Ožujak 29, 2024, 10:20:28 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Skroz male pumpice?  (Posjeta: 4911 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Skroz male pumpice?
« u: Studeni 15, 2008, 17:26:42 poslijepodne »
Trebalo bi mi par pumpica za vodu, zgodno bi bilo da rade na niski napon od kojih 12V, nije mi uopće potreban neki znatniji protok nego samo da mogu postići pritisak za barem .5m visinske razlike. Isto tako neće biti stalno u pogonu pa se ne traži da budu osobito tihe i pouzdane. Gdje bi se tako nešto u Zg. i okolici moglo kupiti jeftino naravno? Padaju mi na pamet one pumpice za štrcanje vode po vjetrobranu, da li se te mogu dobiti budzašto po autootpadima i kakve su mislim nikad takvu pumpicu za brisače nisam imao u rukama?

Offline Ozoman988

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 394
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #1 u: Studeni 16, 2008, 12:11:06 poslijepodne »
Ne bih znao. Jel se moze samo znati za sto bi ti trebalo, ako nije problem? Cisto sam znatizeljan  :)
Zagreb/Jarun 098/9019849

Kozicnjak by Ozo

Offline white

  • Trade Count: (-1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški   Lokacija: ZAGREB
  • 095/742-0003
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #2 u: Studeni 16, 2008, 12:20:16 poslijepodne »
pumpica za auto ti kosta recimo u hoferu na selskoj sa dva izvoda znaci za prednju sajbu i zadnju 40kn nova.
Velika ti je ko pol kutije cigareta ,na gornjoj strani su ti jedan ili dva izlaza ovisno koju uzmes ,a sa donje strane ima jedan ulaz.
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogao :D

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #3 u: Studeni 16, 2008, 15:05:04 poslijepodne »
pumpica za auto ti kosta recimo u hoferu na selskoj sa dva izvoda znaci za prednju sajbu i zadnju 40kn nova.
Velika ti je ko pol kutije cigareta ,na gornjoj strani su ti jedan ili dva izlaza ovisno koju uzmes ,a sa donje strane ima jedan ulaz.
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogao :D

Hvala!

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #4 u: Studeni 16, 2008, 15:12:02 poslijepodne »
Ne bih znao. Jel se moze samo znati za sto bi ti trebalo, ako nije problem? Cisto sam znatizeljan  :)

Pa prva namjena bi bila za DIY sistem za automatsko dotakanje vode u jedan "nano" Wave akvarij. Druga bi bila za jednu "instalaciju" pojila za ptice na prozorskoj anteni, antena je vidljiva sa mog prozora ali se ne može jednostavno dosegnuti sa tog istog prozora. A našlo bi se još puno posla za takvu pumpicu, prvenstveno za manevre pretakanja i izmjene vode.

Offline Ozoman988

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 394
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #5 u: Studeni 16, 2008, 17:14:52 poslijepodne »
Aha, fora, tnx. A i nisam znao da je to tolko jeftino. Cim cujem auto (pogotovo novi) samo mi Euri padaju na pamet...  :nerd:
Zagreb/Jarun 098/9019849

Kozicnjak by Ozo

Offline KIKLOP26

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #6 u: Studeni 16, 2008, 22:36:36 poslijepodne »
imaš u bauhausu na žitnjaku ,odjel sa pumpama za jezerca i te male pumpice ja sam si kupio takvu malu za 25 kn malo troši neznam jel se može prespojit na 12 v ali ima kabel na 220 al brijem da bi radila i na 12 ak se spoji tak,pogledaj tamo možda imaju i na 12 da se spaja ,al uglavnom imaju veliki izbor toga

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #7 u: Studeni 16, 2008, 22:47:48 poslijepodne »
To su najvjerovatnije protočne centifugalne pumpice kao u akvarijskim filterima i ne mogu se (bar ne jednostavno) prespojiti niti na 12V niti na istosmjernu struju ali mi je korisna informacija jer je ovo najjeftinije do sada nalazište takvih pumpi. Samo još trebam provjeriti da li se radi o solidnoj talijanskoj jeftinoći kao u Viliju(tamo je 55 najjeftinija) ili nekom kineskom smeću.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #8 u: Studeni 16, 2008, 23:24:43 poslijepodne »
i ove auto su protocne centrifugalne...samo se nesmiju uronit u vodu.. mislimsmiju ali ce brzo zahrdjat...usis mora biti pod vodom da bi radile....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline white

  • Trade Count: (-1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški   Lokacija: ZAGREB
  • 095/742-0003
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #9 u: Studeni 17, 2008, 00:31:55 prijepodne »
evo kak izgleda sa jednim izvodom

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #10 u: Studeni 17, 2008, 10:15:33 prijepodne »
Hvala za sliku i ostale informacije. Ako sam dobro shvatio ovu pumpu treba napuniti vodom da bi 'startala' jer je centrifugalna pa ne može 'povući'.

Offline Miki_BL

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #11 u: Studeni 17, 2008, 11:49:39 prijepodne »
Ne!
Pumpice a brisace na autu se ne uranjaju u vodu!

Imaju cjevcicu sa strane koja ulazi u posudu u koju se sipa tecnost za brisace a ta rupa na posudi je u donjoj zoni tak oda voda "slobodnim padom" ulazi u pumpicu.

To mozes rijesiti tako da uzmes plasticnu flasu ili karnister i probusis rupu pri dnu, zatim stavis odgovarajucu gumicu koja ce biti kao dihtung a kroz gumicu da prolazi ulazna cjevcica od pumpice za brisace. Na izlaz jednostavno stavis crijevo za vazduh sto se koristi u akvaristici.

To je princip rada.

Znam to jer mi je na autu curila voda na toj gumici pa sam skidao 300 puta posudu da to rijesim. Nije ni silikon pomagao jer je posuda od neke glupe plastike za koju silikon ne lijepi  >:( .
 

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: Skroz male pumpice?
« Odgovori #12 u: Studeni 18, 2008, 11:20:34 prijepodne »
Ma to mi je jasno da je tako samo se možda nisam dobro izrazio, hvala za odgovor!