Travanj 25, 2024, 07:43:48 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: fuzz alga  (Posjeta: 1328 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aranha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 178
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: pula
fuzz alga
« u: Ožujak 19, 2016, 21:44:19 poslijepodne »
koji je uzrok ove alge i kako je uklonit ?

zavladala cjelom cubom...podloga aquasoil,rasvjeta stedna 23 wata 6500 kelvina,akv 50 lit,haqos 500 l/h...gnojio sam u pocetku makro mikro EC... pa prestao  kao da je stala pa sad nedavno opet buknula...sad samo easy carbo dodajem
ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸   ♥ †  уσυ äя мιи  † ♥   ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: fuzz alga
« Odgovori #1 u: Ožujak 20, 2016, 08:32:56 prijepodne »
direktno svjetlo (očito joj paše spektar štedne), dosta hraniva, nema co2, još ako imaš kakav povrat od čišćenja akvarija, npr. ako usisavaš podlogu s onim kineskim usisavačima koji imaju vrećice pa znaju nešto mulja vratiti nazad, onda taj mulj bude hranjiva podloga ... očisti temeljito filter, smanji hranu ribama, počni gnojit, co2+easy carbo i gruni unutra neko brzorastuće bilje
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline aranha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 178
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: pula
Odg: fuzz alga
« Odgovori #2 u: Ožujak 20, 2016, 15:44:12 poslijepodne »
baš sam  par dana prije mijenjao raspored biljka i dosta  zamutio sa podlogom,bit će da je to razlog ...imam neki diy co2 al mozda da ukinem ako nije stabilan iili nesmeta  biljkama i algama ako sa vremenom opada broj mjehurica ,cim se jako smanji napravim novu smjesu i tako u krug ?
ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸   ♥ †  уσυ äя мιи  † ♥   ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: fuzz alga
« Odgovori #3 u: Ožujak 21, 2016, 06:04:49 prijepodne »
većini algi pogoduje nestabilan co2, no vrlo puno ljudi ovdje koristi diy co2 bez ikakvih problema, to što on malo opadne pred kraj nema veze, probaj se ušemiti u omjere komponenti tako ćeš otprilike znati kada će ti nestati pa da si uvijek imaš pripremljeno u rezervi za miks i nemoj ga ukidati
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."