Travanj 26, 2024, 15:11:40 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Dugodlake alge, grrr!  (Posjeta: 1121 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beluga

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Dugodlake alge, grrr!
« u: Veljača 17, 2005, 11:48:00 prijepodne »


Pozdrav svima,


molim pomoc kako da se rijesim dugodlakih algi. Imam akvarij od 20 l, mali, znam , i unutra nesto biljaka koje sasvim lijepo napreduju, ili bi bile jos ljepse da nemaju po sebi dugodlake alge.


Kupila sa u zoo shopu (Belugo) neku vrcicu koja se stavlja u filter i koja unistava nitrate i neda algama da dalje rastu, i neke Sera Algette, koje se stave u akvarij i kao za 4 dana alge popadaju na dno i onda ih posaugas. Dakle. na pod nije palo nist kaj bi se moglo saugat, dlake na algama su sve dulje, ali ipak sam primjetila da novi listici nemaju tih algi. Kak da se rijesim satarih.


U medjuvremenu sam morala lijeciti (i to uspjesno), ribice od bijelih tockica, pa sam izvadila aktivni ugljen iz filtera. Nisam ga jos vratila, jer nije proslo 5 dana od lijeka (stavila sam ga u nedjelju). Mislila sam da ce malo plechosomas pojesti algi ili barem ocistiti staklo, ali on je iz nepoznatih razloga uginuo.


Alge su mi i dalje problem, voda je mutnjikava, bez obzira na novi vanjski filter, ali cekam da vratim aktivni ugljen.


Znam da mi je akvarij mali, ali za sad ne mogu do vecega, ali htjela bi da izgleda lijepo, a ne znam kako da to izvedem. A, da imam 4 karasa i jednog corydorasa.


Molim za savjet.


Hvala.


Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Douglas Adams, \"The Hitchhiker\'s Guide to the Galaxy\"