Travanj 26, 2024, 06:58:18 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zastita drveta na ribnjacima  (Posjeta: 2750 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Zastita drveta na ribnjacima
« u: Kolovoz 16, 2014, 21:04:02 poslijepodne »
Radim trenutno mostic, bit ce neka kombinacija drveta cempresa i duda, pa me zanima sa cime da premazem drvo a da ne utjece na floru i faunu  ispod njega? Kupovina mahagonija mi trenutno nije u planu  :D

Offline koi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #1 u: Kolovoz 20, 2014, 13:04:23 poslijepodne »
Radim trenutno mostic, bit ce neka kombinacija drveta cempresa i duda, pa me zanima sa cime da premazem drvo a da ne utjece na floru i faunu  ispod njega? Kupovina mahagonija mi trenutno nije u planu  :D

Ja imam preko jezerceta vec 4 godine i nema promjena ni na njemu ni na jezercetu. Napravljen je od jelovine i borovine (obicni materijal), prefarban firnisom, pa sadolinom (klasika).

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #2 u: Kolovoz 20, 2014, 18:33:13 poslijepodne »
Jel imas sta od riba u tom ribnjaku?

Offline koi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #3 u: Kolovoz 21, 2014, 10:07:30 prijepodne »
Imam 6 koica u njemu

Offline Koi_Karpfen

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #4 u: Kolovoz 21, 2014, 14:43:52 poslijepodne »
Nešto mi se ćini da je to premalo i preplitko za koi šarane...?
-ali lijepo izgleda :-D

Offline koi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #5 u: Kolovoz 21, 2014, 14:50:00 poslijepodne »
Nešto mi se ćini da je to premalo i preplitko za koi šarane...?
-ali lijepo izgleda :-D

Moracu do zime izvaditi svo ovo kamenje iz njega da bih dobio na dubini. A inace je duboko 75 cm (bez kamenja) i u 8-icu je napravljeno. Prvi dio osmice je promjera 3x2,5 metra, a drugi 2x1,5m.
Za sada ima mjesta za koice jer su nekih 20-ak cm duzine (4-5 mjeseci su stari), a ako previse porastu ili se budu razmnozavali napravit cu novo jezerce - vece.
Otom-potom

Offline Koi_Karpfen

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #6 u: Kolovoz 21, 2014, 14:55:09 poslijepodne »
Ako bude oko 1m duboko onda mogu prezimiti tamo, moraš samo led razbijat i ako možeš im kisik uključit (povremeno) i stavit im malo kukuruza da imaju šta za jesti preko zime...
A i čudi me što si naveo da su veličine oko 20 cm, te stari od 4-5 mj, jer oni godišnje rastu prosječno 10 cm...

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #7 u: Kolovoz 21, 2014, 19:07:42 poslijepodne »
Ako bude oko 1m duboko onda mogu prezimiti tamo, moraš samo led razbijat i ako možeš im kisik uključit (povremeno) i stavit im malo kukuruza da imaju šta za jesti preko zime...
A i čudi me što si naveo da su veličine oko 20 cm, te stari od 4-5 mj, jer oni godišnje rastu prosječno 10 cm...

Nemoj napraviti nista od gore navedenog i neces pogrjesiti ... ribe se ne hrane preko (hiberniraju)  zime i u rano proljece dok se ne podigne temperatura vode...i ne hrane se sa kukurozom i pogotovo ne na gore navedeni nacin, ostavi ga tako u vodi pa ce se fino ukiseliti i ugusiti ti ribe (pretpostavka da je zima i da su pod ledom) ... kukuruz ako dajes ribi mora biti jako dobro kuhan ... led ne smijes razbijati jel ces na taj nacin sokirati ribe a to moze biti pogubno za njih, stavi crijevo od pumpe za zrak u rubni dio jezerca i neka stalno radi. tu gdje se voda bude mreskala nece doci do smrzavanja ... dubina od 1 m ti je dovoljna ako bude blaga zima a ako bude jaka zima onda je preplitko.

Offline koi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #8 u: Kolovoz 21, 2014, 22:35:46 poslijepodne »
Ako bude oko 1m duboko onda mogu prezimiti tamo, moraš samo led razbijat i ako možeš im kisik uključit (povremeno) i stavit im malo kukuruza da imaju šta za jesti preko zime...
A i čudi me što si naveo da su veličine oko 20 cm, te stari od 4-5 mj, jer oni godišnje rastu prosječno 10 cm...

Nemoj napraviti nista od gore navedenog i neces pogrjesiti ... ribe se ne hrane preko (hiberniraju)  zime i u rano proljece dok se ne podigne temperatura vode...i ne hrane se sa kukurozom i pogotovo ne na gore navedeni nacin, ostavi ga tako u vodi pa ce se fino ukiseliti i ugusiti ti ribe (pretpostavka da je zima i da su pod ledom) ... kukuruz ako dajes ribi mora biti jako dobro kuhan ... led ne smijes razbijati jel ces na taj nacin sokirati ribe a to moze biti pogubno za njih, stavi crijevo od pumpe za zrak u rubni dio jezerca i neka stalno radi. tu gdje se voda bude mreskala nece doci do smrzavanja ... dubina od 1 m ti je dovoljna ako bude blaga zima a ako bude jaka zima onda je preplitko.

E onda ne znam sta da radim. Ne mogu pretpostavljati kakva ce zima biti. Zao mi da se smrznu. Taman su se pocele navikavati na mene. Ostavio bih ja njima i zrak i sta vec. Cak sam spreman dodavati pomalo toplu vodu zimi. Bez buke i

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #9 u: Kolovoz 21, 2014, 23:21:42 poslijepodne »
Ostavi zrak da radi ali nemoj doljevati vrucu vodu to ti nece imati neki ucinak. Sto manje im smetas to je bolje.

Offline koi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #10 u: Kolovoz 22, 2014, 10:44:58 prijepodne »
Ako bude oko 1m duboko onda mogu prezimiti tamo, moraš samo led razbijat i ako možeš im kisik uključit (povremeno) i stavit im malo kukuruza da imaju šta za jesti preko zime...
A i čudi me što si naveo da su veličine oko 20 cm, te stari od 4-5 mj, jer oni godišnje rastu prosječno 10 cm...

Kupio sam ih prije 4-5 mjeseci sa 10 cm duzine. Sada su oko 20 cm. Doduse hranio sam ih kao lud, a Boga mi i one su jele k'o lude.

Offline koi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #11 u: Kolovoz 22, 2014, 10:53:13 prijepodne »
Ostavi zrak da radi ali nemoj doljevati vrucu vodu to ti nece imati neki ucinak. Sto manje im smetas to je bolje.

Moracu rizikovati. Sadasnja pumpa za zrak mi izbacuje zrak na dva mjesta i kontam da im tako i ostavim. Kad povadim one kamencice ostavicu im postojece stijene (napravljeno im je da se mogu sakriti - kao tuneli) da se mogu sakriti i mirno prezimiti.

Vidim iz tvojih postova da imas velikog iskustva s koi ribama. Prije 15-ak dana sam stavio u jezerce (zbog zelenih algi) vodenu lecu (malo) i za nekoliko dana se nenormalno prosirila, tako da je sad prekrila komplet sve, osim ta dva mjesta odakle izlazi zrak i na mjestu gdje ulazi voda. Izgleda kao zeleni prekrivac. Mislio sam je takvu ostaviti dok se ne popravi stanje s algama pa onda prorijediti. Je li to OK? Da li to nesto smeta ribama ispod?

Offline TomislavKt

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
    • Nishikigoi mondo
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #12 u: Kolovoz 24, 2014, 09:34:57 prijepodne »
Ostavi zrak da radi ali nemoj doljevati vrucu vodu to ti nece imati neki ucinak. Sto manje im smetas to je bolje.

Moracu rizikovati. Sadasnja pumpa za zrak mi izbacuje zrak na dva mjesta i kontam da im tako i ostavim. Kad povadim one kamencice ostavicu im postojece stijene (napravljeno im je da se mogu sakriti - kao tuneli) da se mogu sakriti i mirno prezimiti.

Vidim iz tvojih postova da imas velikog iskustva s koi ribama. Prije 15-ak dana sam stavio u jezerce (zbog zelenih algi) vodenu lecu (malo) i za nekoliko dana se nenormalno prosirila, tako da je sad prekrila komplet sve, osim ta dva mjesta odakle izlazi zrak i na mjestu gdje ulazi voda. Izgleda kao zeleni prekrivac. Mislio sam je takvu ostaviti dok se ne popravi stanje s algama pa onda prorijediti. Je li to OK? Da li to nesto smeta ribama ispod?

Vec smo i previse za spemali Majstorovu temu. Otvori novu temu o svom jezeru, fino ga opises, postavis koju sliku pa cemo tamo dalje nastaviti raspravu.  :a015:

Offline koi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Zastita drveta na ribnjacima
« Odgovori #13 u: Kolovoz 25, 2014, 08:48:27 prijepodne »
Slazem se
 :clown: