Travanj 19, 2024, 10:36:19 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 2 zlatne u 54l da ili ne?  (Posjeta: 2208 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rebeka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Ženski   Dob: 27
2 zlatne u 54l da ili ne?
« u: Siječanj 26, 2011, 17:47:41 poslijepodne »
Evo mene zanima dali bi mogla stvaiti dvije pajculanke u 54l...vjerojatno cu dati kornjacu pa cu u 54 l imatti zlatnu pajcu jel tamo mogu ici dvije ili samo jedna...ja mislim da moze samo jedna ali me par ljudi pitalo dali mogu staviti dvije pa evo da cujem misljenja... :D
:police: FBI :ninja: Riboobavještalac :ninja:

Offline sifra100

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: velika gorica
  • život je bajka !!!!!!!!!
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #1 u: Siječanj 26, 2011, 18:34:09 poslijepodne »
bolje jedna ali mogle bi se i dvije nagurat u nutra ;)
ma život je lijep ???????

Offline rebeka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Ženski   Dob: 27
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #2 u: Siječanj 26, 2011, 18:39:45 poslijepodne »
ja sad ribu ne mislim stavljati unuutra nego ako budem u mogucnosti da znam.....sad je u 20l ali je mala ako ju ne premjestim u  54l ide u 40l kod bake i tam bude sama...a bolje da joj bude komotno nego da se guraju
:police: FBI :ninja: Riboobavještalac :ninja:

Offline Picek23

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 190
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #3 u: Siječanj 26, 2011, 18:47:19 poslijepodne »
ja mislim da mozes, ako ces imat dobru filtraciju i areaciju, skoro sam sigurna da mozes...  :up: pogotvo kad su male....a dok one malo prast, po mojoj procjeni, imat ces vec veci aq  :D
ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije nista uradio, i shvatit ce kat-tad da ne zna sto je HLAD...

Offline rebeka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Ženski   Dob: 27
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #4 u: Siječanj 26, 2011, 18:59:03 poslijepodne »
Ja imam trenutno sampo jednu...ali mozda ju budem morala dati baki ili nekom drugom..a sad moram videti kaj bude s kornjacom  :heartbr:
:police: FBI :ninja: Riboobavještalac :ninja:

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #5 u: Siječanj 26, 2011, 20:34:36 poslijepodne »
Neki govore da moze neki ne al komodno stavi dvije to je skoro 60L njima i ne treba puno bilja a i nemozes s njima nist skoro osim anubiasa i valisnerie al dvije bi mogle dok one odrastu a kako budu odrastal pripremi im jedan bar od 100L i uzivat ce male prasicice  :up:  ;)  :)
Moras imati jaaaakooooo dobru filtraciju i stavi im zracnu pumpu jer one volleee jako puno kisika u vodi jer kad im toga nedostaje dolaze pri povrsinu i udisu "zrak"  :up:
Nas Expert za hladnovodne ribe je Babyboom i sigurno ce ti se obratiti i dati ti prave savjete  :up:  :clown:  :star:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #6 u: Siječanj 27, 2011, 07:38:04 prijepodne »
Ne!!! i ne i ne!!!!!!
a zašto?
zato što će zakržljati, neće se razvijati kako treba, a ako hoćeš vidjeti kako to izgleda, budem poslikala jednu koju sam udomila - repić joj je skroz spigan i deformiran, a druga koja je bila s njome je bila deformirana tijela i uginula je!

a sad - ako hoćeš/hoćete - izvolite!

Offline rebeka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Ženski   Dob: 27
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #7 u: Siječanj 27, 2011, 08:21:15 prijepodne »
Ja napominjem ja nisam mislila niti sam stavila dvije ribe u 54l samo sam pitala dali bi mogla ako bi imala mogucnosti  ;)
:police: FBI :ninja: Riboobavještalac :ninja:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #8 u: Siječanj 27, 2011, 08:34:50 prijepodne »
shvatila sam te, i odgovorila ti :D

u taj od 54 l može ići zlatica i misgurnus, ili zlatica i jabučar...
ali, ima veliko ali - zlatice vole plivati, i zato bi, po mom iskustvu i za jednu bilo 100 l idealno - jer, ima prostor za plivanje i igranje....(naravno, tu bi onda išle i dvije  ;) )
moram priznati da sam se u to tek zadnjih godinu dana uvjerila kad vidim kako moje prasice uživaju u 2 m duljine akvarija - jurcaju ko mala torpeda  :heart:

P.S. znaš li da ti je za kornjačicu isto 54 l daleko premaleno? pogledaj na terarističkom dijelu foruma ..... kornjačice narastu velike (mi smo imali jednu ljepoticu tešku 2,5 l !!!!
tako da bi bilo dobro i nju udomiti kod nekoga tko ima jezerce (poveće) ili mogućnosti za veliki paludarij
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2011, 08:38:39 prijepodne od babyboom »

Offline rebeka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Ženski   Dob: 27
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #9 u: Siječanj 27, 2011, 14:35:32 poslijepodne »
Znam i vjerojatno ju budem uskoro udomila (možda za rođendan dobijem 150l kadicu za nju to su mi preporucili na forumu) ako ne dobijem naći ću joj udomitelja...
:police: FBI :ninja: Riboobavještalac :ninja:

Offline rebeka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Ženski   Dob: 27
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #10 u: Veljača 05, 2011, 13:09:38 poslijepodne »
E imam jos jedno pitanje u pet centru sam vidjela ribicu koja nema rep (zapravo ima ga ali samo dio niko joj ga nije grickao nego jednostavno se takva izvaljala) meni ju je jako zal i vidim da je dosta mrsavija vjerojatno nemoze doci i do hrane i nesto sporija ja bi ju uzela jel bi ona mogla sa mojim kennyjem u 54l...jel ko sto kazem spora je i ja bi joj posebno davala hranu i pazila da joj kenny ne pojede.
:police: FBI :ninja: Riboobavještalac :ninja:

Offline rebeka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Ženski   Dob: 27
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #11 u: Veljača 05, 2011, 13:19:28 poslijepodne »
A mogla bi ju staviti da je sama u 20l jel bi joj to bilo ok? ipak nemoze bas dobro plivati? stvarno nebih htejla da ugine
:police: FBI :ninja: Riboobavještalac :ninja:

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #12 u: Veljača 05, 2011, 17:23:40 poslijepodne »
Okej babyboom prihvaćam tvoje znanje jer ti se bolje razumijes u zlatice i hladne vode neg ja al kako svugdje pise 1 zlatna 30l minimalno pa mislio sam al sad vise necu govorit tako vec koliko im prostora moze se pruzit najvise da je i najbolje za njih  :up:

Offline rebeka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Ženski   Dob: 27
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #13 u: Veljača 05, 2011, 18:29:10 poslijepodne »
Sto kazete na tu bez repa stvarno mi ju je jako zao a sumnjam da bi mogla bas puno plivati mislim da bi joj bilo ugodnije u manjem postoru..ali anravno ako ojaca i bolje pocne plivati premjestila bi ju u veci sto kazete?
:police: FBI :ninja: Riboobavještalac :ninja:

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #14 u: Veljača 05, 2011, 19:50:37 poslijepodne »
al kako svugdje pise 1 zlatna 30l minimalno
Gdje to svud piše?Koliko ja znam za fancy zlatnu ribicu(teleskop,lavlja glava i slične) trebaju 38 litara vode a obične(karasi) 76 litara po ribi.Zlatnoj ribi što ima više prostora to je bolje za nju.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #15 u: Veljača 06, 2011, 20:37:20 poslijepodne »
ajmo sad konačno skratiti priču:

literatura se ne slaže previše oko toga koliko zlaticama treba litraže,pa to doista varira od 30 do čak 80 l po ribici
moje je iskustvo - što više to bolje
ali, najvažnije je: zlatica mora imati prostora za plivanje
tako da, ako i ispunimo recimo neki prosječni standard za karasa od 50 l - takav je akvarij doista premalen da bi odrasli karas koji naraste i do 30-ak cm (bez repa!!!) mogao normalno plivati, pa ispadne da mu je ljepše sa još i dva prijatelja u 120 litrašu koji nije toliko dubok koliko dug...
evo, mi trenutno imamo 17 velikih odraslih riba u 720 l + nekoliko (našeg mrijesta) ancića i objektivno bi bilo još mjesta...jer, akvairj je 2 m dug i ekipa uživa jurcajući tamo-vamo (ne kanim više useljavati, samo da naglasim :))
i upravo o tome govorim ...

a što se tiče ribice bez repa - ja bih je još liječila +, pa makar u 20 l (to je i tako normalna litraža za karantenu za mlađe/manje zlatice) tako da doista prizdravi do kraja, a onda tek selila u veliki akvarij
a ako imaš 54 l slobodne - super!

Offline rebeka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Ženski   Dob: 27
Odg: 2 zlatne u 54l da ili ne?
« Odgovori #16 u: Veljača 07, 2011, 09:21:06 prijepodne »
Sad trenutno nism u mogucnosti uzeti je jel sam mislila da cu dati kornjacu (ali se ispostavila da tip drzi kopnene kornace) ali ako nedem udomitelja i ako kornjaca ode odma cu uzeti tu ribicu
:police: FBI :ninja: Riboobavještalac :ninja: