Travanj 23, 2024, 17:40:25 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??  (Posjeta: 6201 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« u: Prosinac 15, 2014, 09:42:34 prijepodne »
Evo jedne teme za razmišljanje/diskusiju...  ;)

Znači sjećam se od početka svoje morske avanture, da sam gledao hrpu opreme na netu i često sam komparirao tehničke mogućnosti + cijena.
Na temelju tih faktora uvijek tražio neki best buy, jer si nisam mogao priuštiti high-end opremu koja je bila na dobrom glasu.

U svim tim avanturama, uvijek je bilo i sreće i gorčine nakon kupnje, ovo su neka moja sjećanja.

Krenimo redom, prvo razočaranje bilo je kupnjom kineskih skimmera Dymax preko ebay-a.
Kupio sam skimmer koji je bio čak i OK napravljen, ali pumpa nije mogla odraditi posao..

Drugo razočaranje je bio Octopus Extreme skimmer. Iako ga i dan danas smatram nekim best buy-om jer za cca 200€ nisi mogao dobiti bolji skimmer 20cm promjera.. ali buka koju je generirao je bila neizdrživa. Koliko sam bio oduševljen izradom i učinkom skimmera, buka (a bio je reklamiran kao bešuman, savršen) je bila too much. Naručio sam za njega poseban pinwheel da ga utišam malo, ali i to je bilo uzalud. Nije skimmer za prostor u kojem često obitavate.

Treće razočaranje mi je ATI PowerCone skimmer.
Puno problema oko samog skimmera, nestabilnost rada, je on lijep, je moćan, potpuno bešuman, ali načelno, manje sam problema imao sa reef octopus skimmerom extreme, čak i kad buku zanemarim.

Trenutačno sam oduševljen Jebao RW-8 pumpama... no sada kao skeptik, čekam da vidim koliko će to oduševljenje trajati...

Da li vi imate neku sličnu ili drugačiju situaciju?





Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Preporuka
« Odgovori #1 u: Prosinac 15, 2014, 12:00:15 poslijepodne »
Pozdrav evo da i ja kazem 2 beside :D.

Kupio Reef Octopus NWB 200 model skimmera.Jednom rjecju odusevljen ! Kvaliteta akrila na nivou. Break in mu je u mom slucaju bio cca 3 dana ( dubina 20 cm ). U pocetku se skimmer malo cuje ali neki ugodni hum, nakon mjesec dana necujan. Sve u svemu placen novi 1680 kuna i mislim da za te novce nema boljeg.

Nadalje odusevljen s Jebao proizvodima. Wavemaker WP 40 za 550 kuna s transportom iz Engleske zvir od pumpe. Odlicni modovi rada , kontroler zbilja user frendly, pumpa se cuje na jecem modu ali jako tiho. Naime na tanku dimenzije 210x50x55 radi tornado. Odlicno ulozenih 100 dolara ( najbolja kupnja na tanku odusevljen s njom ).

Jebao DC6000 povratna pumpa 125$ + carina cca 800 kuna. Snaga vrhunska DC kontroler jako zgodan i funkcionalan. Mod 1800, 2500, 3000,4000,5000, 6000 L / H. Necujna.

Preporuka svakome.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #2 u: Prosinac 15, 2014, 13:11:58 poslijepodne »
Super info!

Ma još će se pokazat da je Reef Octopus eliminirao sve probleme u građenju brand-a, te se uvrstio u sam vrh ponude. Nažalost, ja sam se uključio u krivom periodu, pa moje iskustvo nije najbolje, iako je sve u svemu - dobro.

Što se Jebao pumpi tiče, meni su super, pogotovo ove RW serije, ali premalo su na tržištu za neke konkretnije informacije.

Koliko dugo su kod tebe u radu?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #3 u: Prosinac 15, 2014, 13:38:19 poslijepodne »
Pre kratko za sada cca 3 mjeseca. Ali dosta san cita na reef centralu di ih ljudi imaju duzi niz godina i polako istiskuju vortech jer cijenom odskacu od istih a kvalitetom ne odskacu puno od njih takoder. Dizajn dosta slican Tunze pumpama. Sve u svemu vrhunski proizvod za cijenu.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #4 u: Prosinac 15, 2014, 14:05:32 poslijepodne »
I ja danas naručio 2x rw8!
Jbg, ok cijena, valjda nekaj i vrijedi!
Tunze po meni broj jedan ali preskupo mi trenutno!

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #5 u: Prosinac 15, 2014, 18:13:47 poslijepodne »
Prikljucujem se ekipi koja nije zadovoljna reef octopusom.

Neki problemi i sitna nezadovoljstva s renomiranim imenima i proizvodjacima, definitivno se priklanjam kineskim, bugarskim, somalijskim i afganistaniskim proizvodjacima akvarijske opreme. Ne mogu oni toliko lose raditi, koliko su jeftini, a da bi meni bilo stalo. S druge strane, kad das 2-3 tisuce novaca za nesto,a to ne radi kako treba..... :D :D :D :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #6 u: Prosinac 15, 2014, 19:54:31 poslijepodne »
Dobra tema. Moj osvrt...
 
Vrlo ugodno iznenađen s:

1. Kontra sviju :)   Reef Octopus skimmer XP-2000. Kratko rečeno - jednostavno oduševljen. I danas (nakon 5 god) radi kao prvog dana, kao urica. :122:
Moja recenzija: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=55916.msg696115#msg696115

2. Reef Octopus skimmer 150NW (stariji model). Skoro nečujan, izuzetno jednostavan (čaša se samo spusti na skimmer), skima savršeno. Ima rupu na tijelu skimera kao zaštitu od preljevanja čaše - genijalno. Novi plaćen 500 kn!
http://nano-reef.pl/uploads/gallery/album_2322/gallery_8460_2322_119230.jpg

3. Jebao stream i wave pumpa FS14000.  Opet oduševljen.
http://www.fish-street.com/jebao_fs14000_wave_maker

4. Atman povratne pumpe (svi modeli od 300l-1200l).
Jeftine, nečujne, izdržljive, ne gube jačinu protekom vremena. Vrhunski komad opreme!


Neugodno iznenađen s:

1. adapterima Tunze pumpi. Već su mi 4 otišla. :(

plus još neke sporedne sitnice koje su me ugodno ili neugodno iznenadile.

To je to. ;)
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2014, 20:33:47 poslijepodne od Renta »

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #7 u: Prosinac 16, 2014, 10:08:36 prijepodne »
Renta, mislim da nisi kontra sviju, Reef Octopus jako dobro kotira kod akvarista, ja sam samo svoje iskustvo s određenim modelom spomenuo.
Vidio sam kod tebe tvoj model i super je skimmer, ali nije ni bagatela.

Što se Tunze adaptera tiče, u pravu si - zaboravio sam - iskreno, svi su smeće. Radni vijek im je prosjek 1-2 godine max.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #8 u: Prosinac 16, 2014, 10:27:23 prijepodne »
Ja za sada imam tunze wave i dvije streamice, sve spojeno na kontrolere, 7 mjeseci radi savršeno.
Skimer ati i200, ja prezadovoljan, pumpu sam samo jednom očistio u 7 mjeseci i to nedavno, kad se jednom ustima radi ko vurica!
Jedino mi nijsu jasni adapteri od tunze streamica, kako to krepavaju? Što kad krepaju? Ima zamjenskih za nabaviti?

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #9 u: Prosinac 16, 2014, 13:08:32 poslijepodne »
Ima, uzme se adapter za običan komp. Imam ih tri, upravo je prije tjedan dana jedan crkao... :(

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #10 u: Prosinac 21, 2014, 18:07:23 poslijepodne »
Evo sam bija neaktivan ovde par mjeseci al vidim da je interesantna tema.

Znaci idemo s cime sam nezadovoljan:

- ATI powercone 200i - prije neki dan sam na fb grupi pisao sve minuse, al eto da ponovim ukratko, dosta nestabilan, svaki mu kiki smeta i kao rezultat razina plese gori doli, lulu za prihvat zraka svako mjesec/dva cistiti, pumpa katastrofa, nacin startanja i onaj flap koji se s vremenom jednostavo izlize (jer je komad tanke plastike) i onda pumpa nemoze se startati, i neznam jos 10 stvari. Dok radi, radi posao dobro, treba ga stalno maziti i paziti i ok ce raditi, al to nije nesto sto ocekujem od takvog skimmera

- Tunze wavebox - neznam jesam li ja izoliran slucaj, ali pumpa u wavemakeru mi zna sama od sebe stati. Kontroler uredno radi i ima struje i daje struju pumpi, foto senzor ili iskljucen ili je debelo svijetlo, i ona jednostavno stane (ne, nema nista u pumpi da je zaglavi ili nesto, savrseno cista), treba je iskljuciti i upaliti opet iz struje, i sve 5, ali ono, wtf?

- ATI neonke - opet kazem mozda je do mene - posto imam luster 8x80W sa svakom narudzbom mi par komada ne radi. Posto ih dimmam, odradim ja i dupli burnin period, i tek onda pocmem dimmati, ali nema pravila, opet se gase. Zamjenim mjesta u lusteru, opet ista zeza, dakle nije do konektora. Vec 2 godine za redom od 8-10 narucenih po 2-3 mi ne rade.

- Kineske ledice - fuj fuj, znam da ste vecina napravili ludilo rasvijetu s kineskim ledicama, al meni jednostavno svako nekoliko pregori neka, i onda ofc cijeli serijski dio prestane raditi. Nije do hladnjaka niti termo ljepila, jer u istom nizu od nekih 30 LEDica, niti jedna Cree nije crkla, a neke kineske vec treci put mjenjam. Fuj! Plati duplo skuplje Cree i nemas problema.


Sto sam zadovoljan:

- GHL Profilux - zakon stvar - kupio sam je samo za dimmanje svitla, danas mi je cili akvarij na njemu spojen. Peri deri, nikakvih problema osim jednom godisnje ljepo ponovo rekalibrirati pH sondu i bok (mislim, nemoras ni to, nece on prestat raditi, nego ce krive vrijednosti pokazivati). Definitvno preporuka ko je tehnicki freak i jos akvarista :)

- Tunze pumpe (da, gore sam popljuvao wavebox i pumpu :) ) - dakle evo vec 4-5 godina kod mene 2 komada 6105 pumpi. Peri deri. Vidim da dosta se buni na napajanje, ja nikakvih problema. Jos picim na origigi napajanju, osim sto sam mu otkinuo konektore da napravim DIY feed pauzu, al to nema veze s samim napajanjem. Napajanja su spojena na mrezu preko APC Smart UPSa (sinusoidalan izlaz) i kazem evo vec godinama samo svako pola godine ocistim ih i bok.

- Aquamedic OceanRuner serija povratnih pumpi - Moja glavna povratna pumpa jos od starog akvarija je OR 3500, evo dan danas pici bez problema na novom tanku, to je sve skupa jedno 7-8 godina rada. Sve sto sam imao problem da sam promjenio impeler jer nije imao vise onaj prazni hod impelera u odnosu na magnet pa da se pumpa moze startati bez opterecenja. Dakle nije puklo nista, nije magnet se raspao i neznam sto. Preko oglasnika sam kupio jos jednu cisto da imam je za rezervu :) Predobra pumpa.

- SunSun pumpe - Kupio sam 3-4 komada nekih 3000l/h mala powerheada - 3$ komad SA dostavom. Namjena je bila pobacat ih po sumpu da mi se detritus i ostalo smece ne talozi po sumpu, nego mi se voda stalno vrtlozi, stalno je cisto jer cestice sto lete po sumpu uhvati skimmer i onda je to bye bye. S obzirom koliko su bile placene znao sam da niti ce imati toliki protok i citao sam ovde da svi imaju losa iskustva s njima. Meni evo rade 24h zanjih 4-5 godina - niti ih ne cistim - peri deri. Zaboravio sam da su one unutra, samo ih se sjetim kada vidim kako je pod u sumpu cist :)

- FM ili GHL (ista stvar) dozer comp - isto kao vecina drugih stvari, vec 4-5 godina radi bez ikakvih problema, zaboravio da postoji

- Atman pumpe - Vec ih je neko spomenuo pa se samo prikljucujem pohvalama za pumpe


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #11 u: Prosinac 22, 2014, 15:46:19 poslijepodne »
tema koju je Stina podigao je odlična za smjernice kako novim,tako i akvaristima koji su već duže vrijeme u hobiu  :up:
Ono što je najbitnije u tome da se piše istina onda anketa ima smisla :up:

No kao i u svemu kod nekog nešto radi odlično,dok drugi sa istim uređajem imaju problema.....i obratno..
e sad da li je do serije,rukovanja,sreće ili ..... to je onaj dio karike koji je teško usporediti..i uvijek će visiti  :'(

Ne znam koliko je relevantno da ja pišem svoja iskustva s obzirom da dolazim iz firme koja zastupa brandove koje osbno cijenim radi niza čimbenika,ali bez obzira koristio sam i druge teh. uređaje drugih firmi,jer nije sve počelo sa onime što je danas ...


no evo mog kratkog osvrta

1.SKIMERI
*prvi skimer AM Turbo flotor 1000 -radio svoj posao bez ikakvih problema i pumpa i sve (kod mene cca 1 god)
*drugi skimer je bio ATI oni buble master -e tu je pumpa riknula tj. impeler misli pin ili mesh ne sjećam se već nakon 20-ak dana
  drugu pumpu sam čekao dobrih 1,5  mj. Martin Vogel  X-(
  tada sam i napravio od EHEIM clasic pumpe svoju inačicu i to je radilo i bolje nego orginal...čim je pumpa došla -prodo sam ATI
*treći skimer koji sam uzeo bio je SCHURAN JET SKIM 200 to je po dekli za akva do 2000 litara ,taj skimer dolazi sa EHEIM CLASIC   pumpom,normalan propeler i kod mene je sve bez ijedne greške i buke pa već preko 7 godina i taj skimer ostaje kod mene zauvijek-
 po mom sudu to je best by ikad :up:

2.PUMPE-povratne
*dakle imao sam uglavnom EHEIM imam ih i danas kao što rekoh na SKIMU i Ca reaktoru (više nije u pogonu) kod mene
  mogu samo reći EHEIM clasic - :up: odlične i nepoderive pumpe,kasnije uzeo EHEIM compact  :down: smeće (ekscentar,ruži..)
*AQUABEE-pumpa srednje klase nije loša ali imala je manu (ne samo kod mene) ukoliko radiš pali gasi neće se uvijek pokrenuti,
  tada joj moraš ručno pomoći da krene...to za mene je loš proizvod :down:
*Danas je kod mene unazad 2.5 god. S SYNCRA 3.5 2500L/H,odrađuje posao kao i prijašnja EHEIM u tišini-odlična pumpa :up:
3.PUMPE cirkulacione
*počeo sam sa TUNZE i to su bili odlični proizvodi do modela i proizvodnje unazad cca. 4 godine 6101 i dr.
  od kada su proizvodnju prebacili u Kinu ,proizvodi puni problema i reklamacija,prvenstveno napajanje,pa povremena ruženja,pa česta
  čiščenja,do udaranja impelera i pucanja po mreži PRIJE  :up:,unazad 3-4 god. :down:
  Inače perfomanse i zamisao za rad  :up: ali to treba pratiti kvaliteta..
*od prije 2 godine koristim isključivo SICCE voyager i sa njima nema nikakvih problema,oni su tek počeli svoje glave prilagođavati ovoj vrsti
  hobia i npr. nove VOYAGER nano Xstream (imam 2 kom 5 000 l/h) kao i sve druge rade bez čiščenja i šumova :up:
  A naravno da jedva čekam 1.2015 nove Voyager nano Xstream E koje će raditi kao i po principu sve AC/DC pumpe
  dakle kao(Tunze,Jebao,vortech i sl.)-svaka pumpa dolazi sa svojim kontrolerom  :up:
*Jebao mislim MP 25 ili kako već cca 8000 L/h,pumpu sam uzeo jer na svojoj kocki teško postižem wave-val to sa Tunze wave box nije išlo,
  pa sam kod kolege vidio kako to radi JEbao probao i stvarno to radi  :up: u svojoj kocki dobio val 1-1.5 cm :up:
  No oduševljenje je kratkog vijeka već nakon 15-ak dana vala nema :'( rastavim očistim i evo valova :D :D
  Zaključak čisti Miza svaka dva tjedna  -? :down: to  ije za mene :)
  Dakle sve u svemu ne loš proizvod ali kao i svaki Kinez valjda mora na 50% raditi :D :D
Od rasvjete
* počeo sam sa REFLEKTOM T5 nemam prigovora osim na dizajn i kompaktnost kučišta imao sam 8*80w
*prešao na HQI bila Am 3*250 W mrak ,koralji rastu,ali boje-boja  :roll: non stop borba ...kolko sam kupio Kelvina  :D :D :D :D
*kasnije se vratio na svoju inačicu DIY T5 -klasika,ali tražio sam dizajn....
*Sada već 9 mjeseci kod mene radi SICCE LED ilumminatore AM seria 120 i to je svemir .....nikad vidio nigdje ništa bolje i prirodnije,
  koralji rastu,shimering,štedim struju,akvarij nikad pokriveniji,boja mora nikad prirodnija,
  a garancija još 4 god i 3 mj. :P :up: :up: :up:

Evo moglo bi se reći da nemam puno iskustva sa različitim brandovima ali krivo pratio sam sve što su kolege koristile  :) :)

Lp
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline kstimac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #12 u: Ožujak 02, 2015, 14:29:53 poslijepodne »
pozdrav svima,
da li netko ima iskustva sa aqua medic proizvodima?
Konktretno planiram kupiti "AQUA MEDIC NANOPROP 5000" i skimmer "Turboflotor blue 500"

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #13 u: Ožujak 15, 2015, 16:55:54 poslijepodne »
Susreo sam se u pocecima morske s aquamedic opremom koja je tada bila "standard". Danas ju smatram zastarjelom tehnologijom... Cak i novi njihovi proizvodi su mi tehnoloski u zaostatku s konkurencijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline LeoBa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #14 u: Ožujak 18, 2015, 13:42:58 poslijepodne »
Mi u akvariju za kornjače imamo veliki filter, ali se zaštropa i prestane filtrirati vodu za tjedan dana. To nam je stvara velike probleme na svakodnevnoj bazi, zbog čega me zanima savjet vezan za kupovinu nekog provjereno učinkovitog filtera za akvarij?

Offline stanky069

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Đakovo
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #15 u: Ožujak 18, 2015, 18:15:58 poslijepodne »
mene je čisto ugodno iznenadio Haqos Expro 1200... kupio sam ga jer nisam imao love za nešto bolje(čitaj skuplje)... super odrađuje svoj posao,rijetko ga treba čistiti...za to lovu čisto iznenađenje... :)

Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #16 u: Ožujak 18, 2015, 18:59:53 poslijepodne »
Pumpa Atman 301 (4w) - neugodno
Bez provokacija probila voda i napravila kratki spoj, nakon dvije godine upotrebe.

Teško je naći neke mini pumpe za npr. UV filter... pa ovu kupio, novu...  :down:
Može li mi neko preporučiti čime da ju zamijenim?
><((((º>

Offline kstimac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #17 u: Ožujak 21, 2015, 18:32:48 poslijepodne »
Susreo sam se u pocecima morske s aquamedic opremom koja je tada bila "standard". Danas ju smatram zastarjelom tehnologijom... Cak i novi njihovi proizvodi su mi tehnoloski u zaostatku s konkurencijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala na odgovoru vec sam naručio skimmer valjda ce biti OK

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #18 u: Ožujak 23, 2015, 19:27:47 poslijepodne »
Evo i mene starog kretena kako popušim ,a ne znam zašto ne bi rekao da nemam svoje već u jednom topicu raspravljali o ......ma evo citata >:( >:( >:( >:( :dead:

Evo danas mi nije vrag dao mira,trebam neki skimer manji za karantenu juwel 180 litara i zamjenim sa Slovencem za koralje ..neke :up:
Reko ajd da vidim svi mi pričali prije godinu dana kak je skimer super...Tunze doc 9002 :dead: :dead:
Osim Sicce pumpe to nema veze sa proizvodom i ne da ne vrijedi,nego to doslovce nema osnove za prodaju...
to je doslovce poluproizvod i ne znam koji me vrag tero da uzmem to smeće....
jbga. dok ga nisam doma rastavio nisam ni znao što kupujem,osim kaj me ovaj uvjerava da vuče sa površine...pa reko di vuće klokane,kroz kaj pa nije koperfild  :devil: niš reko ko te je...e i sad sam ljut ko puška,tako da mi je pun ku...ac takvih proizvoda i fakat ne znam kak ih nije sram tako nešto proizvest i prodavat...pumpe im se ne smiju vrtit na više od 70% jer zuje ko mlažnjak...
Pametni Njemac neš ti meni ja ću tebi Sicce mu bio preskup pa nema paprike ko prije 200% pa rade kod zadnjeg Kineza u pustinji Gobi..... :up:
Fakat se jedna firma može srozat do balčaka.... :down:
1skimer ne uzima sa površine
2skimer ima lufta na vratu tako da ako proradi za 15 dana ...pola će izaći sa strane
3 mjehurići frcaju kroz onu rupicu.....
osim pumpe koja je btw sicce sincra,sve ostalo je otimačina novaca,žao mi je firme ali su se opako srozali...č.tako da ovaj novi 9004 ako je upola bolji od ovog ,onda je i tri puta gori od starog juwelovog 3.0 koji je space shatle po sistemu skima za ovaj 9002...

Ovo sam morao napisati jer se nisam zadnje 4 godine ovako nasanjko ,a imam u skladištu skimera na izvoz X-(

U svakom slučaju kad sljedeći put čujem Tunze ili Ati idem odmah na kenju da se ne nerviram...

U svakom slučaju nikad više,najgore što sam ja popušio....ko mi kriv kad slušam priče....priče... 8)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Zubatac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #19 u: Travanj 21, 2015, 02:13:55 prijepodne »
Evo da se i ja pohvalim,kupim hranilicu Eheim twin 3582 oko 500kn (btw budala) i ona odradi 3 miseca i krepa.
posaljem je nazad pod garancijom,koja nije uvazena jer navodno nije montirana kako treba sprzila je vlaga !?
Pa se mislim gdje sam je to trebao postavit da s lustera baca hranu da nebude vlage!?
Pohvale njemackoj kvaliteti i cijeni iste...!
Pa eto tko voli nek izvoli kupit sta od njih!
Pozz

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #20 u: Travanj 21, 2015, 08:44:41 prijepodne »
Evo da se i ja pohvalim,kupim hranilicu Eheim twin 3582 oko 500kn (btw budala) i ona odradi 3 miseca i krepa.
posaljem je nazad pod garancijom,koja nije uvazena jer navodno nije montirana kako treba sprzila je vlaga !?
Pa se mislim gdje sam je to trebao postavit da s lustera baca hranu da nebude vlage!?
Pohvale njemackoj kvaliteti i cijeni iste...!
Pa eto tko voli nek izvoli kupit sta od njih!
Pozz

Kako oni znaju gdje i kako je bila montirana ????
Logično da je iznad tanka sad na kojoj visini od vode se nalazi je potpuno svejedno jer vlaga je vlaga,pa nisi je postavio ispod vode??!!!!!!!
Mislim da im nebi pustio da to tako prođe,aaaa joooook!  :-X

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #21 u: Travanj 21, 2015, 09:57:19 prijepodne »
Evo da se i ja pohvalim,kupim hranilicu Eheim twin 3582 oko 500kn (btw budala) i ona odradi 3 miseca i krepa.
posaljem je nazad pod garancijom,koja nije uvazena jer navodno nije montirana kako treba sprzila je vlaga !?
Pa se mislim gdje sam je to trebao postavit da s lustera baca hranu da nebude vlage!?
Pohvale njemackoj kvaliteti i cijeni iste...!
Pa eto tko voli nek izvoli kupit sta od njih!
Pozz
Da...od kada je g.Eheim umro prije cca 2-3 godine...stvari su krenule drugim putem...naime u Kinu :down:
Eheim se kao i večina tehnike iz EU radi u Kini i na žalost ako nema kontrole i želje za održanjem nivoa događaju se Kineski sindromii "kvalitete..
To se dogodilo i sa Tunze,Hidorom i još masu drugih..
Neki proizvođači su zadržali nivo kvalitete bez obzira na proizvodnju u Kini,većina je podlegla MARŽI  ;)
Tako da je to postao globalni problem i na žalost sve ide u krivom smjeru i to sada plaća tržište,no prije ili kasnije neki već osjećaju osjete i "proizvođači" koji to više nisu.....
Ima još uvijek dosljednih ali ih je jako malo....ALI ima ih 8)

ps.
inače tvrtka koja je imala EHEIM kao hobistički program ima u portfelju aviokompaniju ;) :D :D
sad ti vidi što im je interes :D :D :D

A što se tiče Njemaca ...ni oni više nisu sigurni što su ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Koji dio opreme vas je (ne)ugodno iznenadio??
« Odgovori #22 u: Travanj 21, 2015, 10:08:20 prijepodne »
Kad ste već kod hranilice pa kaj se mučite sa igračkama :D :D :D
stroj kakve ribe još nisu vidjele ;)

pola kile hrane
4 puta na dan
3 mjeseca GO-a
kvaliteta...don't worry be happy :D :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica