Travanj 23, 2024, 15:39:38 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: ...privremeni smještaj baby apistogramma...  (Posjeta: 680 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
...privremeni smještaj baby apistogramma...
« u: Veljača 04, 2012, 19:14:34 poslijepodne »
Dakle, bebe cacatuoidesa su stare oko 2mj i sada su veličine cca 1 - 2cm.

Trebao bih ispraznit mrijesni akvarij u kojem se trenutno nalaze i palo mi je na pamet da ih privremeno stavim u kozičnjak (u kojem se trenutno uz kozice nalaze i mlade guppy). Znam da uz odrasle apistogramme kozice nemaju nikakve šanse, ali zanima me da li je netko bebe držao u kozičnjaku?

Većina odraslih kozica je veća od apistogramma, vjerujem da njima malci ne bi ništa, možda bi i pojeli koju malu kozicu... Ali... Da riskiram? Je imao tko ovakvu situaciju?

Offline tom82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 322
  • Spol: Muški   Lokacija: sisak
Odg: ...privremeni smještaj baby apistogramma...
« Odgovori #1 u: Veljača 04, 2012, 23:06:06 poslijepodne »
Imao sam ja ovakvu situaciju par puta... dok su malene apistograme,kozice su pošteđene ali kasnije kako rastu tako i njihova genetika odradi svoje.
 Nakon nekoga vremena imao sam u akvariju samo velike koze  a malce su redoviti pojeli.
tom82

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: ...privremeni smještaj baby apistogramma...
« Odgovori #2 u: Veljača 04, 2012, 23:12:33 poslijepodne »
Znači odraslim kozama neće ništa? spreman sam na to da pojedu tu i tamo par mladih..

Znam da je genetika gadna stvar, ali tko zna da li bilo drugačije da su mlade apistogramme u kozičnjaku od rođenja, da odrastaju uz koze i naviknu se nekako na njih...?
Isto kao što se kaže da 2-3 mužjaka ne bi trebala u isti akvarij, ali ako su recimo od rođenja zajedno u akvariju nauče živjeti zajedno i nema toliko fajta...

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: ...privremeni smještaj baby apistogramma...
« Odgovori #3 u: Veljača 08, 2012, 18:12:30 poslijepodne »
Evo riskirao sam danas i ubacio jednu baby apistogrammu u kozičnjak... Na početku je bila zbunjena, ali nakon nekog vremena se desilo ono šta sam i očekivao... Počela je naganjat mlade kozice, one koje su se tek izlegle, ali koliko sam uspio skužit nakon 45min buljenja u akvarij, izgleda da su koze ipak malo brže od nje! Odrasle nije dirala, valjda se ne usudi jer je većina veća od nje!

Do daljnjega je na promatranju... Javim vam kako se situacija odvija!