Ožujak 28, 2024, 18:46:16 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 20 službenih godina....  (Posjeta: 1575 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
20 službenih godina....
« u: Prosinac 17, 2017, 19:35:14 poslijepodne »
...bavljenja akvaristikom...

iako mi je prva slika s ribicama ( gupijima i mahovinom u tegli od krastavaca) iz 1982 i primanja u Titove pionire ( mlađi od 84te-guglajte  :D ), prije par godina sam našao jedan stari rokovnik u kojem je pisao datum 17.12.1997. zalijepio akvarij s Feđom, za dva dana punjenje... Mjesecima prije toga sam proučavao ono malo stranica na Internetu kojih je tada bilo, tražio knjige po knjižarama, kojih skoro pa i nije bilo i skupljao informacije, te opet držao gupije u - tegli od krastavaca :D

Malo me prehiti kad si zbrojim to... ja već dvadeset godina imam barem jedan akvarij u kojoj god kući ili stanu sam boravio...
Koliko vode..koliko love, koliko struje... da sam se u venu pikal manje bi potrošil :D :D :D


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: 20 službenih godina....
« Odgovori #1 u: Prosinac 17, 2017, 20:14:23 poslijepodne »
teglu sam imao i ja kao klinac  :D samo mislim da nisu bili gupiji. A mozda i jesu. Uglavnom, stancali su se kao mutavi.
A prvi ozbiljni mislim da sam piknuo negdje 2001. Zanemarit cu vodu i struju, ali da mi je sad sva lova kaj sam spizdio na bilje jer nisam imao blage kaj i kak  :roll:

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 20 službenih godina....
« Odgovori #2 u: Prosinac 17, 2017, 21:43:19 poslijepodne »
 :up:

Neka bude još barem 5 puta toliko  ;), pa makar samo kao dodatak interijeru...

Kod mene, iako je vremenski barem duplo manje, bette ne prepuštaju mjesto drugim vrstama, čak su postale invazivne vrste u nekim akvarijima u kojima im nije mjesto

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: 20 službenih godina....
« Odgovori #3 u: Prosinac 17, 2017, 23:52:18 poslijepodne »
Lijepa obljetnica, zašto se ne time pohvaliti! Možda jedna tegla s gupijima pod bor, da zaokružiš.  :D  :up:

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Odg: 20 službenih godina....
« Odgovori #4 u: Prosinac 18, 2017, 11:18:50 prijepodne »
 :up: :klap:

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: 20 službenih godina....
« Odgovori #5 u: Prosinac 18, 2017, 11:23:13 prijepodne »
Lijepa obljetnica, zašto se ne time pohvaliti! Možda jedna tegla s gupijima pod bor, da zaokružiš.  :D  :up:

joooj, moram naći sliku s primanja u pionire :D

Offline svizac

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
Odg: 20 službenih godina....
« Odgovori #6 u: Prosinac 18, 2017, 22:52:53 poslijepodne »
Prvi dodir sa akvarijem hmm  dok sam u vrtić išao...Od sestre kolegica imala 80 litara akvarij pun endlera, a ja ih nekoliko prignječio uz staklo jer su mi došli do prsta :-( . Sada mi ih žao, nakon toga možda kroz 2 godine kasnije: kederi u kanti,  krepali preko noći pa suze do poda.... 6 ili 7 osnovne prvi akvarij bez opreme sa endlerima i obična žarulja kao svjetlo. Ozbiljnije krenuo u 1 srednje i od onda nagomilao jedno 10 komada, jednom u pauzi u trajanju od 2 godine da bi ovu godinu popiz.. i kupio 30 akvarija koji polako iduću godinu moraju biti u pogonu. Sada su me uglavnom privukle koze, endleri, i još neke ribe i ponekad mislim budalo koliki su to novci, ali sreći nikad kraja. Iskreno dvije godine nisam ništa imao jer nisam htio, a i zbog zdravlja, ali su mi to bile totalno jadne godine bez ičega. O novcima se ne raspravlja i idemo dalje...

Svima lijep pozdrav...

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: 20 službenih godina....
« Odgovori #7 u: Prosinac 20, 2017, 10:01:35 prijepodne »
Vedrane, pa ti imaš osnove za beneficirani akvaristički staž.  :)

Ja sam negdje na cca 15-16 godina besprekidno, plus još par mjeseci u mladim danima zlatne ribice, također u teglici od krastavaca.  :D
Sjećam se da smo tada imali peglicu i jedno ljeto svi sjeli u limuzinu, pravac Rijeka u Akvarij po ribe. Dobio sam dvije zlatne nakon mjeseci davljenja, koje su doma nažalost potrajale do prvog produljenog vikenda na selu. Trebalo je ostati još dan, dva na selu, neko sijeno pokupiti, a ja lud, tko će ribama vodu promijeniti??? Došli kući, ribe plivaju leđnom tehnikom, a ja u nezaustavljivi plač. Tad sam si rekao da neću ribe dok god ne budem imao pravi akvarij. Čekao sam 15-ak godina do toga, i sad nakon ovih 15-16 neprekidnog staža, osjećaj je baš genijalan. A da ne spominjem koliko sam samo ljudi upoznao kroz akvaristiku i akvarij.net.
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: 20 službenih godina....
« Odgovori #8 u: Prosinac 26, 2017, 00:02:15 prijepodne »
baš si Deda  8) :up: