Travanj 19, 2024, 09:33:50 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Problem sa presvlacenjem, P. Imperator  (Posjeta: 1028 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SuiciTe Basta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Problem sa presvlacenjem, P. Imperator
« u: Rujan 23, 2013, 15:39:36 poslijepodne »
Ukratko da objasnim situaciju, kupio sam frisko presvucenog  p. imperatora prije vise od pola godine...velicina mu je bila 4+ cm...nikad se nije htio presvuci, a znakove presvlacenja je poceo pokazivati prije vise od 2 mjeseca tj. da odbija hranu ( nije nikako jeo u tom periodu do danas), sakrivao se i bio ne mnogo aktivan, dnevna temperatura je 25-27 stepeni, vlaznost zraka nije nikad bila ispod 70% , ugl. je varirala od 80-85%...svaki dan sam prskao terarij vodom...nakon toliko iscekivanja napokon sam sinoc uocio kako mu je napukao egzoskelet iznad glavenog regiona, opcenito je dobio specificni izgled kada je u punom fazonu presvlacenja...eh sad je problem sto je to pocelo prije skoro 24 sata, a i dalje stoji tako...jos je ziv ali uopste ne pokusava da se presvuce, znaci uopste se ne "tagica" da se izvuce iz starog egzoskeleta...prosli put se presvukla u roku od 2 sata maximalno a sad ovako...znam, jedino sto mogu uraditi je cekati, ali nadam se ipak nekoj pomoci, mozda je neko imao isti ili slican slucaj a da nije zavrsilo fatalno za zivotinju...bilo sta bi mi pomoglo, ako nista podrska  bilo kakve vrste jer ovako izludih :)

Offline SuiciTe Basta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Problem sa presvlacenjem, P. Imperator
« Odgovori #1 u: Rujan 23, 2013, 15:43:10 poslijepodne »
Slika nije najbolja, ali mozda je od pomoci,..ako nista da vidite kako izgleda u ovom momentu