veci :)

-dakle ne jos dok se fina cijski ne oporavim. ;)


Filteri su dva Aquacleera 500tke, za sad i za ovu kolicinu riba dovoljni no vidjet cemo za duge staze. Iz jasnih razloga trenutno ne razmisljam o nicem novom, jacem i skupljem. nazalost laksa je opcija s vremenom smanjiti broj riba, sto ce iovako trebati. Sto se pak pumpe tice, razmisljao sam o tome i za sad ne vidim da ima potrebe, inace akvarij je blizu sifona tako da je otpust vode i sifoniranje poprilicno jednostavno.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 360 L
« Odgovori #16 u: Rujan 26, 2013, 07:23:22 prijepodne »
hehe, ne baby, u tom slucaju se vec vidim kako razvaljujem zid za jos jedan no malo veci :)

-dakle ne jos dok se fina cijski ne oporavim. ;)

haha, pa i nisam mislila tak skoro :P

nego, savjetujem ti ipak, ako ikako možeš, stavi im pumpu za zrak u najskorije vrijeme - prvo-dobro je da je imaju radi prozračivanja, drugo-krasna igračka malim bedakima, treće-može dobro izgledati :)
doduše, može ti smućkati dno (kojeg nemaš ;)) - ne znam,razmisli o toj opciji

inače - prekjučer smo usisavali našu podlogu - jooooj....doista me brine kak će to kod tebe izgledati

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #17 u: Rujan 26, 2013, 09:49:34 prijepodne »
Ne boj se  fotkati cu  kroz  koji tjedan  pa  cemo  vidjeti, a na kraju krajeva  nema  nis jednostavnije  nego   zasipati sljunak...  Sto se   pumipce  tice,  da to  planiram, cak stovise imam i pumpicu, tako  da   je to na redu ovaj vikend  vjerovatno.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 360 L
« Odgovori #18 u: Rujan 26, 2013, 11:44:41 prijepodne »
to je moj đak :D !!!

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: 360 L
« Odgovori #19 u: Rujan 26, 2013, 12:45:21 poslijepodne »
meni ovo fantasticno izgleda....ok, mozda zaista fali sljunka na dnu..ali, mislim da je, upravo radi odrzavanja ovako lakse, naime...kod izmjene vode samo posisa po dnu...nema problema sa recimo onim usisavacima koji filtriraju pijesak i vracaju ga nazad.....
U svakom slucaju, prekrasna ideja...prekrasan akvarij...i, super zanimljiv postav!
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 360 L
« Odgovori #20 u: Rujan 26, 2013, 15:11:44 poslijepodne »
meni ovo fantasticno izgleda....ok, mozda zaista fali sljunka na dnu..ali, mislim da je, upravo radi odrzavanja ovako lakse, naime...kod izmjene vode samo posisa po dnu...nema problema sa recimo onim usisavacima koji filtriraju pijesak i vracaju ga nazad.....
U svakom slucaju, prekrasna ideja...prekrasan akvarij...i, super zanimljiv postav!

kao što već rekoh - to je moj đak!  :clown:

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #21 u: Rujan 27, 2013, 02:20:24 prijepodne »
Delbi hvala, istina je  Babay je imala  prste u ovome kompletno!   (Jos jednom  zahvaljujem)    :zagrljaj: :zagrljaj: :zagrljaj: :zagrljaj: :zagrljaj:

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #22 u: Siječanj 31, 2014, 00:27:19 prijepodne »
Mali  update:

Ribice su eto izrodile dvije bebe koje su  za sad same u 30 L  akvariju i prezivljavaju vec  2-3 tjedna, ne znam tko je tata, tri su sumnjivca no mama je prekrasna debela pajčolanka sa bijelim repom i ogromnim trbuhom.

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #23 u: Siječanj 31, 2014, 01:24:31 prijepodne »
Malo videa






Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: 360 L
« Odgovori #24 u: Veljača 01, 2014, 01:49:04 prijepodne »
dobro je da si ih snimio :) , u živo ih nisam baš tako dobro vidio, ovaj makro čini čuda :)
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: 360 L
« Odgovori #25 u: Lipanj 09, 2014, 13:12:22 poslijepodne »
Ima li tu kakvih novosti?  :a018:

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #26 u: Rujan 12, 2014, 01:21:23 prijepodne »
Naravno da ima, evo pardon na kasnom odgovoru no malo sam izbivao iz države pa se kolega Kells morao brinuti za akvarij. Generalno situacija je ova; od posljednjeg posta, ženka koja je položila jajašca je uginula, vječito je bila boležljiva i očito joj nije bilo pomoći. No da stvar bude ipak sretna, jedno od njenih dvoje djece koje sam našao je preživjelo i poraslo, prvo ja a onda mjesecima Kells brižno smo pazili na malca koji je danas več reprezentativna mala ribica. Još je malo rano i ne mogu skužiti dal je otac ovaj šareno zlatno-bijeli zlatac ili pak veliki debeli zlatni ryukin, no vidjet ćemo s vremenom.  Mali je več pravi mamlaz koji maltretira sve oko sebe.

P.s. Ribek bebek je ovaj bijeli.

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: 360 L
« Odgovori #27 u: Rujan 13, 2014, 00:42:19 prijepodne »
ajme preljep je  :klap: :klap: :P
nego di nalazis sve ove varijatete zlatica pogotovo ove crne prvi put ih vidim da ih neko u hr ima  :)

Offline zvonimir_s

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški  
Odg: 360 L
« Odgovori #28 u: Rujan 13, 2014, 08:37:10 prijepodne »
Pozdrav.

Vidim da imas akvarij identicnih dimenzija kakav si janplaniram napraviti.
Gdje si ga uzeo..odnosno tko ga je radio?..koliko novceka?..imas kakav davjet za filter za njega?

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #29 u: Rujan 16, 2014, 02:57:31 prijepodne »
@biosfera
Hvala ti, pa sve ribe su kupljene u Zagrebu, očito sam uhvatio neki dobar period, u zadnje vrijeme opet nema nista nigdje, a u jednom od poznatijih naših Zoo ducana me prodavac izvređal jer imam Ranchue; Tako da preporucam potegnuti barem do Ljubljane po kvalitetnu ribu.

@zvonimir
Radila ga je aquaterra, izvrsno su sve napravili, ne sjecam se cifre više, to je  bila jedna od onih stvari koju sam potisnuo, a što se tice filtracije, ovisi za što imaš mjesta i koje ribe planiraš. Moj je upogonjen sa dva aqua cleara 500-ke (oni ogromni hang-onci, mjenjan im je naziv), no u nekom trenu planiram staviti još filtera unutra, ne može škoditi. Radim i iznimno redovne izmjene tako da se tješim da je dovoljno, no priznajem uvijek bi moglo više i da je ikako stalo išao bih na neki vanjski.

Offline chungaaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 94
  • Spol: Ženski   Dob: 34
  • Lokacija: Hum na Sutli
Odg: 360 L
« Odgovori #30 u: Rujan 24, 2014, 20:49:47 poslijepodne »
Ajme, prekrasan ti je aqv.  :P Dok sam čitala o golom dnu nisam si mislila da će ovako dobro izgledati. Baš me zanima kako je s kakačima?

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 360 L
« Odgovori #31 u: Listopad 15, 2014, 18:36:35 poslijepodne »
Sve je čisto jer ribeki sami razbrcaju po tome i sve te sitne cestice lagano podignu u filter ili ostanu u rupama  među kamenjem gdje posluze kao gnojivo za anubius, i kao mulj za kozice koje su se vremenom lucjno naselile i u taj akvarij.  :D