Travanj 19, 2024, 07:43:30 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni  (Posjeta: 6836 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« u: Ožujak 28, 2012, 11:45:13 prijepodne »
Midlim ga kupiti za svoj akvarij,

http://www.elegancereef.com/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=77#ecwid:category=745947&mode=product&product=6162186

pa me zanima kakav je, ispod slike je nahvaljen, a sad me zanima kakav se pokazao u akvarijima i koliko mi treba kila pijeska ako je akvarij, 60x30, a pakiran je u 10 kila, jel mi jedno pakovanje dosta, s time da bi isla s povisenjem iz jednog kuta prema prednjem staklu, ali bi ispod pijesna na povisenju stavila ispoda oblo kamenje ili druga varijanta, malo sitnog sljunka iz starog akvarija, pa tanki sloj zemlje u najlonki pa taj keramički pijesak, a onda bi i ispod zadnjeg stakla stavila isto tanki sloj zemlje u najkonki?
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2012, 15:40:30 poslijepodne od Cigo »

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Da li je tkokoristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #1 u: Ožujak 28, 2012, 13:45:31 poslijepodne »
zar nije nitko?

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #2 u: Ožujak 28, 2012, 15:43:15 poslijepodne »
iskreno mislim da je to bacanje novaca. Ima od samoborke vreča crnog šljunka 25 kg za neku sitnu lovu, pa rađe to uzmi. Ak već radiš aquascape akvarij, podloga nebu bila glavna točka gledišta, tak da je svejedno, dal su kamenčići zaobljeni ili lomljeni. Sačuvaj rađe novac i to uloži u vulkanit ili neku drugu mikroelemntarnu podlogu.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #3 u: Ožujak 28, 2012, 15:58:45 poslijepodne »
evo prvi glas... slabo pratim novitete u zadnje vrijeme... ovo sam slučajno vidio jer trebam neki tamni substrat za novi akvarij...izgleda mi zgodno, ali opet, kao što Cigo veli, trebaš vidjeti da li ti zaista treba

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #4 u: Ožujak 28, 2012, 16:16:15 poslijepodne »
i tako sam mislila ispoda toga staviti pomjesanu zemlju sa vulkanitom ( onaj u vrecici za sitne pare nesto mi je jos ostalo) u debljim najlonkama. a u nasoj prip...... nema nit jednoga vecega centra koji ima tako nesto za vrt ili uredenje, cak sam gledala ono  sitno kamenje sto se lijepi na fasade, ali sve je u vise boja , a ja bi nesto tamno smeđe ili crno.

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #5 u: Ožujak 28, 2012, 16:23:26 poslijepodne »
probaj pitat u građevinskim firmama, one bi ti to trebale imat.

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #6 u: Ožujak 28, 2012, 17:15:49 poslijepodne »
pitala sam u dvije koje se bave sa zavrsnim radovima i korsite taj kvarci kamen, mogu naruciti ali su vrece 25 kila, dok meni treba samo 10, 12 kila u akvarij, (60x30) ,tak da mi vise od pola ostane, a mislim da mi ovo pakovanje bude sasvim dosta, ako ispod stavim najlonke sa zemljom, a i ne planiram jako podici desni cosak, tako da ima blagi pad prem predlnjem lijevom čosku.

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #7 u: Ožujak 28, 2012, 19:15:44 poslijepodne »
imam taj keramicki,ali crveni.Akvarij je 90 x 40 bez zemlje ili neke druge podloge i sasvim ga je dovoljno.Pjesak je predobar i mislim da neces pogrijesiti.Naravno ,isperi ga prije nego ide u akvarij.
Totalna Steta

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #8 u: Ožujak 28, 2012, 19:43:00 poslijepodne »
Imam ja crni,10 kila u 60x30 je taman
nebi ga mijesao sa zemljom ni icim,jer je steta,nikad ga kasnije neces razdvojiti a nije bas jeftin
Ja sam ga uzeo cisto iz razloga koridorasa,da im onaj ostri sto se kupi od samoborke ne trga brkove
ja sam zadovoljan,bilje dobro raste u njemu,lako ga je i cistiti,samo usisivacem prođes i on se opet vrati dole
uzeo sam bio probno vrecu,sad cu cekati neku akciju pa cu ga uzeti jos

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #9 u: Ožujak 28, 2012, 21:17:30 poslijepodne »
imam i ja dosta komunalaca, trenutno mi je sada u akvariju onaj jeftini vulkanit iz vrecice i onaj rijecni soder, ali mi bilje nema nekakog izrazaja nad njime, a i sa ovim ce mi koze bolje doci do izrazaja, a i prljavstina se ne bu vidjela, da je smedi bilo bi jos bolje. gledala sam i taj crveni, ali mi se cini malo da je presvijetal.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #10 u: Ožujak 28, 2012, 21:26:25 poslijepodne »

Ja sam ga uzeo cisto iz razloga koridorasa,da im onaj ostri sto se kupi od samoborke ne trga brkove


e viš...ovo me je zanimalo prije par godina i proučavao sam malo..bila su i neka dosta ozbiljna istraživanja toga i zaključak je bio da oštar substrat ne uzrokuje eroziju brčića..ekipa je čak stavljala drobljeno staklo u substrat i nije utjecalo nikako na brčiće..ono što je -nitrati, loša voda..zaključak je bio da brčići erodiraju u uvjetima s lošom kvalitetom vode, moguće neki bakterijski raspad ili što već...

da li se u međuvremeno došlo do novih spoznaja , ne bih znao

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #11 u: Ožujak 29, 2012, 11:29:44 prijepodne »
mislim da cu naruciti ju i da ispod ide zemlja u zimskim najlonkama.

Offline overload0303993

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #12 u: Travanj 03, 2012, 00:16:34 prijepodne »
meni je super, isto sam uzeo zbog koridorasa, i zasad se ne mrvi.

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #13 u: Travanj 12, 2012, 14:50:01 poslijepodne »
stigao paket prosli tjedan, jedva cekala da se uhvatim posla  :)  . krenila oko 7 ujutro bila gotova oko 13 sati, kada sam pocupala bilje da lakse polovim ribice i njihove malce i koze, primjetila sam da imam pomladak duhova koza i crvenih, kuda su mi se dan prije i dvije gupike okotile, tu sam jos morala i loviti nevidljive koze, tako da se od moga posla koji je trebao trajati pola sata, pretvorilo u muku od dva sata, a vjerujem da je sa rijecnim soderom i neka koza zavrsila na prilazu od kuce  :'( . zemlju sam bila namakala oko tjedan dana i vecer prije sam ju stavila peci na 50 stupnjeva uz mjesanje na par sati u pecnicu, kada je pocela biti siva, ostavila sam da se ohladi, ujutro sam u to ubacili i nesto vulkanita sto je bio u prvotnoj postavi akvarija. dolje ne dno akvarija sma staviala malo starog sodera sa vulkanitom i na to najlonke sa zemljom i rupe opet popunila sa tim soderom i na to stavila oprani divni crni keramicki pjesak, cak mi je i ostalo nekih dvije kile ( ima jedan mali od 20 l koji bi mogao postati vrtic za gupace). Ja sam jako zadovoljna sa tim pjeskom, lako ga se pere, ne bjezi kada ga stavis da se izravna, bilje je dobilo na izrazaju, jako se lagano u njega pika bilje, pa sam mislila da cu moji nevaljalci komunalci sve poceprkati van, a ono nista. A i moji duhici se odlicno vide na toj podlogi, cak i oni maleci, dok sam na prosloj oci polomila da uopce vidim gdje mi koja velika koza. jos kada se bilje malo privikne, trebalo bi da ide kao ludo  :) . Mama me je svaki cas obilazila da vidi jel je gotovo, i kada je bila dosla kada sam ja stavila podlogu i pocela pripremati bilje za sadnju, samo mi je rekla: sadnja basce je najtezi posao  :) :), imala je pravo, dok sam raspodjelila kako cu koju biljku popikati, bome sam se namucila.

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #14 u: Travanj 12, 2012, 16:53:16 poslijepodne »
 :klap:Slike?
Totalna Steta

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #15 u: Travanj 12, 2012, 19:48:16 poslijepodne »
biti ce, malo sam u guzvi, psa mi trknio auto pa je bio pod narkozom i sivanjem, pa ga sada vozim na inekcije i previjanje, a i moram cekati da mi dode brat sa foticem, jer preko mobitela su slike nikakve. ali zivine su odmah zavrsile u akvariju jer sam ostavila kacu sa vodom i upaljenim filterom u njoj, samo sam bacila onu prvu vodu dok sam usisavala dno, da mi se dok brckam po njemu ne muti jako.

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #16 u: Travanj 27, 2012, 08:10:31 prijepodne »
jel ima tko kakvu sliku akvarija sa ovim crnim pijeskom....razmisljam da ga uzmem za novi akv....nesta bi tamno a neznam sta  :D

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #17 u: Travanj 27, 2012, 11:30:34 prijepodne »
ja imam, ali ih nemogu staviti na stranicu, meni se pokazao kao fantasticam, koze mi se sve do jedne vide, cak i one prozirne, a dok sam imala onaj kao rijecni, oci sam polovila dok sam male prozirne koze lovila po akvariju, posalji mi mail pa ti slike posaljem

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #18 u: Travanj 27, 2012, 12:00:21 poslijepodne »
poslah  :)

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #19 u: Travanj 27, 2012, 12:42:45 poslijepodne »
vidio ga uzivo kod Tii-a, fenomenalno izgleda, svakak preporucam :up:

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #20 u: Travanj 27, 2012, 12:54:39 poslijepodne »
onda uzimam. akvarij ce biti najvise ciljan za corydorase, pa nekako kontam da ce se na toj podlozi ugodno osjecati  ;)

Offline duba555

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 267
  • Spol: Ženski   Lokacija: vt
Odg: Da li je tko koristio: Keramički Pijesak Crni
« Odgovori #21 u: Travanj 29, 2012, 03:12:56 prijepodne »
ne da se ugodno osijecaju, nego uzicvaju  :). meni su svasta nudili kako jeftiniju varijantu, ali sam se ipak odlucila za njega, ali da ti kazem, u paketu ima gdje koja ta glineno crvena kuglica i nije tak crvena kao sto na slici izgleda. meni je cak i u vreci ostalo nekih 2, 3 kile pjeska, jer mi je bilo previse, posto sam stavljala ispod zemlju u carapi