Travanj 26, 2024, 18:45:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: JUWEL kao morski akvarij  (Posjeta: 1824 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
JUWEL kao morski akvarij
« u: Rujan 13, 2014, 21:29:59 poslijepodne »
Originalni JUWEL akvariji su na plastičnom okviru koji se stavlja na postolje. Dakle, staklo ne leži na postolju, nego su SAMO donji rubovi akvarija naslonjeni na taj okvir. Osobno imam takav akvarij, 400 litarski, već nekoliko godina. 60 kg kamena raspoređenog po dnu. Složio sam tako, i nakon par godina čuo da su JUWEL akvariji sa tim postoljem predviđeni za biljnu akvaristiku, a ne za morsku zbog težine kamena.
Što vi mislite? Koliko je taj plastični okvir čvrst? Odnosno, koliko je DNO u tom slučaju pouzdano? To me grize već dulje vrijeme.......
Zagreb, Kvatrić

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: JUWEL kao morski akvarij
« Odgovori #1 u: Rujan 13, 2014, 22:03:04 poslijepodne »
Pa, ako ti drzi vec par godina tu tezinu...ja bih rekao da je dno poprilicno sigurno.  :D

Imao isto tako, ne na juwelu, ali na eheimu i atmanu, isti princip, nikad problema, i uopce mi nije palo na pamet da bi nesto moglo poci po zlu.

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: JUWEL kao morski akvarij
« Odgovori #2 u: Rujan 13, 2014, 22:10:42 poslijepodne »
Ma pusti to, ak je izdržao tolike godine. Što da ga zatrese neki potresić...? Meni to izgleda full zastrašujuće, volio bih nać negdje podatak o kilaži maksimalnoj
Zagreb, Kvatrić

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: JUWEL kao morski akvarij
« Odgovori #3 u: Rujan 13, 2014, 22:18:29 poslijepodne »
ne treba isprobavati, ali staklo moze izdrzati dosta tezine, ako nemas kakav spic koji upire direktno u staklo i na njemu je velika tezina. nebih se previse zamarao time, ako drzi toliko dugo.  a ako ga zadesi neki potresic, ionako ces imati vece brige od kamena na staklu.  :D

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: JUWEL kao morski akvarij
« Odgovori #4 u: Rujan 17, 2014, 19:46:07 poslijepodne »
Originalni JUWEL akvariji su na plastičnom okviru koji se stavlja na postolje. Dakle, staklo ne leži na postolju, nego su SAMO donji rubovi akvarija naslonjeni na taj okvir. Osobno imam takav akvarij, 400 litarski, već nekoliko godina. 60 kg kamena raspoređenog po dnu. Složio sam tako, i nakon par godina čuo da su JUWEL akvariji sa tim postoljem predviđeni za biljnu akvaristiku, a ne za morsku zbog težine kamena.
Što vi mislite? Koliko je taj plastični okvir čvrst? Odnosno, koliko je DNO u tom slučaju pouzdano? To me grize već dulje vrijeme.......

Pozdrav,

malo ispravak netočnog navoda  :D

,naime nikad nigdje nije napisano da se JUWEL akvariji koriste isključivo i samo za biljne akvarije ;)
ne znam od kuda to.... no istina i logika kao činjenica je ovakva;

1.Juwel akvariji su napravljeni kao plug & play sistem za akvarijski biotop bilo koje vrste
2. možda slike kao primjeri koji dolaze sa brošurama nekome govore da je samo za slatku vodu
    iz razloga što nema motiva sa REEF-om
3. Od prije dvije godine nepromijenjeni akvariji mogu bez problema raditi kao REEF (u ponudi skimer )
    više i detaljnije https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=77925.0
4. i najbitnije morski kamen je 3 do 5 lakši od npr. kvarca,granita i sl. :)
5. Svi akvariji stoje na 4 stranice niti jedan ( KOJI JE NAPRAVIO ZNALAC) ne stoji na dnu !! vrlo bitno
    za one koji lijepe sami ;)
6.  plastični okvir kao takav je anatomski dizajniran za težinu akvarija i dekor + 30% uobičajene težine
     znači (voda,staklo,oprema,dekoracija do 50%) znači npr
RIO 240 lit= prosjek 280 kg ukupno +30% cca 360 kg

Tu težinu izdržavaju bočne sa lakoćom,a dno bez naprezanja :up:

Sve se radi kompjuterski (roboti) nema ljudske greške ,samo ljudska kontrola  :D :D :D
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=77918.0

Lp
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: JUWEL kao morski akvarij
« Odgovori #5 u: Rujan 21, 2014, 19:59:15 poslijepodne »
Ja ti iman Juwel od 450l i radi bez problema kao morski...   :up:

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: JUWEL kao morski akvarij
« Odgovori #6 u: Rujan 23, 2014, 11:14:54 prijepodne »
A ok onda, sad mi je lakše... već sam razmišljao o novom akvariju  :up: 
To da je JUWEL za slatku akvaristiku mi je u slučajnom razgovoru o JUWEL akvarijima rekao akvarist iz Pet centra koji se i privatno bavi akvaristikom. A oni još k tome i prodaju JUWEL  :nerv:

Kod slaganja kamena sam se malo zanio, pa sam stavljao i onaj kamen koji izgleda kao cijevi vijugave, težak ko sam vrag.... Al neka ga, složeno mi je sve pic-pic i neka tak ostane

Zagreb, Kvatrić