Ožujak 29, 2024, 00:57:43 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pocetnik sa puno pitanja 😂 ribice, cikliranje itd.?  (Posjeta: 879 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline roko1234

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Pocetnik sa puno pitanja 😂 ribice, cikliranje itd.?
« u: Ožujak 11, 2018, 21:21:26 poslijepodne »
Pozdrav akvaristi,
Nov sam u ovom hobiju pa imam par pitanja.
1 koliko cesto tokom cikliranja da ubacujem hranu za ribice?
2. Ovdje se radi o tome koje ribice staviti u akvarij pa cu prvo nesto reci o istom... 85 l (80x35x30) podloga sljunak, lava kamenje, drvo na m zaboravio sam ime😂
Ima zasadenog bilja, dodane su jbl ove loptice blizu korjena kao gnojivo, svaki dan stavljam 1ml easy carbo.
1 pumpa i filter juwel bioflow one 300l/h, ovaj tjedan mi dolazi i spuzva za drugu pumpu i filter aquael pat mini 400l/h, grijac 100w, dva led reflektora.

Uglavnom uz sve sto sam procitao na internetu odlucio sam se igrati malo sa aqadvisor stranicom pa sam sklepao sljedecu listu:
1x honey gourami
10x harlequin Rasboras
10x cardinal tetra
1x ancistrus dolichopterus
10x cherry red kozica

Dali ova lista moze proci? Prvotna ideja je bila umjesto guramija staviti jednu bettu sto mislite o tome? Ili dwarf guramija?

Dali imate neki drugi prijedlog za tako reci centralnu ribicu sa dva jata ovih manjih?
Dali je uredu nakon 20-tak dana pocet lagano ubacivat po 3-4 ribice? Od cega bi vi krenuli? Koliko kozica od jednom ubaciti?

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Pocetnik sa puno pitanja 😂 ribice, cikliranje itd.?
« Odgovori #1 u: Ožujak 12, 2018, 08:15:24 prijepodne »
Pozdrav,
pročitaj priručnik za početnike i jednostavno kreni...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Pocetnik sa puno pitanja 😂 ribice, cikliranje itd.?
« Odgovori #2 u: Ožujak 12, 2018, 22:23:56 poslijepodne »
Pozdrav akvaristi,
Nov sam u ovom hobiju pa imam par pitanja.
1 koliko cesto tokom cikliranja da ubacujem hranu za ribice?
2. Ovdje se radi o tome koje ribice staviti u akvarij pa cu prvo nesto reci o istom... 85 l (80x35x30) podloga sljunak, lava kamenje, drvo na m zaboravio sam ime😂
Ima zasadenog bilja, dodane su jbl ove loptice blizu korjena kao gnojivo, svaki dan stavljam 1ml easy carbo.
1 pumpa i filter juwel bioflow one 300l/h, ovaj tjedan mi dolazi i spuzva za drugu pumpu i filter aquael pat mini 400l/h, grijac 100w, dva led reflektora.

Uglavnom uz sve sto sam procitao na internetu odlucio sam se igrati malo sa aqadvisor stranicom pa sam sklepao sljedecu listu:
1x honey gourami
10x harlequin Rasboras
10x cardinal tetra
1x ancistrus dolichopterus
10x cherry red kozica

Dali ova lista moze proci? Prvotna ideja je bila umjesto guramija staviti jednu bettu sto mislite o tome? Ili dwarf guramija?

Dali imate neki drugi prijedlog za tako reci centralnu ribicu sa dva jata ovih manjih?
Dali je uredu nakon 20-tak dana pocet lagano ubacivat po 3-4 ribice? Od cega bi vi krenuli? Koliko kozica od jednom ubaciti?

Pozdrav akvaristu novopečeni!! :)

1.nemoj... skrati vrijeme cikliranja, izbjegni raspadanje hrane i slične pzdarije koje smo mi morali raditi i ubaci neke bakterije za brzo cikliranje :D :D :D
2.baci sliku da vidimo..mi smo vizualni tipovi :D
3. ok ti je ova lista
možeš i ranije uz gore navedene bakterije, možeš i više ako kapaš bakterije u procesu..ima ih hrpa vrsta, Dennerle, Easy life, Amtra, nema da fali :D
Ja bi krenuo od ancistrusa i guramija..