Ožujak 28, 2024, 16:53:49 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Kardinalkama trunu peraje? Pomoc plz  (Posjeta: 2047 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ImBoB

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Velika Gorica
Kardinalkama trunu peraje? Pomoc plz
« u: Rujan 28, 2016, 12:14:41 poslijepodne »
U 30l akvariju trenutno imam 6 kardinalka i 5 kozica (2 muska ghosta i 3 rcs), prije dva tjedna primjetio sam da sve vise i vise propadaju kardinalkama peraje, pa sam otisao i kupio onaj baktopur, ljecio time, primjetio poboljsanje, al evo opet pocinje propadanje, da li je moguce da se ta bakterija vratila? Ili mozda ghost kozice grizu kardinalkama peraje? Cuo sam da su ghostovi agresivni i da znaju to cesto raditi, bilo je isto poboljsanja kada sam hranio 2 puta dnevno, pa su kozice imale vise nego dovoljno za jesti  :punch: znaci nakon terapije hranio sam dva puta dnevno, sve bilo super, i sada kada sam poceo samo jednom dnevno hraniti zato sto kada hranim dva puta dnevno voda postane odvratna i smrdii, pocele im propadati peraje. Preko dana nisam primjetio da kozice napadaju ribe, ali dok ribe spavaju znaju onako 'plutati' i vidao sam kozice oko njih par puta, pa jel moguce da ih ove grizu u snu?  :'( Pomoc ako ko zna sta da radim

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Kardinalkama trunu peraje? Pomoc plz
« Odgovori #1 u: Rujan 28, 2016, 13:29:57 poslijepodne »
kozice ti sigurno nisu pojele ribe, obrnuto moze ali koze jedu samo crknute ribe.
Uglavnom, rekao bih da je problem losa kvaliteta vode.

Offline ImBoB

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Kardinalkama trunu peraje? Pomoc plz
« Odgovori #2 u: Rujan 28, 2016, 14:02:10 poslijepodne »
kozice ti sigurno nisu pojele ribe, obrnuto moze ali koze jedu samo crknute ribe.
Uglavnom, rekao bih da je problem losa kvaliteta vode.
Mijenjam 5l vode svakih 3 dana, za filtraciju imam onu filter vatu, kuglice plasticne i aktivni ugljen. Sta jos mogu napravit da poboljsam kvalitetu vode?

Offline Istefano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 108
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagrebancija!!!
Odg: Kardinalkama trunu peraje? Pomoc plz
« Odgovori #3 u: Rujan 28, 2016, 14:58:10 poslijepodne »
o kakvoj je vodi rijec

Offline ImBoB

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Kardinalkama trunu peraje? Pomoc plz
« Odgovori #4 u: Rujan 28, 2016, 15:04:18 poslijepodne »
o kakvoj je vodi rijec
Stavim vodovodne vode u karnistar od 5l i stavim ono za deklorizaciju i pricekam s tom vodom svejedno oko 5 sati, ne stavljam ju odmah, a ponekad znam pomijesat i sa destiliranom jer je nasa voda u zg dosta tvrda

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Kardinalkama trunu peraje? Pomoc plz
« Odgovori #5 u: Rujan 28, 2016, 16:41:16 poslijepodne »
kozice ti sigurno nisu pojele ribe, obrnuto moze ali koze jedu samo crknute ribe.
Uglavnom, rekao bih da je problem losa kvaliteta vode.
Mijenjam 5l vode svakih 3 dana, za filtraciju imam onu filter vatu, kuglice plasticne i aktivni ugljen. Sta jos mogu napravit da poboljsam kvalitetu vode?
pa ne znam koji filter imas, ali svakako vjerujem da nije odgovarajuci. Trebas nesto poput JBL i60,Eheim biopower.... Ili neki hang on. Neki u koji ti stane vise filter materijala.