Ožujak 28, 2024, 11:51:53 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Savjeti za kupovinu stalka, akvarija i poklopca  (Posjeta: 2030 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Abigail

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Dubrovnik / Zagreb
Savjeti za kupovinu stalka, akvarija i poklopca
« u: Veljača 26, 2015, 21:05:54 poslijepodne »
Namjeravam svojoj kornjači priuštiti novi dom, ali ne znam odakle da krenem i bila bih zahvalna na savjetima pametnijih i iskusnijih od mene  :)
(Ako sam profulala temu, molim da je moderatori premjeste na pravo mjesto)

Namjeravam naručiti izradu novog akvarija, dimenzija 150d*40š*60v, a s obzirom da će to težiti otprilike 300litara (a ja sam paničar), htjela bih kod nekoga naručiti i izradu željeznog stalka koji bi bio obučen u iveral, tako da smanjim šansu izljeva 300l vode po stanu  :nerd:


Akvarij sam namjeravala naručiti od Aqua Terre, s obzirom da sam već imala dva njihova akvarija i da sam jako zadovoljna, ali nemam pojma tko bi mi mogao izraditi stalak.
Htjela bih nešto kao na ovoj temi, samo obučeno u svijetli iveral. https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=98172.0

Problem je što ne poznajem majstore u okolici Zagreba koji se kuže u izradu stalaka za akvarij, trebala bi mi preporuka nekoga s iskustvom.

Također, bilo bi super kad biste mi mogli preporučiti nekoga tko bi mogao izraditi i poklopac s kopnom i rasvjetom  :)
Idealno bi bilo nešto ovako, samo s dijelom gdje bih mogla uvaliti posudu s pijeskom:


Unaprijed zahvaljujem :)
A Serpent guard, a Horus guard, and a Setesh guard meet on a neutral planet. It is a tense moment. The Serpent guard's eyes glow. The Horus guard's beak glistens. The Setesh guard's nose drips...

Offline LeoBa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Savjeti za kupovinu stalka, akvarija i poklopca
« Odgovori #1 u: Ožujak 18, 2015, 13:02:53 poslijepodne »
Ja sam imao veliki akvarij za kornjače ovakvog tipa i bio sam jako zadovoljan, u akvariju se nalazilo svjetlo koje je djelovalo kao pravo sunce i proizvodilo i alge, što je stvaralo kornjačama osjećaj prirodnog staništa, što je bitno za svaku životinju..

Offline Abigail

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Dubrovnik / Zagreb
Odg: Savjeti za kupovinu stalka, akvarija i poklopca
« Odgovori #2 u: Lipanj 18, 2015, 09:56:18 prijepodne »
Da ne otvaram novu temu, tu cu nastaviti :)
Napokon sam skicirala što bih htjela naručiti za Mirka pa mi treba vaš savjet, jel valja i treba li nešto redizajnirat :)

S obzirom da je Mirko ženka, namjeravala sam ne raditi sunčalište nad akvarijem, nego kraj akvarija, koje bi u biti bilo kutija s pijeskom dimenzija 40*40*40, a odmah do bi bio akvarij dimenzija 130*40*40, sa staklenom rampom da se može popeti na pijesak.

A Serpent guard, a Horus guard, and a Setesh guard meet on a neutral planet. It is a tense moment. The Serpent guard's eyes glow. The Horus guard's beak glistens. The Setesh guard's nose drips...