Ožujak 28, 2024, 20:40:03 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: korjenje  (Posjeta: 2068 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Frick

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: v Kosnica
korjenje
« u: Lipanj 01, 2008, 18:42:43 poslijepodne »
stvar je ovakva

srusili smo jabuku pa nam je ostalo nesto njezinih korjenja pa me zanima dali ili ako mogu to ubacit u aq i sta trebam napravit snjim???

hvala unaprijed

ako to nije tema za tu nek me moderato sutne di je........hvala

Offline Mladen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Dob: 54
Odg: korjenje
« Odgovori #1 u: Lipanj 01, 2008, 20:33:48 poslijepodne »
Korijen od jabuke nije naročito upotrebljiv za akvarij. Vrlo je lagan pa je nemoguća misija nagovoriti ga da potone (opterećivanje kamenjem i slično). Druga stvar vrijedi za sve vrste drveća: svježe odsječeno nije upotrebljivo. Bez obzira na kuhanje, namakanje i sve ostale zvizdarije koje radimo s drvećem prije ubacivanja u akvarij, ono će još dugo ispuštati svoje sokove u vodu. To je naročito uočljivo na prerezima, gdje se pojavljuju čudne želatinaste "izrasline". Zato uvijek koristi nekoliko godina staro, zrelo drvo.
TuroPolje - nekad More

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Odg: korjenje
« Odgovori #2 u: Lipanj 02, 2008, 13:11:15 poslijepodne »
S jabukom nemam iskustva ali prije  4 mjeseca sam složio jedan satap s granama kruške. S ponašanjem iste sam prezadovoljan.
Imao sam dio starih suhih grana ali ne dovoljno pa sam dio iskoristio friško odrezanih s drveta. Namočio sam ih na jedno deset dana da ih lakše operem i u tom periodu (s obzirom da nisu cijele bile pod vodom) su friške grane čak prolistale i procvale.
Opteretio sam ih s keramičkim pločicama zašarafljenim na dno grane i zakopanim u podlogu.
Meni izgledaju bolje nego bilo koje grane koje sam mogao kupiti u trgovinama.
Kruška vodu gotovo da ne boji vjerujem da bi ista stvar bila i s jabukom.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline Frick

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 63
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: v Kosnica
Odg: korjenje
« Odgovori #3 u: Lipanj 02, 2008, 13:18:51 poslijepodne »
ja ju imam u vodi dva dana pa je vec pozutila al nista promjenit cu vodu pa ajmo dalje imam vremena